Фундація. Наші новини.

Громадські активісти Києва об’єднуються в антикорупційну мережу

вівторок, 22 вересня 2015 1120
26 вересня, з 12 до 18 години громадські активісти та експерти обговорять можливості для мережування задля вирішення існуючих проблем в рамках конференції, яку спільно проводять експерти проекту «Антикорупційні ініціативи Києва», Рух «НІ ХАБАРНИЦТВУ!» та Фундація «Відкрите суспільство» за підтримки ПРООН, МЗС Данії та БФ ЦГІ.

Корупція стоїть на заваді отримання мешканцями Києва якісних та доступних публічних послуг в  різних сферах, серед них: ЖКХ та транспорт, погіршення умов проживання через знищення зелених зон, знищення річок та озер та незаконні забудови. Та причини корупції – це не тільки неефективна влада, але ще й незнання громадянами своїх прав та невміння вимагати та впливати на виконання службових обов’язків з боку посадових осіб та депутатів різних рівнів, а також шляхом участі у бюджетному процесі.

Міська влада Києва нещодавно прийняла план заходів щодо запобігання та зменшення ризиків корупції у міській адміністрації на 2015-2017 роки, розроблений громадськими експертами. Тепер громадськість може контролювати виконання плану заходів антикорупційної політики. Численні громадські ініціативи в столиці потребують координації та об’єднання в антикорупційну мережу для спільного вирішення існуючих проблем.  Саме під час конференції «Антикорупційна мережа Києва», що відбудуться 26 вересня, з 12 до 18 години у приміщенні Реанімаційного пакету реформ (РПР) (Київ, вул. Ольгінська, 9, що знаходиться поруч із театром Івана Франка) громадські активісти та експерти обговорять можливості для мережування задля вирішення існуючих проблем.

На заході передбачається обговорити  роботу таких громадських ініціатив:

-          незаконні забудови та попередження махінацій з боку недобросовісних забудовників;

-          збереження та благоустрій зелених зон (парки, сквери) та водойм,  пляжів та прибудинкових територій,  асфальтування доріг та між дворових проїздів, ремонт та освітлення під’їздів та прибудинкових територій, ремонт та заміна ліфтів;

-          вирішення питань розміщення МАФів та ТС, реклами, парковок;

-          послуги в сфері ЖКГ  (централізованого холодного та гарячого водопостачання, водовідведення);

-          послуги в сфері освіти та охорони здоров’я.

Конференцію спільно проводять експерти проекту «Антикорупційні ініціативи Києва», Рух «НІ ХАБАРНИЦТВУ!» та Фундація «Відкрите суспільство» за підтримки ПРООН, МЗС Данії та БФ ЦГІ.

Спікери конференції:

-          Андрій Мирошниченко,  радник заступника міського голови - секретаря Київради

та провідні експерти сфері міської та антикорупційної політики:

-          Іван Сікора, директор Фундації «Відкрите суспільство», екс-консультант Ради Європи 

-          Віктор Глеба, експерт в сфері містобудування

-          Леся Шевченко, головний експерт Реанімаційного пакету реформ для Києва, член конкурсної комісії з відбору членів Нац.агентства з питань запобігання корупції (НАЗК)

-          Олексій Подольський, борець із політичною корупцією,  журналіст

Запрошуємо долучитися до створення антикорупційної мережі, обговорити результати і досвід антикорупційної діяльності, розробити спільну стратегію і тактику подолання та запобігання корупції у різних сферах життя киян.

 

Реєстрація учасників за посиланням: http://goo.gl/forms/YLi5bM3cmu.

Контактна особа: Світлана Благодєтєлєва-Вовк, AnticorruptionKyiv@gmail.com, fb: /AnticorruptionKyiv 

Контакти: тел.: 044-209-96-78, Моб.: Київстар: (067) 327-10-59, МТС (066) 734-66-57

Довідково: Мережі небайдужих мешканців Києва вирішили об’єднатися в одну антикорупційну мережу задля скоординованого впливу на міську владу та депутатів щодо вирішення існуючих проблем в сфері благоустрою прибудинкових територій, ремонту та освітлення під’їздів та захисту зелених зон, боротьби з незаконними забудовами та попередження махінацій з боку недобросовісних забудовників,  вирішення питань розміщення МАФів та ТС, реклами, парковок, забезпечення якісних та доступних послуг централізованого холодного та гарячого водопостачання, водовідведення, послуг в сфері освіти та охорони здоров’я. 

