У черговому номер вісника організації Ви взнаєте про ініціативи Фундації «Відкрите суспільство» в сфері удосконалення механізму виконання Україною Угоди про асоціацію в частині наближення українського законодавства до права ЄС. Лише за 3 місяці роботи в рамках Парламентської експертної групи (ПЕГ) у співпраці із парламентським Комітетом з питань євроінтеграції було проведено 180 експертиз законопроектів на відповідність праву ЄС.
Цікавими будуть новини про внесок Фундації «Відкрите суспільство» у формування дієвої антикорупційної політики на національному та місцевому (столичному ) рівнях. Зокрема, президент організації Леся Шевченко бере участь в обранні керівництва ключового превентивного органу – НАЗК. На місцевому рівні, в столиці України, Фундація «Відкрите суспільство» виявила намагання команди міського голови Віталія Кличка легалізувати стару корупційну схему роботи із інвесторами шляхом прийняття нового-старого положення про інвестиційні конкурси.
Фундація «Відкрите суспільство» продовжує допомагати різним громадським ініціативам в столиці у боротьбі за свої права та виконання міською владою вимог чинного законодавства. «Антикорупційна мережа Києва», що була сформована у вересні, покликана надавати допомогу різних громадським активістам та групам, які потребую експертних оцінок та адвокації.
Експерти Фундації «Відкрите суспільство» зробили вагомий внесок у розробку плану заходів щодо запобігання та зменшення ризиків корупції у Київській міській адміністрації. Аби забезпечити дієве експертне обговорення проекту міського бюджету на 2016 рік директор Фундації «Відкрите суспільство» презентував для експертів ініціативи Реанімаційний пакет реформ для Києва та голови бюджетної комісії Київради Андрія Страннікова пропозиції щодо збільшення надходжень міського бюджету в 2016 році та підвищення ефективності витрачення бюджетних коштів.
Про все це докладніше у вересневому віснику Фундації «Відкрите суспільство».