Аналітичний центр Фундація «Відкрите суспільство», що вже 5 років займається аналізом київської міської політики, неодноразово звертала увагу на корупційні ризики, що притаманні Генеральному плану Києва-2025. Досі міська влада, що була обрана на хвилі Революції Гідності та шляхом протиставлення себе попередникам, не спромоглася позбутися спадщини Черновецького-Попова. Всупереч обіцянкам не підтримувати проект Генплану Києва-2025, який фактично має на меті легалізувати земельні махінації, міський голова Києва Віталій Кличко та контрольована ним більшість в Київраді не полишає намагань «протягнути» проект Генплану Києва-2025 в умовах, коли в столиці діє чинний Генплан-2020.
Досі без відповіді залишилися публічні звернення, які оприлюднювалися в проміжку між жовтнем 2014 та лютим 2015 р. до міського голови Києва щодо необхідності обговорення цільових програм «Розробка схем та проектних рішень масового застосування» та «Керівництво і управління у сфері містобудування та архітектури в місті Києві», Програми використання та охорони земель міста Києва на 2011-2015 роки, проекту Генплану Києва 2025 та плану земельно-господарського устрою за участю КМДА, громадськості та профільних комісій міської ради. І це попри те, що експерти Фундації «Відкрите суспільство» разом із профільними експертами та представниками громадськості висловлювали готовність сприяти в організації таких обговорень, та готові були надати відповідні оцінки та пропозиції.
На думку експертів Фундації «Відкрите суспільство» викликає занепокоєння ситуація, що досі попри численні запити публічної інформації (в червні 2015 року) та звернення (січень 2015 року) так і не отримано інформації щодо облікової кількості гектарів землі різних категорій (видів використання) та укладених договірних відносин із землекористувачами в рамках кожного із видів використання земель. Все це створює значні корупційні ризики та широкі можливості для зловживань, які можуть коштувати млрд грн. для бюджету столиці.
Фундація «Відкрите суспільство» у Відкритому зверненні звернулася до міської влади із пропозицією не пізніше ніж за 20 робочих днів до проведення депутатських слухань ОПРИЛЮДНИТИ на сайті Київської міської ради ВСІ матеріали, які стосуються проекту Генерального плану Києва 2025 та надати інформацію облікової кількості гектарів землі різних категорій (видів використання) та укладених договірних відносин із землекористувачами в рамках кожного із видів використання земель.
Також Фундація «Відкрите суспільство» звернулося із проханням надати можливість виступити ії представнику під час депутатських слухань щодо проекту Генплану Києва 2025.
Текст Відкритого звернення додається
Фундація «Відкрите суспільство» сподівається, що депутатські слухання не перетворяться у імітацію обговорення, як це вже було із проектом бюджету Києва в листопаді 2014 року (були ініційовані Фундацією «Відкрите суспільство») та в січні 2015 року.