Аналітика. Парламент. Фракции.

Парламент у квітні: ажіотаж більшості проти анабіозу опозиції

понеділок, 12 травня 2014 1160
Автор: Стас Соколов
Наспіх зібрана в кінці лютого більшість не завжди справлялася зі збором хоча б 226 голосів - необхідного мінімуму для підтримки законопроектів. Водночас неабияк порідівша фракція Партії регіонів (лише в квітні вона позбулася 18 «багнетів», скоротившись до 103 депутатів) як правило ігнорує голосування більшості. Комуністи і зовсім пішли в глуху оборону - жоден голос «червоних» не був відданий за прийняття законів в квітні.

Верховна Рада не встигла в березні перебудуватися на нову схему роботи: як тільки влада і опозиція зробили рокіровку після лютневої втечі Януковича, почалася військова агресія Росії в Криму, а потім і спонсоровані Москвою сепаратистські протести в Донбасі. У підсумку на порядку денному у парламентаріїв знаходилися в основному питання, пов'язані з фактичним військовим становищем на сході країни. Між ними депутати встигали голосувати і деякі реформаційні законопроекти. При цьому їм вдавалося чинити опір тим положенням, які значно змінили б прозорість системи прав власності .

У числі заслуг парламентаріїв за другий місяць весни (квітень 2014 року) варто відзначити прийняття таких законів:

• Про суспільне телебачення (законопроект № 0078)

• Про відновлення прав депортованих за національною ознакою (законопроект № 0921)

• Заява про міжнародні переговори для деескалації ситуації в Україні (законопроект № 4696)

• Про внесення змін до антикорупційної політики для подальшого спрощення візового режиму з ЄС (законопроект № 4556/П)

• Про права і свободи громадян на тимчасово окупованій території (законопроект № 4473-1)

• Про держзакупівлі (законопроект № 4587)

• Про скасування утилізаційного збору, та накрутку ціни на імпортні авто в Україні (законопроект № 4238)

• Про відновлення довіри до судової системи в Україні (про люстрацію суддів) (законопроект № 4378-1)

• Прийняття за основу проекту нового закону Про вищу освіту (законопроект № 1187 -2)

Партія регіонів і Компартія:  у розбитого корита

Якщо в березні регіонали неохоче підтримували нову більшість, віддаючи десяток-другий голосів за важливі для початку економічних реформ законопроекти, то вітри змін в квітні повернули флюгер екс-партії влади в інший бік. Демонстративна образа на керівництво держави за небажання йти на контакт і  переговори з бойовиками-сепаратистами в Донбасі, а також неприхована підтримка частиною публічних осіб політсили (наприклад, Олександром Єфремовим або Олегом Царьовим) терористичних організацій під гучними іменами Донецької та Луганської республіки звели нанівець участь ПР у законотворчості.

Внутрішня турбулентність у фракції, викликана серед іншого конфліктом через висунення Партією регіонів кандидатом в президенти одіозного Михайла Добкіна і відмовою підтримувати амбіції Сергія Тігіпка, Олега Царьова і Рената Кузьміна, змусила знову заговорити про подальше майбутнє політсили.

Немає сумнівів, що екс-віце-прем'єр, що злив свою «Сильну Україну» на початку каденції Януковича, задумає відродження цієї партії і переманить до себе частину парламентаріїв і місцевих членів ПР. Колишній мер Харкова навряд чи стане новим обличчям партії, що оголосила про перехід на колегіальну форму правління. Водночас, «стара гвардія» регіоналів, що публічно дискредитувала себе, особливо в період Євромайдана, не зможе повернути партії колишню єдність. Пасивність у захисті прав громадян, «двоємисліє» при одночасній підтримці «ополченців», що мають намір відокремити Донбас від України, і прагнення зберегти свої позиції в політичній еліті позбавила ПР електорального оплоту в Донецькій області.

