Фундація. Наші новини.

За рік жоден із 5 пріоритетів програми Віталія Кличка не виконано повністю

п'ятниця, 10 липня 2015 349
Попри збільшення прозорості та публічності роботи міської влади Києва, в чутливих до корупційних схем департаментах КМДА пов’язаних із управлінням земельними ресурсами та містобудуванням, комунальною власністю продовжується практика імітації реформ. Дослідження стану виконання програми Віталія Кличка представила Фундація "Відкрите суспільство".

За рік роботи жоден із 5 пріоритетів програми  Віталія Кличка не виконано повністю. 

Попри збільшення прозорості та публічності роботи міської влади Києва, в чутливих до корупційних схем департаментах КМДА пов’язаних із управлінням земельними ресурсами та містобудуванням, комунальною власністю продовжується практика імітації реформ. Про це в ході круглого столу  «Річниця прийняття програми Київського міського голови: оцінка прогресу у виконанні реформ» заявив директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора.

Як показує дослідження Фундації «Відкрите суспільство», переважна більшість зобов’язань програми В.Кличка виконано лише частково та мають ознаки імітації виконання, а про деякі важливі для зменшення корупції зобов’язання -  взагалі забули. Жоден із 5 задекларованих пріоритетів його програми не можна вважати виконаним повністю. Із оцінками експертів Фундації «Відкрите суспільство» переважно погодилися експерти  та опозиційні депутатами міськради, що представляють «Самопоміч» та «Демократичний альянс» (Максим Гапчук та Галина Янченко).

На думку директора Фундації «Відкрите суспільство» Івана Сікори, «найбільш проблемним є  виконання програми В.Кличко в частині завдання «нищівного удару по корупції» в сфері детінізації земельних ресурсів та збільшення бюджетних надходжень від їх оподаткування та всього що пов’язано із  ними (незаконні та самовільні забудови, парковки, комунальне майно та робота КП, МАФи, пайові внески забудовників)».   Поширеною стала практика уникнення пошуку  можливостей для збільшення надходжень до бюджету Києва шляхом «підганяння» очікуваних цифр під планові показники та продовження практики лобіювання уряду щодо збільшення нормативу податку на доходи фізичних осіб (ПДФО), який залишається в бюджеті Києва. Досі не виконано зобов’язання щодо  створення єдиної база даних майна, що знаходиться у комунальній власності. Попри проведення аудиту роботи частини комунальних підприємств збитки в 1 кварталі 2015 р.  від діяльності  408 КП склали більше 420 млн. грн., що на 42% більше збитків за аналогічний період минулого року. Досі керівники КП призначають без конкурсів, а інформація про фінансові плани КП та звіти про їх виконання часто відсутня у відкритому доступі.


Президент Фундації «Відкрите суспільство» Леся Шевченко
  зазначила, що важко оцінювати програму в якій немає конкретних цифр та очікуваних  результативних показників. Експерт на конкретних прикладах показала, що попри покращення наповнення сайту міської влади та створення нового сайту, є  проблеми доступу до публічних документів.  На запити публічної інформації щодо кількості  скасованих незаконних рішень попередньої влади міста та розроблених детальних планів території, відповіді або взагалі не наданні  в порушення термінів або наданні без зазначення конкретики.  

Аналітичний звіт. Антикорупційна політика в м. Києві. Моніторинг та оцінювання виконання "Програми першочергових кроків Київського міського голови" 

Завантажить //Analtichniy_zvt_AC_program_Kyiv2015.pdf

 

Аналіз відповідності офіційного сайту Київради та КМДА - потребам забезпечення відкритості, прозорості та підзвітності діяльності влади міста Києва 

Завантажити//official_site_Klichko_2015.pdf 

Експерт в сфері містобудування Віктор Глеба звернув увагу на зобов’язання В.Кличка навести лад в сфері земельних відносин та повернути незаконно відібрану у киян землю. На йому думку, попри  намагання вирішити проблему В.Кличку варто нарешті визначитися кого інтереси для нього є пріоритетними: забудовників та власників різноманітних бізнесів пов’язаних із земельними ресурсами, яких вистачає в його команді чи киян? На конкретних відомих об’єктах незаконної забудови експерт показав приклади імітації прозорості інформації у Містобудівному кадастрі Києва. Замість обговорення внесення змін до чинного Генплану Києва до 2020 р., Віталій Кличко напевно не полишив намагань «протягнути» новий Генплан Києва 2025, що має намір фактично легалізувати тисячі незаконних землевідведень попередників.

Учасники круглого столу поставили під сумнів готовність команди В.Кличка до діалогу та громадського контролю. Представники КМДА не прийшли на круглий стіл попри офіційне запрошення. Попри пропозиції Олексія Резнікова про оцінювання роботи команди Кличка не за 100–ма днями, а по результатах року, київська влада відмовилася заслухати альтернативний громадський звіт по виконанню Програми В.Кличка від експертної організації, яка вже 5 років займається аналізом міської політики.

Захід проводився в рамках проекту «Громадська варта Києва: здійснення громадського контролю за розробкою та реалізацією антикорупційної політики у місті Києві», що реалізується Фундацією «Відкрите суспільство»  за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Фундація «Відкрите суспільство» вже 5 років займається аналізом міської політики в столиці. Серед наших досягнень:

-  Регулярний аналіз бюджетної, земельної та містобудівної, антикорупційної політики в Києві;
-  Оцінка перших 100 днів команди Віталія Кличка у вересні 2014 року;
-  Надання «Дорожньої карти реформ в сфері бюджетної та антикорупційної політики» (червень 2014);
-  Ініціювання вперше в історії столиці громадське обговорення міського бюджету та активна участь у наданні пропозицій щодо змісту бюджетної політики;
-   Зробили внесок у недопущення прийняття нового Генплану Києва 2025 «імені Черновецького» та надавала інформаційно-консультативну підтримку ініціативним групам місцевих жителів, які страждають  від незаконних рішень (скандальні незаконні забудови на Осокорках, Микільській Слобідці, пр. Науки тощо)
-   Робота в рамах ініціативи «Реанімаційний пакет реформ для Києва» та Антикорупційної Ради при міському голові Києва, та робота над розробкою антикорупційної програми для Києва.  

 

 

//www.youtube.com/watch?v=e3nep_TMPVE

 

Відео Круглого столу "Річниця прийняття програми Київського міського голови: оцінка прогресу у виконанні реформ"