Фундація. Наші новини.

Чому київська програма сприяння малому та середньому підприємництву не виконує своїх завдань?

п'ятниця, 25 жовтня 2013 1184
Діловий клімат в столиці не покращився, а 42 отримувачі коштів програми досі не відомі.

29 жовтня 2013 року об 13.30 в інформаційній агенції УНІАН відбудеться прес-конференція за результатами аналітичного звіту Фундації «Відкрите суспільство» щодо оцінки впливу міської цільової програми сприяння розвитку малому і середньому підприємництву на 2011-2012 роки на становище малого і середнього підприємництва (далі – МСП) столиці України. Звіт було підготовлено за підтримки програми “Громадянське суспільство та належне врядування” Міжнародного фонду “Відродження”.
Дана міська цільова програма ґрунтовно проаналізована вперше як важлива складова бюджетної політики в м. Києві. На черзі – аналіз бюджету Києва на 2014 рік та інші міські цільові програми через які щороку витрачається третина столичного бюджету (7 млрд грн.) та аналіз проекту бюджету Києва на 2014 рік (докладна інформація про пропозиції Фундації з приводу змін в бюджетній політиці на національному рівні та в м. Києві у статті «Голий король? в «Дзеркалі тижня», 30.08.13 та в статті «Слідкуйте за грошима. Нашими грошима!» на «Українській правді» від 26.09.13.

Під час прес-конференції будуть представлені результати дослідження та надані відповіді на наступні питання:

1) Що треба зробити для підвищення ефективності витрачання коштів та ресурсів міської програми з точки зору потреб малого та середнього підприємництва столиці ?

2) Чому й досі невідомі менш ніж 0,1% підприємств від загальної кількості МСП Києва, що отримали кошти в рамках програми на відшкодування відсотків по кредитам (42 підприємства від загальної кількості 75 179 підприємств)?

3) Чому й досі київські підприємці не мають відкритого, оперативно обновлюваного, вичерпного та зрозумілого реєстру об’єктів нерухомого майна та земельних ресурсів на сайті КМДА та конкурентного і відкритого механізму їх продажу та оренди ?

4) Чому ринок МАФів продовжує перебувати в умовах невизначеності, а міська влада хоче виходу на ринок чергового посередника - КП «Світоч»?

5) Чому незважаючи на існування відповідної програми підтримки МСП, підприємці та їх асоціації переважно не розглядають програму як дієвий інструмент вирішення їх проблемних питань?
Резюме аналітичного звіту за посиланням перегляньте за посиланням: http://www.osf.org.ua/self_government/kyiv/MCB_2012

Попередній перелік виступаючих:
Ксенія Ляпіна, народний депутат України
Олександр Бабанін, керівник проекту, аналітик Фундації «Відкрите суспільство»
Іван Сікора, директор Фундації «Відкрите суспільство» та співавтор аналітичного звіту
Сергій Доротич, Голова регіональної ради підприємців в м. Києві та голова ВГО "Союз захисту підприємництва"