Обіцяні потенційним президентом Петром Порошенко дострокові вибори до парламенту очевидно невигідні регіоналам, які опинилися на межі передвиборчого бар'єру: їх кандидат ледь набирає 3 %. Втрата адміністративного ресурсу, кримських і донбаських виборців, або змусить політсилу провести кардинальні внутрішні зміни, або закине її на узбіччя політичного життя - до проектів на кшталт ПСПУ Наталії Вітренко або СПУ Олександра Мороза. Головний «акціонер» партії Ринат Ахметов не поспішає однозначно пов'язувати своє майбутнє з ПР, незважаючи на пропозицію Ганни Герман про обрання мільярдера лідером політсили.

Максимальну підтримку - цілий 41 голос - регіонали в квітні віддали внесенню змін до Митного кодексу (№ 4646), в якому Кабмін запропонував зробити кілька правок для збільшення надходжень до бюджету.

Також регіонали спільно з комуністами зробили аналогічний опозиції під час Євромайдану хід, спробувавши добитися амністії для учасників сепаратистських протестів на сході України (проект № 4667 і 4667-4). Крім того, значну частину квітневих законопроектів вони присвятили пропозиціям правок до податкового законодавства і регулювання ринків (див. таблицю нижче).

Варто відзначити, що після втрати влади представники ПР також перейнялися введенням держпрограми імпортозаміщення (№ 4718), чи то задумавшись про надмірну залежність української економіки від Росії, чи то перейнявшись перспективами збереження свого бізнесу. Після низки законопроектів у зеніті режиму Януковича, які передбачають фактичне введення цензури в мережі за російським зразком, представник ПР запропонував закріпити в Цивільному кодексі приватне право кожного на доступ в Інтернет (проект № 4715).

На продовження виконання обіцянок передвиборчої програми ПР-2012, що вторять тезам Януковича, розраховувати вже навряд чи варто - перед регіоналами стоїть питання політичного виживання в очікуванні ймовірних парламентських виборів. І сама програма партії вимагає серйозного перегляду - відновити свій імідж і електоральну підтримку хоча в б в базових областях потребують непростих зусиль.

Комуністи ж стали ініціаторами лише трьох законопроектів - і в цілому, схоже, зайняли мовчазну протестну позицію. Після звинувачення спікером Олександром Турчиновим лідера КПУ Петра Симоненка в брехні почалася підготовка судового процесу про можливу заборону «червоної» політсили. Неприкрита підтримка проросійських бойовиків в Донбасі і розгойдування сепаратистських настроїв можуть зіграти погану службу для цієї ретро-політсили. Декларативно знявшись з виборів уже після встановленого терміну, Петро Симоненко отримав близько відсотка голосів виборців. Проектуючи цей показник на можливі перевибори ВР, можна очікувати, що комуністів не буде в наступному скликанні, - якщо, звичайно, східний електорат знову не повірить промовам Симоненко про боротьбу з олігархами і фашистами.

«Батьківщина»/УДАР/Свобода: не покладаючи рук

Після революційних подій української зими, у тодішніх опозиційних партій не залишилося альтернатив поведінки в парламенті: взявши владу у свої руки, вони прагнули не розгубити довіру, яка і без того похитнулася. Тим не менш, багато обіцянок, дані народу на Майдані, все ще чекають свого виконання. У першу чергу мова йде про боротьбу з корупцією (і створення відповідного Бюро), а також про люстрацію. Однак, відповідні закони в квітні не потрапили до порядку денного Ради, не в останню чергу через що змінилися пріоритети. Парламентська більшість змушена була зайнятися питаннями національної оборони і гарячими дискусіями з проросійськими силами в стінах ВР: регіоналами і комуністами.

Паралельно перед депутатами стоїть завдання забезпечувати законодавчо діяльність Кабміну, насамперед в економічній і бюджетній сфері. Сфери уваги трьох «стовпів» нинішньої коаліції в квітні були досить схожі. Це питання оподаткування та правок до відповідного кодексу, регулювання ринків (зокрема, паливно-енергетичного та фармацевтичного), захисту прав громадян, мобілізованих в армію чи тих, хто увійшли до Нацгвардію, а також проживають на територіях проведення антитерористичної операції.

