Фундація. Наші новини.

Боротися із корупцією в сфері земельних махінацій та незаконних забудов навчилися в Києві

понеділок, 20 липня 2015 1177
20 липня відбувся тренінг для громадських активістів, блогерів та журналістів спрямований на протидію земельним махінаціям та незаконним забудовам на місцевому рівні.

Більше 30 громадських активістів та журналістів з Києва та області, а також інших міст України, взяли участь в тренінгу організованому Фундацією «Відкрите суспільство» в рамках проекту «Громадська варта Києва: здійснення громадського контролю за розробкою та реалізацією антикорупційної політики у місті Києві», що реалізується Фундацією «Відкрите суспільство»  за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Своїми знаннями та досвідом із учасниками тренінгу поділилися Олександр Дядюк, відомий  адвокат, що виграв справу проти забудови  в Біличанському лісі («Біонік Хілл»), Марина Соловйова, юрист та голова громадської організації «Андріївсько-Пейзажна Ініціатива», Галина Янченко,  депутат Київради (Демократичний Альянс), експерт Центр протидії корупції та член земельної комісії Київради.

Іван Сікора, директор Фундації «Відкрите суспільство»,  експерт з питань бюджетної та антикорупційної політики показав пов’язаність корупції із земельними махінаціями та зупинився на особливостях земельних махінацій в населених пунктах та поза їх межами Експерт пояснив причини активізації громадських ініціатив проти незаконних забудов в Києві та зупинився на описі кожного із етапів земельних махінацій. Окремо був представлений  покроковий алгоритм  роботи громадського активіста, блогера та журналіста в разі різних стадій виникнення загрози незаконного будівництва. Окрема увага була звернута на основних стейкголдерів, опису їх інтересів та можливостей.

Віктор Глеба, експерт з державного управління та містобудування, відомий в Києві захисник інтересів ініціативних груп, які виступають проти  незаконних забудов показав на основі аналізу відкритих джерел (Генплану Києва та Містобудівного кадастру) причини виникнення скандальних забудов. Експерт звернув увагу на те, що необхідно робити громаді в разі існування загрози виникнення незаконної забудови та на конкретних прикладах показав причини поразок та успіхів.

Потреба громадських активістів, блогерів та журналістів у знаннях  та навиках в сфері протидії земельним махінаціям та незаконними забудовам була виявлена  Фундацією «Відкрите суспільство» в рамках аналізу втрат бюджету Києва. Вартість таких втрат – десятки мільярдів гривень.

В 2014 році, коли в післяреволюційному Києві «вибухнула» незаконна забудова на Осокорках та міський голова В.Кличко несподівано вирішив підтримати Генплан Києва 2025 «імені Червновецького», стало очевидною потреба об’єднання зусиль громадських активістів та експертів у боротьбі проти бездіяльності, імітації діяльності та відвертих спроб легалізувати земельні махінації з боку  міської влади столиці.  Саме це  стало причиною ініціативи «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів», яка була  презентована 9 грудня 2014 р. та адвокаційної кампанії проти прийняття нового Генплану Києва до 2025 року «імені Черновецького» в умовах існування чинного Генплану до 2020 р.  Фундація «Відкрите суспільство» надавала та надає  консультаційну та інформаційну підтримку ініціативним групам, які виступали проти незаконних забудов (Волгоградська, 25, пр.Науки, 71, Микільська Слобідка тощо) та зустрічі із ініціативними групами у містах переважно Півдня та Сходу України.

Завершуючи тренінг Іван Сікора зазначив важливість  налагодження співпраці між різними групами активістів з одного боку, та між активістами, депутатами та експертами, з іншого,  що дасть змогу більш ефективно відстоювати інтереси громади та протидіяти корупції на місцевому рівні.