 

Інформація про співорганізатора: Фундація «Відкрите суспільство» вже 5 років займається аналізом міської політики в столиці. Серед наших досягнень:
-  Регулярний аналіз бюджетної, земельної та містобудівної, антикорупційної політики в Києві;
-  Оцінка перших 100 днів команди Віталія Кличка у вересні 2014 року;
-  Надання «Дорожньої карти реформ в сфері бюджетної та антикорупційної політики» (червень 2014);
-  Ініціювання вперше в історії столиці громадське обговорення міського бюджету та активна участь у наданні пропозицій щодо змісту бюджетної політики;
-   Зробили внесок у недопущення прийняття нового Генплану Києва 2025 «імені Черновецького» та надавала інформаційно-консультативну підтримку ініціативним групам місцевих жителів, які страждають  від незаконних рішень (скандальні забудови на Осокорках, Микільській Слобідці, пр. Науки тощо)
-   Робота в рамах ініціативи «Реанімаційний пакет реформ для Києва» та Антикорупційної Ради при міському голові Києва, та робота над розробкою антикорупційної програми для Києва.  

Президент Фундації "Відкрите суспільство" Леся Шевченко розпорядженням Кабміну офіційно увійшла до складу конкурсної комісії з відбору членів Нац.агентства з питань запобігання корупції (НАЗК).

 

Антикорупційна політика на місцевому рівні (м. Київ, Київська область та міста переважно Сходу та Півдня України)

Фундація «Відкрите суспільство» має значні напрацювання в сфері моніторингу виконання та оцінки впливу попередньої державної антикорупційної програми та антикорупційних програм, що приймалися на рівні областей та міст України (зокрема, на прикладі м. Києва, м. Чернігова та Чернігівської області), надання пропозицій щодо розробки антикорупційних програм для м. Києва та Київської області. 

 Антикорупційна громадська ініціатива «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів».

В грудні 2014 році Фундація «Відкрите суспільство» стала ініціатором антикорупційної громадської ініціативи «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів». Ініціатива спрямована на детінізацію ресурсів місцевих бюджетів. На прикладі бюджету Києва показано як мільярди продовжуються залишатися в тіні попри обіцянки міської влади завдати "нищівного удару по корупції". Презентовані методичні напрацювання та об’єднання зусиль допомагають підвищити ефективність роботи громадських активістів, журналістів та блогерів у боротьбі із мільярдними зловживаннями пов’язаними із землею, майном та бюджетом.

В липні 2015 року вперше в Україні підготувала методичні матеріали для допомоги громадським активістам та ініціативним групам, які є жертвами незаконних забудов. В рамках унікального тренінгу Фундації в Києві по боротьбі із корупцією в сфері земельних махінацій та незаконних забудов більше 30 громадських активістів, блогерів та журналістів отримали інструменти, спрямовані на протидію земельним махінаціям та незаконним забудовам на місцевому рівні.

Нова антикорупційна політика для Києва

У 2014 розпочалась адвокаційна кампанія разом з Реанімаційним пакетом реформ-Київ щодо розробки нової міської програми по боротьбі з корупцією з метою ефективного реагування на значимі ризики корупції. Удар по корупції в Києві: обіцянки та реальність «Дзеркало тижня. Україна» №47. 

Фундація «Відкрите суспільство» очолила робочу групу із числа експертів Реанімаційного пакету реформ для Києва, яка працює над підготовкою міської антикорупційної програми для Києва  та співпрацює з міською владою.

В червні 2015 року експерти Фундації в рамках роботи Антикорупційної ради при Київському міському голові надали пропозиції до заходів антикорупційної міської програми, що лягли в основу заходів проекту цієї програми.

Організація здійснює моніторинг та оцінку виконання програми Київського міського голови та в липні 2015 р. оприлюднила їх результати з точки зору реагування на корупційні ризики та практики. 

В липні 2015 р. Фундація підготувала оцінку оновленого офіційного сайту міської ради Києва з точки зору відповідності закону про доступ до інформації, а пропозиції експертів організації проекту Програми (МЦП) - Плану дій з реалізації Ініціативи "Партнерство "Відкритий Уряд" у 2014 - 2015 роках у місті Києві, були переважно враховані. 

В 2014 р. були надані пропозиції щодо попередження корупційних ризиків у Регламенті Київської міської ради.

Адвокаційна кампанія проти нового Генплану Києва 2025

Фундація «Відкрите суспільство» в 2014 році розпочала успішну адвокаційну кампанію проти прийняття  Генерального плану Києва 2025, який намагається легалізувати земельні махінації (більшість незаконних землевідведень та будівництв, які ще не були включені в генеральний план на 2020 рік). Вартість земельних махінацій для бюджету Києва – більше 50 млрд грн.

Фундація «Відкрите суспільство» брала участь в розробці нової державної антикорупційної програми на 2015-2017 рр.

В 2014 року Фундація надала рекомендації щодо індикаторів виконання завдань та заходів державної антикорупційної програми. Пропозиції включали оцінку важливості та значимості корупційних ризиків та практик, а також вимоги до розробки державних цільових програм. В рамках кожного із чотирьох результативних показників (витрат, продукту, ефективності, якості) було розроблено типові індикатори досягнення поставлених цілей та завдань. 

Раніше експерти орагнізації брали участь в моніторингу та оцінці державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів від 28 листопада 2011 року № 1240.