Особливо варто відзначити провал обіцяного УДАРом об'єднання повноважень київського мера і голови КМДА - депутати не зібрали достатньої кількості голосів для повернення колишньої норми в закон про столицю. Свободівцям все ще не вдалося добитися можливості внесення інформації про національність у паспорт.

До порядку денного не увійшов ще один важливий проект, націлений на реформування системи документів в Україні. Замість застарілого в нинішніх умовах «внутрішнього паспорта» в проекті № 4751 пропонувалося ввести посвідчення особи в вигляді пластикової картки, а закордонні паспорти «озброїти» чіпами з біометричними даними. Цей крок став би ще одним кроком до спрощення візового режиму з Євросоюзом.

Водночас стабільність парламентської більшості залишається під питанням, враховуючи прогнозовані результати президентських виборів та обрії можливих перевиборів парламенту. Прогнозована поразка Юлії Тимошенко загрожує розпадом, переходом в явну чи приховану опозицію або ж переформатуванням фракції « Батьківщина».

Ситуація з Кримом і загостренням сепаратизму на сході країни також проявила деяку неповороткість нинішньої влади. Більш того, зміщення фокусу уваги громадян на тероризм у Донбасі дав привід парламентаріям тимчасово відкласти питання люстрації та боротьби з корупцією та відкриття держреєстрів власності.

В будь-якому разі, історія нинішнього скликання ВР показує, що його фактична легітимність завершиться з інавгурацією нового президента: занадто багато парламентаріїв всіх фракцій встигли дискредитувати себе. Для виконання своїх же обіцянок про очищення системи влади та побудови «нової України» депутати повинні - не так у легальному, скільки в політичному плані - отримати новий кредит довіри від виборців. Очевидно, що можливі вибори відчутно змінять склад ВР, поповнивши його новими силами і, ймовірно, позбавивши від деяких найбільш реакційних елементів.

Непрозорою залишається і питання підготовки нової редакції Конституції. ВР регулярно звітує про роботу відповідних груп, проте підсумкового тексту громадськість так і не побачила. У медіа був опублікований спрямований до Венеціанської комісії проект, який сильно урізує повноваження глави держави на користь парламенту. Проте, нардепи відхрещуються від офіційної долі цього документу. Неясно, що сталося з напрацюваннями створеної Януковичем Конституційної асамблеї і чому процес підготовки реформи Основного закону відбувається кулуарно, без залучення громадян.

Крім того, парламентській більшості належить зайнятися ще й розробкою Виборчого кодексу або зводу аналогічних документів, від прийняття якого відмовилася більшість на чолі з Партією регіонів. Одним з найбільш гострих питань залишається зміна системи виборів до Верховної Ради, у тому числі повернення до пропорційної системи та запровадження відкритих списків. Готовність парламентарів до відкриття можливостей для реальної та прозорої політичної конкуренції підтвердить їх здатність до самоочищення і самовідновлення. В іншому випадку парламент, який може отримати значні повноваження після реформи Конституції, залишиться кулуарним майданчиком реалізації тіньових інтересів, а не дискусій і розробки ефективних політичних альтернатив для країни.

 Квітневі законопроекти Партії регіонів

Номер
реєстрацiї

Дата
реєстрацiї

Назва законопроекту

Останній етап

4623

02.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо спрямування доходів від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення)

Надано для ознайомлення (07.04.2014)

4633

04.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування в перехідний період доходів фізичних осіб у вигляді процентів на поточні або депозитні банківські рахунки)

Надано для ознайомлення (08.04.2014)

4636

04.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо особливостей оподаткування операцій з торгівлі цінними паперами)

Надано для ознайомлення (08.04.2014)

4637

04.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо зупинення чинності окремих положень на встановлення ставки податку на лікарські засоби)

