Фундація. Наші новини.

Публічний звіт про діяльність Фундації "Відкрите суспільство" за червень-липень 2015 року

середа, 12 серпня 2015 831
Оприлюднений черговий публічний звіт у формі вісника про діяльність Фундації "Відкрите суспільство" за червень-липень 2015 року.

Задля підвищення публічності та прозорості роботи організації, з березня 2015 року, окрім річних звітів, Фундація "Відкрите суспільство" оприлюднює регулярні звіти про свою діяльність у формі вісників.

У фокусі  - аналіз роботи парламентарів

У новому номері віснику можна ознайомитися  з тим як експерти Фундації «Відкрите суспільство» оцінюють прогрес у виконанні Коаліційної угоди парламентарями за 200 днів їх роботи. Цікавою є інформація  про перші результати роботи Парламентської експертної групи з євроінтеграції (ПЕГ), що координується Фундацією,  та яка працює у тісній взаємодії з Комітетом Верховної Ради України з питань європейської інтеграції. В рамках ПЕГ здійснюється зовнішня експертиза законопроектів, що вносяться народними депутатами України з точки зору дотримання зобов’язань України відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС та їх відповідності праву ЄС.

У фокусі  - аналіз місцевих бюджетів, корупція на місцевому рівні та муніципальна політика в Києві

Оцінити прозорість, участь та доброчесність місцевих бюджетів стане можливим завдяки методології, яка розроблена  Фундацією "Відкрите суспільство".  Зараз на ії основі здійснюється моніторинг та оцінка 15 місцевих бюджетів в рамках громадської ініціативи «За прозорі місцеві бюджети».

Згідно  результатів дослідження першого року виконання програми міського голови Києва В.Кличка, експерти  Фундації «Відкрите суспільство» та незалежні експерти стверджують, що попри збільшення прозорості та публічності роботи міської влади Києва, в чутливих до корупційних схем департаментах КМДА пов’язаних із управлінням земельними ресурсами та містобудуванням, комунальною власністю продовжується практика імітації реформ.

З огляду на повернення міської влади Києва до  обговорення питання нового Генплану Києва 2025, Фундація «Відкрите суспільство» оприлюднила Відкрите звернення до заступника міського голови та секретаря міської ради Києва Олексія Резнікова. Експерти застерігають щодо неприпустимості імітації обговорення та звернули увагу на корупційні ризики пов’язані із цим документом, який вже 7 років лобіються фактично задля легалізації земельних махінацій.  

 У фокусі  - аналіз корупції в сфері земельних махінацій та незаконних забудов

Вперше в Україні підготовлено методичні матеріали та проведено тренінг для допомоги громадським активістам та ініціативним групам, які є жертвами незаконних забудов. Тренери Іван Сікора та Віктор Глеба навчили більше 30 громадських активістів, блогерів  ефективно боротися із корупцією в сфері земельних махінацій та незаконних забудов.

Про все це та багато іншого з приводу діяльності Фундації "Відкрите суспільство" в червні-липні 2015 року можна взнати ознайомившись із вісником за посиланнями: українською, англійською.

Для отримання регулярної інформації щодо діяльності Фундації пишіть нам на адресу info@osf.org.ua

Місія Фундації – просування цінностей відкритого суспільства через вплив на формування порядку денного державної політики і фінансів. За 14 років діяльності ми стали експертами в області аналізу державної політики і фінансів. Ми працюємо над тим, щоб державні ресурси використовувались раціонально, результативно та прозоро на благо тих, кому вони найбільш потрібні, на основі суспільного інтересу та цінностей і принципів відкритого суспільства.