25 лютого (середа) 2015 року в рамках панелі (з 11.50 до 13.10) «Громадський контроль як інструмент суспільних змін: інноваційні рішення та ефективні стратегії», що відбудеться в рамках конференції «Громадський контроль на місцевому рівні: як домогтися належного врядування» (організатор Громадянська мережа ОПОРА, місце проведення - конференц-зал готелю «Президент») директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора розповість про кампанію громадського контролю за здійсненням бюджетної та антикорупційної політики на рівні м. Києва «Громадська варта Києва». На ії основі в грудні минулого року створена антикорупційна ініціатива «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів». Метою ініціативи є підвищення якості громадського моніторингу та адвакації змін пов’язаних із управленням землею, майном та бюджетом переважно на місцевому рівні. Зараз відбувається реєстрація учасників ініціативних груп цієї ініціативи в шести містах України (Харкові, Дніпропетровську, Запоріжжі, Херсоні, Миколаєві, Одесі).
Іван Сікора вважає, що «багаторічний досвід моніторингу бюджетної та антикорупційної політики на рівні м. Києва та аналіз ситуації на рівні обласних центрів Сходу та Півдня України, дає підстави стверджувати, що факти участі громадян у прийнятті рішень на місцевому рівні не гарантують попередження корупційних ризиків та підвищення ефективності та результативності прийнятих владою рішень».
ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ відкриває нові можливості для участі громадськості у формуванні політики (в т.ч. участі в бюджетному процесі) на місцевому рівні. Водночас, існує реальна загроза перенесення корупційних практик на місцевий рівень та продовження імітації боротьби із корупцією.
Під час презентації будуть надані відповіді на питання:
Експерти Фундації «Відкрите суспільство» є активними учасниками ініціативи Реанімаційного пакету реформ, а саме, групи РПР-Київ та антикорупційної групи.
В грудні 2014 року Фундація «Відкрите суспільство» разом із Інститутом масової інформації/Ні корупції, ІРАР-AMDI та галузевими експертами в сфері містобудування, земельних відносин та архітектури презентували громадську антикорупційну ініціативу «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів». Наша мета - об'єднуємо зусилля для боротьби із мільярдними зловживаннями пов’язаними із землею, майном та бюджетом переважно на місцевому рівні. Ми вважаємо, що ЗЕМЛЯ, МАЙНО ТА БЮДЖЕТИ – основа мільярдних зловживань на місцевому рівні.
Ініціатива спрямована на детінізацію ресурсів місцевих бюджетів, підвищення відповідальності політиків та аналіз впливу реформи в сфері децентралізації на стан місцевих бюджетів. Напрацювання Фундації «Відкрите суспільство» на рівні м. Києва допоможе підвищити ефективність роботи громадських активістів, журналістів та блогерів у боротьбі із мільярдними зловживаннями пов’язаними із землею, майном та бюджетом.
Зараз ініціативні групи створені у 6 містах України – Харків, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Одеса, Миколаїв, Херсон. На початку березня експерти Фундації «Відкрите суспільство» відвідають Харків, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Одеса, Миколаїв та Херсон і презентують аналіз стану виконання обіцянок політичними силами в сфері децентралізації, та покажуть як реформа в сфері децентралізації впливає на стан корупції та місцеві бюджети. Зареєструватися для участі в роботі ініціативної групи у Вашому місті можна за посиланням: http://osf.org.ua/events/view/457
Для ініціативних груп на місцевому рівні буде запропоновано обмінятися досвідом громадського моніторинг та адвокації змін.
Заходи у шести обласних центрах Сходу та Півдня України відбудуться із 9 по 19 березня та стануть можливими завдяки проекту "ДЕЦЕНТРАЛІЗАЦІЯ: краще зрозуміти обіцянки політиків та контролювати їх дії після виборів", що реалізовується Фундацією «Відкрите суспільство» в рамках проекту "Об'єднуємося заради реформ (UNITER)", що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.
Взнайте більше про ініціативу «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів» та реєструйтеся для участі в заходах ініціативної групи у Вашому місті за посиланням: http://osf.org.ua/events/view/457
Матеріал підготовлено в рамках проекту «Громадська варта Києва: здійснення громадського контролю за розробкою та реалізацією антикорупційної політики у місті Києві», що реалізується Фундацією «Відкрите суспільство» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження»