Фундація. Наші новини.

АНОНС. Депутати під контролем громадян: у місті Сєверодонецьк відбудеться перший тренінг, який допоможе місцевим активістам впливати на діяльність народних депутатів та оцінювати їх внесок у вирішенні проблем округу

неділя, 05 червня 2016 530
Розпочато конкурсний відбір для участі у тренінгу «Як співпрацювати з народним депутатом для вирішення проблем округу та оцінювати його внесок у їх вирішення?», що відбудеться 13-14 липня чв м.Сєверодонецьк. Це перший подібний тренінг для громадських активістів та журналістів в Україні.

Тренінг проведуть Сергій Панцир, керівник Центру соціального партнерства та лобіювання НаУКМА та Леся Шевченко, президент Фундації «Відкрите суспільство». Це перший подібний тренінг для громадських активістів та журналістів в Україні.

Основною метою заходу є подолання бар`єрів у комунікації між місцевими активістами та народними депутатами, які представляють інтереси виборців  у парламенті і мають важелі впливу на владу, підприємства і організації на всіх рівнях та навчитися оцінювати внесок народного депутата у вирішення проблем округу.

Учасники тренінгу дізнаються яким чином вони можуть донести свою проблему до депутата, як зробити її пріоритетною у його порядку денному та як оцінити реальний внесок парламентаря у  ії вирішення.

Також учасники тренінгів отримають детальні відповіді на наступні питання:

•  Як проінформувати народного депутата  про проблеми, які не можна вирішити роками на місцевому рівні через брак коштів або повноважень?

•  Якими інструментами можуть послуговуватись депутати для вирішення проблем виборців та чи використовуються вони їх у повній мірі?  

•  В чому різниця між декларованим та реальним внеском народного депутата у вирішення проблем виборців?

•  Як оцінити та проінформувати громадян щодо внеску народного депутата у вирішення проблем округу?

•  Чому одні проблеми округу вирішуються за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, а інші щороку відкладаються на майбутнє?

• Які існують яскраві приклади вирішення проблем виборців народними депутатами на місцевому рівні?

• Як виборці можуть допомогти парламентарям спільно подолати перешкоди у вирішенні болючих для округу проблем?

Керівник проекту, директор та експерт Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора зазначив: «Тренінг допоможе активістам налагодити дієвий та взаємовигідний зв'язок із народним депутатом та правильно використовувати його потенціал для вирішенні проблем громади та навчитися оцінювати його внесок у їх вирішення. Депутати, у свою чергу, отримають більш якісний зворотній зв'язок та краще зрозуміють запити виборців, що дасть їм змогу працювати більш ефективно та прозоро».

Учасники тренінгів будуть забезпечені робочими матеріалами та харчуванням. У виключних випадках, можуть відшкодовуватись транспортні витрати. Проживання для учасників тренінгу не компенсуватиметься.

Тренінг організовується в рамках проекту «Громадський моніторинг виділення фондів для округу», виконується Фундацією «Відкрите суспільство» в рамках Програми USAID  «РАДА: відповідальність, підзвітність, демократичне парламентське представництво», за фінансової підтримки Фонду Східна Європа.

Участь у тренінгу безкоштовна, проте кількість учасників обмежена, тому діятиме конкурсний відбір.

Щоб взяти участь у тренінгу, заповніть будь-ласка реєстраційну форму учасника за посиланням: https://goo.gl/WqcF4b

Останній термін для подачу заявок: 25 червня (включно). Час та місце проведення тренінгу буде повідомлено відібраним учасникам.

Реєструйтесь для участі в заході  та отримайте шанс вплинути на ситуацію у Вашому населеному пункті, використовуючи можливості народних депутатів України!

 

Контактна інформація:

сайт Фундації «Відкрите суспільство»: www.osf.org.ua

Електронна адреса: info@osf.org.ua.

Контактний телефон організаторів:  +38044-425-77-09

Фейсбук сторінка Фундації «Відкрите суспільство»: https://www.facebook.com/OSF.UA

Фейсбук сторінка тренінгу: https://www.facebook.com/events/1092429814152847

 

Про Фундацію «Відкрите суспільство»:

Місія Фундації – просування цінностей відкритого суспільства через вплив на формування порядку денного публічної політики і фінансів.

Майже 15 років експерти Фундації «Відкрите суспільство»  здійснюють моніторинг та аналіз роботи Верховної ради України на предмет виконання передвиборчих обіцянок політичними силами, що представлені в парламенті. Більше за посиланням. Ми прагнемо щоб виборці були проінформованими про діяльності політичних сил, які вони підтримали на виборах.

Формування середовища, яке б змушувало, з одного боку, політиків дотримуватися передвиборчих обіцянок, а з другого - дозволяло б виборцю критично оцінювати діяльність політичної сили та нагадувати про забуті обіцянки,  – запорука становлення нової якості української політики.

Більше про Фундацію «Відкрите суспільство» на сайті: www.osf.org.ua