Ведуча круглого столу - заступник виконавчого директора МФ «Відродження» Інна Підлуська - відкриваючи захід звернула увагу на важливість підвищення аналітичної спроможності неурядових громадських організацій для впливу на процеси прийняття рішень органами місцевої та регіональної влади та зазначила перелік інструментів які використовує МФ «Відродження» при роботі із грантерами - менторінг проектів, оцінка потреб грантерів, обмін досвідом та заходи з мережування.
Під час кругового столу директор програми "Громадянське суспільство та належне врядування" МФ «Відродження» Олексій Орловський зупинився у своєму виступі на презентації моделі підтримки аналітичних центрів, яку використовує МФ «Відродження» та деяких із отриманих результатів. Тренери Роман Кобець та Сергій Панцир, які працювали із аналітичними центрами від МФ «Відродження», презентували основні висновки та рекомендації звіту по спроможності українських аналітичних центрів та деякі результати їх роботи із аналітичними центрами щодо підвищення їх інституційного розвитку. Напрямки інституційної підтримки аналітичних центрів було презентовано Ольгою Сандаковою від Шведського міжнародного агентства з розвитку співробітництва,SIDA, Ярополком Тимківим від Програми «Об’єднуємося заради реформ», UNITER.
До участі в заході було запрошено директора Фундації «Відкрите суспільство» Івана Сікору з огляду на успіхи, які вдалося досягти аналітичному центру завдяки участі в існуючій моделі підтримки аналітичних центрів, яку використовує МФ «Відродження». У своєму виступі Іван Сікора звернув увагу на підвищені методологічної спроможності, зокрема вдосконаленні аналітичних процедур структурування проблем та оцінки бюджетної політики в м. Києві та конкретних цільових програм, що стало результатом співпраціФундації «Відкрите суспільство» із менторами проекту «Розробка пропозицій до публічних політик щодо бюджету м. Києва» - Романом Кобцем та Сергієм Панциром. У своєму виступі Іван Сікора звернув увагу на важливості продовження започаткованої практики підтримки аналітичних центрів, яку використовує МФ «Відродження» з огляду на виклики які стоять перед аналітичними центрами на сучасному етапі розвитку інститутів громадянського суспільства. Особливу увагу під час його виступу була приділена важливості формування стандартів для оцінки ефективності, результативності та впливовості аналітичних центрів.
У свої виступах Ігор Бураковський, ГО «Інститут економічних досліджень та політичних консультацій» та Ігор Коліушко, ГО «Центр політико-правових реформ» оцінили вплив інституційної підтримки на рівень організаційного розвитку їх аналітичних центрів, а концепцію веб-порталу з аналізу політики презентував директор із програмної діяльності «Інтерньюз Україна» Андрій Кулаков.
Учасники круглого столу були єдиними в тому, що важливим є продовження надання методично-організаційної підтримки аналітичним центрам задля підвищення їх можливостей впливати на формування, впровадження та моніторинг політики органів державної влади та місцевого самоврядування в Україні.