Фундація. Наші новини.

Уряд визнав необхідність чітких та зрозумілих критеріїв оцінки ефективності державної антикорупційної програми, що була ініційована громадськістю

неділя, 28 липня 2013 1431
26 липня 2013 року в газеті «Урядовий кур’єр» вийшла стаття із промовистим заголовком: «Кому сторожувати сторожів? Громадськості!».

Публікація такого матеріалу в «Урядовому кур’єрі» є свідченням необхідності визначення чітких та зрозумілих критеріїв оцінки ефективності державних програм з боку громадськості та підтвердженням актуальності методологічної експертної дискусії щодо підвищення продуктивності та ефективності антикорупційної політики та практик протидії корупції з боку громадськості, яка була ініційована Фундацією «Відкрите суспільство» .

Обговорення критеріїв оцінок ефективності протидії корупції на Чернігівщині з боку Чернігівської ОДА була розпочата на круглому столі за участі влади та громадськості. Під час заходу від представників громадськості Чернігівщини, Іван Сікора як член Громадської ради при Чернігівській ОДА, надав інформацію про громадську оцінку ефективності обласної та міської антикорупційної політики в 2012 році

Оцінка ефективності національної, обласних та міських політик, які приймаються на виконання вимог антикорупційного законодавства, Національної антикорупційної стратегії на 2011 – 2015 роки та Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки є важливим напрямком роботи Фундації «Відкрите суспільство» та ії регіональних партнерів, що об’єдналися в коаліцію «За доброчесну публічну службу» та працюють в рамках підгрупи «Протидія корупції» Форуму Східного Партнерства.

На думку директора Фундації «Відкрите суспільство» та консультанта Чернігівського обласного осередку ВМГО «Демократичні перетворення України» Івана Сікори, «якщо ми хочемо рухатися до європейської спільноти, треба показати, що ми можемо ефективно і публічно управляти фінансами, власністю, активами, які є в державі і громаді».

Команда Фундації «Відкрите суспільство», яка очолює Коаліцію громадських організацій «За доброчесну публічну службу», відкрита до співпраці та публічної дискусії як в середовищі громадських організацій, так і з органами влади стосовно визначення чітких та зрозумілих критеріїв оцінки ефективності державної антикорупційної програми.