Аналітика. Публічні фінанси. Бюджет Києва. Статті.

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ РПР щодо Генплану Києва 2025

понеділок, 03 листопада 2014 698
Під виглядом нового Генплану київська влада намагається легалізувати земельний дерибан – відкрите звернення громадських організацій та рухів

Чиновники КМДА та Міністерства регіонального розвитку намагаються просунути прийняття нового Генерального Плану Києва-2025, який дозволив би легалізувати усі скандальні землевідведення, яких немає у чинному Генплані-2020. Про це йдеться у відкритому зверненні Фундації «Відкрите суспільство», що було підтримане експертами Реанімаційного пакету реформ та ряду провідних аналітичних центрів України. 

Як зазначається у зверненні, в порушення норм чинного законодавства, 27 жовтня архітектурно-містобудівна рада Києва рекомендувала Київській міській раді прийняти новий Генплан. Саме засідання проходило об 11:00 на наступний день після парламентських виборів, коли увага громадськості, журналістів та активістів прикута до спостереження за підрахунком голосів. Більше того, за словами громадських експертів у протоколі ради відсутні численні зауваження щодо Генплану від громадських експертів та опонентів прийняття нового плану. Результуюча частина протоколу також відображена вибірково. На підтвердження своїх слів, експерти готові надати відеозапис засідання, який змістовно відрізняється від протоколу.

Вперше проект Генплану-2025 почав розроблятися силами Леоніда Черновецького і мав на меті легалізацію махінацій з землею, які розпочала команда екс-мера. Перебуваючи у опозиції, чинний мер Віталій Кличко неодноразово критикував ідею прийняття Генплану-2025.

 

...