В порядок денний не включено (09.04.2014)

4645-3

10.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо удосконалення механізму справляння податку на лікарські засоби та вироби медичного призначення)

Питання заслухано (10.04.2014)

4655

08.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення ставок акцизного податку на слабоалкогольні напої, які містять кофеїн

Надано для ознайомлення (10.04.2014)

4656

08.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо виробництва і обігу слабоалкогольних напоїв, які містять кофеїн

Надано для ознайомлення (10.04.2014)

4667

09.04.2014

Проект Закону про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань

Вручено для ознайомлення (10.04.2014)

4667-4

22.04.2014

Проект Закону про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення масових акцій протестів

Надано для ознайомлення (24.04.2014)

4671

09.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо удосконалення розрахунків за енергоносії)

Надано для ознайомлення (11.04.2014)

4680

10.04.2014

Проект Закону про внесення змін до статті 186-1 Земельного кодексу України (щодо спрощення процедури погодження проекту землеустрою)

Надано для ознайомлення (14.04.2014)

4681

10.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" щодо використання коштів екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів

Надано для ознайомлення (14.04.2014)

4682

10.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про утилізацію транспортних засобів" у зв'язку з відміною екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів

Надано для ознайомлення (14.04.2014)

4687

11.04.2014

Проект Закону про внесення змін до статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (щодо додаткової можливості для захисту права власності нерухомого майна)

Надано для ознайомлення (15.04.2014)

4691

11.04.2014

Проект Закону про внесення змін до підпункту 165.1.25 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України щодо оподаткування доходу за зданий брухт чорних металів

Надано для ознайомлення (15.04.2014)

4715

16.04.2014

Проект Закону про внесення доповнень до Цивільного кодексу України (щодо гарантування права фізичної особи на доступ до Інтернету)

Надано для ознайомлення (18.04.2014)

4718

16.04.2014

Проект Закону про державну цільову програму імпортозаміщення

Надано для ознайомлення (18.04.2014)

4722

16.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо діяльності служб у справах дітей

В порядок денний не включено (24.04.2014)

4737

17.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" (щодо гарантій пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб)

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4743

18.04.2014

Проект Закону про ліцензування певних видів господарської діяльності

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4744

18.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо уточнення редакції статті 35 Закону)

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4758

24.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо передачі повноважень із розпорядження землями державної власності на місцевий рівень

Надано для ознайомлення (29.04.2014)

4769

24.04.2014

Проект Закону про внесення змін до статті 12 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" (щодо можливості посадовців місцевих органів виконавчої влади мати представницький мандат)

Надано для ознайомлення (29.04.2014)

4775

24.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо збору за операції поводження з відходами)

Надано для ознайомлення (29.04.2014)

4782

25.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель" (щодо проведення процедури електронного реверсивного аукціону)

Надано для ознайомлення (29.04.2014)

4783

25.04.2014

Проект Закону про Державну програму невідкладних заходів з протидії злочинності на 2014-2016 роки

Надано для ознайомлення (29.04.2014)

4785

28.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації

Прийнято за основу із скороч. строку підготовки (06.05.2014)

4795

29.04.2014

Проект Закону про внесення змін до статті 19 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" (щодо надання пільг з орендної плати за користування об'єктами права державної та комунальної власності)

Надано для ознайомлення (06.05.2014)

Квітневі законопроекти КПУ

Номер
реєстрацiї

Дата
реєстрацiї

Назва законопроекту

Останній етап

4667-5

23.04.2014

Проект Закону про недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань

Надано для ознайомлення (25.04.2014)

4743

18.04.2014

Проект Закону про ліцензування певних видів господарської діяльності

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4744

18.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо уточнення редакції статті 35 Закону)

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

Квітневі законопроекти ВО «Батьківщина»

Номер
реєстрацiї

Дата
реєстрацiї

Назва законопроекту

Останній етап

4570-1

08.04.2014

Проект Закону про люстрацію в Україні

В порядок денний не включено (09.04.2014)

