Аналітика. Публічні фінанси. Бюджет Києва. Статті.

Анонс: Куди йдуть гроші киян?

неділя, 03 березня 2013 604
Фундація «Відкрите суспільство» проведе громадську експертизу цільових програм столиці

Отримання та витрачання бюджетних коштів у Києві залишається непрозорим для мешканців міста. Останні шість років міська влада не спроможна виконати власні плани щодо наповнення скарбниці столиці. Тому вона забуває звітувати перед громадою, як того вимагає закон. За завісою залишаються ефективність і результативність міських цільових програм, на які щороку витрачається третина столичного бюджету (7 млрд грн.).

Фундація “Відкрите суспільство” прагне розкрити лаштунки столичного бюджетного процесу у ході аналізу результативності виконання 5-ти найбільш резонансних міських цільових програм з наявними корупційними ризиками. Наш трирічний моніторинг бюджету столиці та стеження за тим, як влада Києва розпоряджається коштами, показали наявність проблем на кожній стадії бюджетного процесу. Ми прагнемо поліпшити результативність міських цільових програм встановити дієвий громадський контроль над їх виконанням, збільшити рівень їх відкритості.

Міські цільові програми:

1) Київська міська програма сприяння розвитку малого та середнього підприємництва.

2) Програма приватизації комунального майна територіальної громади міста Києва .

3) Програма використання та охорони земель міста Києва .

4) Міська цільова програма «Здоров'я киян».

5) Міська комплексна програма «Столична культура і мистецтво».

Чого ми прагнемо досягти?

  • Ефективного планування міських програм, які відповідали б потребам киян (високої АДЕКВАТНОСТІ)
  • Якісного використання коштів Києва  в існуючій системі закупівель (належного АДМІНІСТРУВАННЯ)
  • Досягнення значень результативних показників запланованих у міських програмах (високої РЕЗУЛЬТАТИВНОСТІ).

Тримайте руку на пульсі!

ГО "Фундація "Відкрите суспільство" є відкритим для співпраці із медіа — наші аналітичні матеріали, експертні коментарі, різноманітна статистика та виявлені порушення знаходяться у відкритому доступі. Коментарі та матеріали можна отримати у Олександра Бабаніна ( osbabanin@hotmail.com) та Любича Андрія ( osf@multiprofile.com.ua). Крім того, запити та пропозиції можна направляти на нашу поштову скриньку ( slesya08@gmail.com), або за номером тел./факс (044) 425-77-09.

Громадська експертиза здійснюється за фінансової підтримки Міжнародного фонду «Відродження» (www.irf.ua). Інформаційні бюлетені про поточні результати проекту розміщуватимуться на сайті Фундації «Відкрите суспільство» (www.deputat.org.ua) та на сайті коаліції громадських організацій - громадське партнерство «За доброчесні державні закупівлі»:

http://www.integrity.pp.ua/ua/corruption-and-procurement/reforma-biudzhetnoi-systemy/rozrobka-propozytsii-do-publichnykh-polityk-shchodo-biudzhetu-mista-kyieva-reformuvannia-biudzhetnoho-protsesu.

У 2010-2012 роках Фундація «Відкрите суспільство» досліджувала бюджетні процеси в столиці та оприлюднила на засіданнях круглих столів річні аналітичні звіти про проблеми бюджету м. Києва (за 2010 і 2011 роки)[1][2]. Два роки поспіль аналітичний продукт Фундації «Відкрите суспільство» було визнано найкращим продуктом про проблеми бюджету столиці як незалежними експертними інституціями, так і власне керівництвом міста, яке оцінило вищезгадані дослідження як зразок ефективної співпраці організації громадянського суспільства з владою задля покращення проблем столиці.

[1] Громадський моніторинг бюджету м. Києва-2010 http://www.youtube.com/watch?v=e-kfAfUhT4A

[2] Громадський моніторинг бюджету м. Києва-2011 http://www.youtube.com/watch?v=wfz-YGi7Q_M