Фундація. Наші новини.

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ з приводу проекту Генерального плану Києва до 2025 року

четвер, 27 серпня 2015 230
27 серпня київська міська влада організовує депутатські слухання щодо Генерального плану Києва 2025, яким робиться спроба узаконити земельні махінації та системні порушення чинного Генерального плану Києва - 2020

Фундація «Відкрите суспільство» неодноразово звертала увагу та корупційні ризики пов’язані із намаганнями прийняти проект Генерального плану Києва до 2025 рjre та показала міській владі де знайти млрд грн до міського бюджету здійснюючи реальну боротьбу із корупцією в сфері земельних махінацій та містобудування. 

Просимо пітримати та підписати Відкрите звернення

Міському голові Києва Віталію Кличку,

Секретарю Київської міської ради Олексію Резнікову,

Головам фракцій політичних сил в Київській міській раді,

Кандидатам на посаду міського голови Києва,

Політичним силам, які йдуть до міської ради Києва на місцевих виборах 2015 р.

  

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ

з приводу проекту Генерального плану Києва до 2025 року,

 яким робиться спроба узаконити земельні махінації та системні порушення  чинного генерального плану Києва - 2020

 

- користуючись правом територіальної громади на участь в процесі формування міської політики;

- визнаючи важливість збереження історико-культурних цінностей та зелених зон столиці, розвитку промисловості та створення робочих місць;

- намагаючись попередити втрати бюджету пов’язаних корупційними ризиками в сфері  обліку та зміною призначення тисяч гектарів земельних ділянок у містобудівній документації;

- відсутності відповіді на Відкрите звернення та пропозиції до порядку денного депутатських слухань щодо проекту Генерального плану Києва до 2025 року від 30.07.2015 р.

висловлюєм занепокоєння:  

-  намаганнями повернення міського голови Києва В.Кличка  та більшості в Київраді до лобіювання прийняття Генерального плану Києва до 2025 р. за умов існування чинного  Генерального плану Києва до 2020 р.;

- порушеннями норм чинного законодавства, яке регулює містобудівну діяльність;

-  ігноруванням думки громадськості, що виступає проти Генерального плану Києва-2025, який веде до ущільнення житлової забудови за рахунок зелених зон та земель промисловості та вже привів до  сотень незаконних забудов в столиці, ігнорує об’єкти  соціальної інфраструктури та погіршує життя киян;

-  відсутності у відкритому доступі повної інформації про земельні ділянки, які змінюють своє призначення у проекті Генплану Києва до 2025 р.

-  застереження експертів щодо відмінностей версії проекту Генплану Києва до 2025 р., який розміщений на  офіційній сторінці  розробника Генплану 2025 КП «Київгенплан» та на офіційному сайті Департаменту містобудування та архітектури КМДА.

У зв’язку із зазначеним вище, звертаємося до Вас з наступними вимогами:


1. Вжити заходів щодо недопущення прийняття Генерального плану Києва до 2025 р.

2. Висловити публічно свою політичну та громадянську позицію та ставлення до проекту Генерального плану Києва до 2025 р.

3. Сприяти проведенню службового розслідування та притягнути до відповідальності посадових осіб КМДА, які не маючи відповідних підстав та витрачаючи бюджетні кошти, здійснювали роботи із  розробки проекту Генерального плану Києва до 2025 р. за умов існування чинного Генерального плану Києва до 2020 р.

4. Cтворити робочу групу Кабінету міністрів України спільно з Адміністрацією Президента для прийняття остаточного рішення про подальшу долю Генплану м. Києва. Залучити до роботи цього органу громадські організації та експертів, які не приймали участі в його розробці і не отримували коштів з міського бюджету.

5. Врахувати інтереси громади м.Києва і Київської області та забезпечити права на доступ до публічної інформації щодо кількості (площі) розміщення шкіл, дитячих садків, поліклінік і лікарень, станцій швидкої допомоги, пунктів і шляхів евакуації населення, стадіонів, санаторно-курортних та оздоровчих закладів, об’єктів культури і мистецтва, спортивних та дитячих майданчиків, інших об’єктів соціальної інфраструктури, які не показані на Генплані 2025 та обчислюються загальними розрахунками житлової або громадської забудови.

6. Провести громадську  експертизу проекту Генплану 2025 та обговорення розвитку міста Києва за участі представників Київської області в питаннях визначення меж, розміщення кладовищ, сміттєзвалищ, інженерних споруд, промислових об’єктів тощо в інтересах соціально-економічного розвитку територій всіх адміністративних одиниць та відповідного наповнення місцевих бюджетів.

7. Допомогти організувати громадські слухання в кожному районі м. Києва щодо необхідності актуалізації Генплану Києва до 2020 р. та обговорення пропозицій щодо майбутнього окремих територій у проекті  Генплану Києва до 2025, сприяти висловленню альтернативних думок науковців та експертів у питаннях містобудування і архітектури. Зміни до чинного Генерального плану Києва до 2020 р. вносити лише в разі відсутності порушень чинного законодавства та заперечень громади чиї інтереси можуть зачіпати запропоновані зміни.

Звернення ініційоване Фундацією «Відкрите суспільство» та підтримане:

Іван Сікора, директор Фундації «Відкрите суспільство»

Леся Шевченко, головний експерт Реанімаційного пакету реформ для Києва,  президент Фундації «Відкрите суспільство»

Володимир Бондаренко, екс голова КМДА

Наталя Новак, народний депутат України, від партії "Громадянська позиція"

Роман Михайлов, Київська міська організація політичної партії "Сила людей"

Оксана Величко, Реанімаційний пакет реформ для Києва

Олександр Пліва, незалежний експерт, Реанімаційний пакет реформ для Києва

 

Звернення відкрите для підписання за посиланням: http://goo.gl/forms/IrYRb3tx8J

Текст Звернення завантажити тут:

ЗВЕРНЕННЯ //Genplan_2025_zvernennya.pdf