4570-2

08.04.2014

Проект Закону про люстрацію в Україні

В порядок денний не включено (09.04.2014)

4573-1

07.04.2014

Проект Закону про Національну службу боротьби з корупцією

В порядок денний не включено (17.04.2014)

4617

01.04.2014

Проект Закону про внесення зміни до прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про Державний земельний кадастр" (щодо державної реєстрації права власності на земельні ділянки за межами населених пунктів)

Надано для ознайомлення (03.04.2014)

4619

01.04.2014

Проект Закону про внесення змін до статті 156 Земельного кодексу України щодо звільнення установ природно-заповідного фонду від відшкодування збитків землекористувачам

Надано для ознайомлення (03.04.2014)

4624

03.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про лікарські засоби" (щодо реєстрації та ввезення в Україну лікарських засобів)

Надано для ознайомлення (07.04.2014)

4624-1

04.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про лікарські засоби" щодо удосконалення правових норм, які регламентують порядок реєстрації та контролю якості лікарських засобів

Надано для ознайомлення (08.04.2014)

4626

03.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва" (щодо розширення можливості формування територіальними громадами фондів соціального і службового житла та вирішення проблем довгобудів)

Надано для ознайомлення (07.04.2014)

4629-1

17.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань регулювання містобудівної діяльності та державного архітектурно-будівельного контролю

Обговорено (24.04.2014)

4632

04.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Вищу раду юстиції" щодо удосконалення правових норм, які регламентують порядок припинення повноважень членів Вищої ради юстиції

В порядок денний не включено (09.04.2014)

4634

04.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про охорону культурної спадщини" щодо обліку об'єктів культурної спадщини

Надано для ознайомлення (08.04.2014)

4637

04.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо зупинення чинності окремих положень на встановлення ставки податку на лікарські засоби)

В порядок денний не включено (09.04.2014)

4638

07.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" (щодо надання Київському міському голові можливості реально впливати на розвиток міста)

Проект не прийнято (15.04.2014)

4644-д

09.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо удосконалення розрахунків за енергоносії)

Повернуто з підписом від Президента (25.04.2014)

4645-2

08.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо ставки податку на лікарські засоби та вироби медичного призначення)

Питання заслухано (10.04.2014)

4649

08.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо скасування права здійснення оперативно-розшукової діяльності управлінням державної охорони

Надано для ознайомлення (10.04.2014)

4652

08.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо обов'язковості ухвал слідчого судді

Надано для ознайомлення (10.04.2014)

4653

08.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо удосконалення деяких положень

Надано для ознайомлення (10.04.2014)

4654

08.04.2014

Проект Закону про внесення змін до статті 22-1 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" щодо строку надання інформації на вимогу Антимонопольного комітету України

Надано для ознайомлення (10.04.2014)

4655

08.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення ставок акцизного податку на слабоалкогольні напої, які містять кофеїн

Надано для ознайомлення (10.04.2014)

4657

08.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про оцінку земель" (щодо оцінки земель за межами населеного пункту міст обласного підпорядкування)

Вручено для ознайомлення (10.04.2014)

4661

08.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини та покращення демографічної ситуації у державі)

Надано для ознайомлення (10.04.2014)

4672

09.04.2014

Проект Закону про внесення зміни до статті 5 Закону України "Про судовий збір" (щодо надання Міністерству юстиції та його територіальним органам, Державній виконавчій службі пільг щодо сплати судового збору)

Надано для ознайомлення (11.04.2014)

4698

14.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо гарантії проведення дострокових виборів Президента України та проміжних виборів до Верховної Ради України в умовах надзвичайного та воєнного стану)

В порядок денний не включено (17.04.2014)

4700

14.04.2014

Проект Закону про Національну службу боротьби з корупцією

В порядок денний не включено (17.04.2014)

4702

14.04.2014

Проект Закону про забезпечення узгодженої політики оплати праці в бюджетній сфері (щодо визначення Кабінету Міністрів України єдиним органом регулювання оплати праці)

