Аналітика. Публічні фінанси. Закупівлі за бюджетні кошти.

Моніторинг законопроектів у галузі державних закупівель №1 (листопад-грудень 2012)

п'ятниця, 09 листопада 2012 1081
У ВРУ прийнято за основу законопроект № 11386 30.10.2012 року за №11386 від Національного банку України (Арбузов С.І.) було зареєстровано Проект Закону про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до статті 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (щодо закупівель робіт, пов'язаних із діяльністю Національного банку України).

06.11.2012 року за №11386/П депутатом Осикою С.Г. (БЮТ) зареєстровано Проект Постанови ВРУ про прийняття за основу проекту Закону України про внесення змін до статті 2 Закону України "Про здійснення державних закупівель" (щодо закупівель робіт, пов'язаних із діяльністю Національного банку України), яку підписано 08.11.2012 р. 

Сфера впливу: цей закон вилучає з-під дії закону України №2289-VI закупівлю робіт Національним банком України. !!! 

Потребують вивчення постанови правління НБУ про закупівлі робіт.

Висновок Головного науково-експертного управління 01.11.2012 за №16/3-1078/11386 Метою запропонованих змін, як зазначається у Пояснювальній записці до законопроекту, є: “недопущення поширення інформації про стратегічні об’єкти держави та захист державних секретів ... шляхом обмеження доступу до інформації щодо технічних проектів систем безпеки, функціонування та життєзабезпечення, облаштування грошових сховищ та виробничих приміщень ”.

Головне управління вважає наведені у Пояснювальній записці до законопроекту аргументи на користь його прийняття достатньо обґрунтованими, у зв’язку із чим законопроект за результатами розгляду у першому читанні може бути прийнятий за основу. 

Оскільки за змістом відповідних положень Конституції України (стаття 116) та Закону України “Про Кабінет Міністрів України” (стаття 20) проведення державної політики у всіх сферах суспільного життя (в тому числі і в сфері державних закупівель) забезпечує Кабінет Міністрів України, то було б логічним для прийняття виваженого рішення щодо внесеного законопроекту отримати відповідний експертний висновок Уряду. 

Висновок Комітет з питань економічної політики 06.11.2012р. Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти зазначений законопроект за основу і в цілому, доповнивши його наступним положенням, а саме частину третю статті 2 цього Закону доповнити новим абзацом такого змісту: «товарів, робіт і послуг, які здійснюються замовниками під гарантії Кабінету Міністрів України для фінансування проектів у сфері сільського господарства в рамках виконання вимог Меморандуму про взаєморозуміння щодо співпраці в реалізації пріоритетних проектів у галузі сільського господарства».