Аналітика. Антикорупція. Новини.

Проект Генерального плану Києва до 2025 року має бути відхилений

п'ятниця, 28 серпня 2015 225
Проект Генерального плану Києва до 2025 року є неприйнятним і має бути відхилений як такий, що суперечить інтересам громади. Таку точку зору під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі висловили представники громадянського суспільства і декілька колишніх очільників столиці.

Брифінг був організований Фундацією «Відкрите суспільство», що неодноразово звертала увагу на корупційні ризики пов’язані із намаганнями прийняти проект Генерального плану Києва до 2025 р. та надає інформаційно-експертну підтримку ініціативним групам мешканців столиці, які страждають від незаконних забудов та земельних махінацій. 

Що ж до змісту презентованого проекту Генплану столиці 2025, то учасники прес-брифінгу вважають його спробою замаскувати численні порушення, що відбувались й відбуваються досі у сфері земельних відносин та містобудування. Серед аргументів на підтримку ініціативи заблокувати ухвалення нового Генплану учасники прес-брифінгу, насамперед, зазначають некоректність відомостей щодо земельного фонду столиці, на підставі яких здійснювалося планування, та відсутність правових підстав для розробки нового Генплану коли до 2020 р. в Києві діє чинний Генплан. 

Директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора представив Відкрите звернення з приводу проекту Генплану Києва до 2025 р. в якому висловлюється занепокоєння намаганнями повернення міського голови Києва В.Кличка та більшості в Київраді до лобіювання прийняття Генплану 2025, що був ініційований командою Л. Черновецького задля переважно легалізації земельних махінацій та системних порушень чинного Генплану Києва до 2020 р. 

Детальніше читати тут.