Аналітика. Публічні фінанси. Закупівлі за бюджетні кошти.

“Державна антикорупційна політика - під контролем громадськості”

понеділок, 22 квітня 2013 1174
Коаліція громадських організацій та незалежних експертів, на чолі з Transparency International Україна, організаціями-партнерами (Український інститут публічної політики, Антикорупційна рада України, Громадська організація “Фундація “Відкрите суспільство”, «Філософія серця», Центр політико-правових реформ, CASE Україна) та незалежні експерти виконують проект “Державна антикорупційна політика - під контролем громадськості”.

Зокрема, в ході реалізації першого етапу проекту коаліція: - розробила методологію проведення моніторингу виконання Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів від 28 листопада 2011 року № 1240, яка полягає у дослідженні значень:

  - індикаторів (результативних показників) виконання завдань Додатку 2 Державної програми, що досягаються шляхом виконання бюджетних програм та заходів (2011-2015 роки).

  - індикаторів (результативних показників) виконання завдань Додатку 3 Державної програми, які є очікуваними (запланованими) результатами виконання Державної цільової програми, формат звіту за якими затверджено у Додатку 3 до Порядку розроблення та виконання державних цільових програм Постанови КМУ від 31 січня 2007 р. № 106. 

 

Відповідно до розділу X Національної антикорупційної стратегії, затвердженої Указом Президента України від 21 жовтня 2011 року № 1001/2011, умовою успішної реалізації Національної антикорупційної стратегії є розроблення і впровадження системи моніторингу та оцінки. Сама Національна антикорупційна стратегія реалізовуватиметься шляхом розроблення та ухвалення Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки. А оцінка ефективності реалізації Національної антикорупційної стратегії грунтуватиметься на результатах виконання Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки.

Методологія оцінить виконання результативних показників (індикаторів) завдань цієї державної програми взагалі, та бюджетних програм, в межах яких може виконуватися ця державна програма, зокрема, також як і заходів, виконання яких передбачено п'ятнадцятьма розділами Державної програми. 

Напрями реалізації Національної антикорупційної стратегії і є п҆ятнадцятьма розділами додатку 2 до Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки. Розбивка напрямів реалізації Національної антикорупційній стратегії на піднапрями загалом відповідає найменуванням завдань Державної програми щодо запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки у кожному з п҆ятнадцяти розділів. А серед ста двадцяти запланованих заходів на виконання завдань Державної програми, дев҆ять містять всі ознаки бюджетних програм, в межах яких виконується державна цільова програма. 

Антикорупційні ініціативи Міністерства юстиції України: http://www.minjust.gov.ua/0/21885. Порядок підготовки та оприлюднення звіту про результати проведення заходів щодо запобігання і протидії корупції, затверджений Постановою КМУ від 20 жовтня 2011 р. N 1094. Проект здійснюється за сприяння Міжнародного фонду "Відродження" та MATRA.

Докладніше: Узагальнені рекомендації громадських експертів щодо оновлення державної програми запобігання і протидії корупції на 2011‐2015 рр