Фундація. Наші новини.

Антикорупційна рада отримала пропозиції Фундації по забезпеченню доступу до публічної інформації

середа, 29 квітня 2015 412
Антикорупційна рада при Київському міському голові отримала пропозиції Фундації по забезпеченню доступу до публічної інформації на офіційному сайті КМДА та Київради

На виконання п.6 Протоколу №2 засідання Антикорупційної ради при Київському міському голові від 21 квітня 2015 року щодо розроблення тез Антикорупційної програми на основі напрямку: максимальна відкритість та доступ до інформації запропонувала наступне.

Фундацією «Відкрите суспільство» відповідно до положень Порядку сприяння проведенню громадської експертизи діяльності органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 05.11.2008 р. №976, ще в 2013 році було проведено незалежну експертизу діяльності Київської міської влади у сфері управління земельними і майновими ресурсами комунальної форми власності та бюджетними коштами, забезпечення доступу до публічної інформації. За її підсумками було підготовлено і надано експертний висновок, що включає комплексні пропозиції і рекомендації, спрямовані на підвищення рівня прозорості і відкритості діяльності Київської міської влади та удосконалення впровадження і виконання на рівні столиці вимог законодавства про доступ до публічної інформації. 

Матеріали експертизи (2013 рік: запит, розпорядження КМДА, експертний висновок) розміщено на офіційному веб-порталі КМДА.

Усі проблемні питання і недоліки, виявлені за результатами громадської експертизи діяльності Київської міської державної адміністрації, було чітко систематизовано в табличній формі, в якій зазначено нормативно-правові підстави, а також негативні наслідки для розвитку міста та реалізації прав і законних інтересів територіальної громади міста Києва.

За минулі роки, впродовж 2013-2015 із 17 чітко структурованих і обґрунтованих проблем доступності публічної інформації про діяльність Київської міської влади лише 3 проблеми було вирішено частково.

Експерти Фундації «Відкрите суспільство» провели моніторинг стану врахування результатів експертного висновку і вирішення існуючих проблем станом на 28 квітня 2015 року та сформували підсумкову таблицю щодо існуючих проблем доступу до інформації, яку пропонуємо до розгляду, опрацювання та врахування Антикорупційною радою (Додаток 2).

Додатки: 

  1. Експертні пропозиції (висновки) Фундації «Відкрите суспільство», підготовлені за результатами проведення в 2013 р. громадської експертизи діяльності київської міської державної адміністрації у сфері управління земельними і майновими ресурсами комунальної форми власності та бюджетними коштами, забезпечення доступу до публічної інформації.
  2. Таблиця оцінки стану вирішення і врегулювання вродовж 2013-2015 рр. основних проблем та недоліків, виявлених за результатами громадської експертизи діяльності київської міської державної адміністрації, їхні корупційні ризики та негативні наслідки для територіальної громади міста Києва.
Скачать //1_list_AR_pro_dostupnst_nformatsidodatki_28.04.pdf