Надано для ознайомлення (16.04.2014)

4705

15.04.2014

Проект Закону про Народне ополчення "Резервістська армія України"

Надано для ознайомлення (17.04.2014)

4707

15.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (щодо обрання голів місцевих, апеляційних та касаційних судів загальної юрисдикції та спеціалізованих судів)

Надано для ознайомлення (17.04.2014)

4709

15.04.2014

Проект Закону про внесення змін до статті 266 Податкового кодексу України щодо приведення його норм до вимог земельного законодавства України

Надано для ознайомлення (17.04.2014)

4714

16.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" (щодо додаткового джерела фінансування робіт із добудови об'єктів незавершеного будівництва)

Надано для ознайомлення (18.04.2014)

4720

16.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" (щодо спрощення сплати коштів за надання адміністративних послуг)

Надано для ознайомлення (18.04.2014)

4728

16.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розширення доступу до інформації про речові права на нерухоме майно з метою запобігання корупції та захисту права власності

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4730

17.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Митного тарифу України, затвердженого Законом України "Про Митний тариф України" (щодо встановлення ставок ввізного мита на рівні 10% на коксівне вугілля та кокс і напівкокс із кам'яного вугілля)

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4731

17.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо вдосконалення оподаткування податком на додану вартість сільськогосподарської продукції, яка виробляється особистими селянськими господарствами та реалізується через сільськогосподарські обслуговуючі кооперативи)

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4737

17.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" (щодо гарантій пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб)

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4739

17.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів)

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4743

18.04.2014

Проект Закону про ліцензування певних видів господарської діяльності

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4744

18.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо уточнення редакції статті 35 Закону)

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4747

18.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо надання органам місцевого самоврядування права обмежувати або забороняти продаж та вживання алкогольних напоїв з метою зменшення їх шкідливого впливу на здоров'я населення

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4751

22.04.2014

Проект Закону про документи України, що посвідчують особу та дають право виїзду за кордон

Надано для ознайомлення (25.04.2014)

4754

23.04.2014

Проект Закону про внесення змін до статті 39 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (щодо застосування переговорної процедури закупівлі в умовах особливого періоду)

Повернуто з підписом від Президента (07.05.2014)

4761

24.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (щодо перерозподілу бюджетних коштів, що складають доходну частину)

Надано для ознайомлення (29.04.2014)

4762

24.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо зменшення податкового тиску на окремі види інноваційної діяльності

Надано для ознайомлення (29.04.2014)

4763

24.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Цивільного кодексу України та Цивільного процесуального кодексу України щодо поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, яка була визнана недієздатною

Надано для ознайомлення (29.04.2014)

4764

24.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України та Кримінально-виконавчого кодексу України щодо порядку звільнення від відбування покарання

Надано для ознайомлення (29.04.2014)

4765

24.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судовий збір" щодо звільнення від сплати судового збору позивачів за подання позовів про відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок вчинення кримінального правопорушення

Надано для ознайомлення (29.04.2014)

4769

24.04.2014

Проект Закону про внесення змін до статті 12 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" (щодо можливості посадовців місцевих органів виконавчої влади мати представницький мандат)

Надано для ознайомлення (29.04.2014)

4772

24.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо забезпечення діяльності)

Вручено з поданням комітету про розгляд (06.05.2014)

4774

24.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо збору за операції поводження з відходами)

Надано для ознайомлення (29.04.2014)

4775

24.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо збору за операції поводження з відходами)

Надано для ознайомлення (29.04.2014)

4777

24.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо раціонального використання робочого часу

Надано для ознайомлення (29.04.2014)

4780

24.04.2014

Проект Закону про Національне бюро антикорупційних розслідувань

Надано для ознайомлення (29.04.2014)

4785

28.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації

Прийнято за основу із скороч. строку підготовки (06.05.2014)

4788

28.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо забезпечення права киян на місцеве самоврядування)

Надано для ознайомлення (30.04.2014)

4791

29.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо застосування амністії в Україні

Повернуто з підписом від Президента (08.05.2014)

4797

30.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Кодексу законів про працю України щодо скасування обов'язкової реєстрації трудових договорів фізичними особами-підприємцями

Надано для ознайомлення (06.05.2014)

4798

30.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" щодо умов реєстрації

Надано для ознайомлення (06.05.2014)

Квітневі законопроекти УДАРу

Номер
реєстрацiї

Дата
реєстрацiї

Назва законопроекту

Останній етап

4570-2

08.04.2014

Проект Закону про люстрацію в Україні

В порядок денний не включено (09.04.2014)

4570-3

08.04.2014

Проект Закону про проведення люстрації в Україні

В порядок денний не включено (09.04.2014)

4638

07.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ" (щодо надання Київському міському голові можливості реально впливати на розвиток міста)

Проект не прийнято (15.04.2014)

4643

07.04.2014

Проект Закону про внесення зміни до статті 7 Закону України "Про державну охорону органів державної влади України та посадових осіб" (щодо відміни державної охорони кандидатів на пост Президента України)

Надано для ознайомлення (09.04.2014)

4650

08.04.2014

Проект Закону про внесення змін до "Регламенту Верховної Ради України" (щодо порядку відкликання Голови Верховної Ради України та Прем'єр-міністра України)

Надано для ознайомлення (10.04.2014)

4661

08.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо збільшення розміру допомоги при народженні дитини та покращення демографічної ситуації у державі)

Надано для ознайомлення (10.04.2014)

4662

08.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання відносин у сфері електроенергетики на території поза Системою Оптового ринку

В порядок денний не включено (15.04.2014)

4665

09.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" (щодо Моторного (транспортного) страхового бюро України)

Надано для ознайомлення (11.04.2014)

4666

09.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про надра (щодо вдосконалення законодавства у сфері користування надрами сільськогосподарськими товаровиробниками)

Надано для ознайомлення (11.04.2014)

4674

10.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Цивільного кодексу України (щодо права на зміну по батькові)

Надано для ознайомлення (14.04.2014)

4678

10.04.2014

Проект Закону про проведення люстрації в Україні

Надано для ознайомлення (14.04.2014)

4678-1

15.04.2014

Проект Закону про люстрацію в Україні

Надано для ознайомлення (17.04.2014)

4702

14.04.2014

Проект Закону про забезпечення узгодженої політики оплати праці в бюджетній сфері (щодо визначення Кабінету Міністрів України єдиним органом регулювання оплати праці)

Надано для ознайомлення (16.04.2014)

4707-1

16.04.2014

Проект Закону про внесення змін до статті 20 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" (щодо обрання суддів на адміністративні посади)

Надано для ознайомлення (18.04.2014)

4712

16.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реалізації положень Кримінального процесуального кодексу України

Надано для ознайомлення (18.04.2014)

4713

16.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей регулювання відносин у сфері електроенергетики на тимчасово окупованій території Автономної Республіки Крим та міста Севастополь

Вручено подання комітету про розгляд (17.04.2014)

4716

16.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо парламентських виборів)

Надано для ознайомлення (18.04.2014)

4728

16.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розширення доступу до інформації про речові права на нерухоме майно з метою запобігання корупції та захисту права власності

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4730

17.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Митного тарифу України, затвердженого Законом України "Про Митний тариф України" (щодо встановлення ставок ввізного мита на рівні 10% на коксівне вугілля та кокс і напівкокс із кам'яного вугілля)

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4737

17.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" (щодо гарантій пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб)

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4739

17.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України (щодо ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів)

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4743

18.04.2014

Проект Закону про ліцензування певних видів господарської діяльності

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4744

18.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо уточнення редакції статті 35 Закону)

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4751

22.04.2014

Проект Закону про документи України, що посвідчують особу та дають право виїзду за кордон

Надано для ознайомлення (25.04.2014)

4772

24.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо забезпечення діяльності)

Вручено з поданням комітету про розгляд (06.05.2014)

4775

24.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо збору за операції поводження з відходами)

Надано для ознайомлення (29.04.2014)

4780

24.04.2014

Проект Закону про Національне бюро антикорупційних розслідувань

Надано для ознайомлення (29.04.2014)

4781

25.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо діяльності Національної гвардії України)

Надано для ознайомлення (29.04.2014)

Квітневі законопроекти ВО «Свобода»

Номер
реєстрацiї

Дата
реєстрацiї

Назва законопроекту

Останній етап

4587-1

01.04.2014

Проект Закону про здійснення державних закупівель

Питання заслухано (10.04.2014)

4637

04.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо зупинення чинності окремих положень на встановлення ставки податку на лікарські засоби)

В порядок денний не включено (09.04.2014)

4645-1

08.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо оподаткування операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення)

Питання заслухано (10.04.2014)

4655

08.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України щодо підвищення ставок акцизного податку на слабоалкогольні напої, які містять кофеїн

Надано для ознайомлення (10.04.2014)

4656

08.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо виробництва і обігу слабоалкогольних напоїв, які містять кофеїн

Надано для ознайомлення (10.04.2014)

4658

08.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я" (щодо захисту лікарської таємниці)

Надано для ознайомлення (10.04.2014)

4666

09.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про надра (щодо вдосконалення законодавства у сфері користування надрами сільськогосподарськими товаровиробниками)

Надано для ознайомлення (11.04.2014)

4684

10.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо внесення інформації про національність)

Одержано повторну резолюцію (23.04.2014)

4708

15.04.2014

Проект Закону про заходи забезпечення конституційних гарантій громадян на судовий захист в Україні

Надано для ознайомлення (17.04.2014)

4710

15.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації та гарантій громадянам, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації

Надано для ознайомлення (17.04.2014)

4728

16.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо розширення доступу до інформації про речові права на нерухоме майно з метою запобігання корупції та захисту права власності

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4730

17.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Митного тарифу України, затвердженого Законом України "Про Митний тариф України" (щодо встановлення ставок ввізного мита на рівні 10% на коксівне вугілля та кокс і напівкокс із кам'яного вугілля)

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4737

17.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" (щодо гарантій пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб)

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4742

18.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо охорони відділень психіатричних лікарень, та осіб, до яких застосовуються примусові заходи медичного характеру)

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4743

18.04.2014

Проект Закону про ліцензування певних видів господарської діяльності

Надано для ознайомлення (23.04.2014)

4748

18.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку притягнення до кримінальної відповідальності

Повернуто з підписом від Президента (07.05.2014)

4751

22.04.2014

Проект Закону про документи України, що посвідчують особу та дають право виїзду за кордон

Надано для ознайомлення (25.04.2014)

4766

24.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо вдосконалення оподаткування інвестиційної діяльності)

Надано для ознайомлення (29.04.2014)

4776

24.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про лікарські засоби" (щодо забезпечення прозорості виробництва та безпеки лікарських засобів)

Надано для ознайомлення (29.04.2014)

4779

24.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель" щодо державних закупівель сільськогосподарської продукції

Надано для ознайомлення (29.04.2014)

4785

28.04.2014

Проект Закону про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації

Прийнято за основу із скороч. строку підготовки (06.05.2014)

4793

29.04.2014

Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про стимулювання розвитку вітчизняного машинобудування для агропромислового комплексу" щодо деяких питань виробництва сільськогосподарської техніки

Надано для ознайомлення (06.05.2014)

 

Додаток.

Закони, прийняті ВРУ в квітні 2014 (подивитися тут).

 

Матеріал підготовлено на основі результатів моніторингу законопроектів парламентських політичних сил, що здійснюють експерти Фундації "Відкрите суспільство" www.osf.org.ua за кошти Національного Фонду Підтримки Демократії, США (NED).