Фундація. Наші новини.

Проект Генерального плану Києва до 2025 року має бути відхилений

п'ятниця, 28 серпня 2015 1046
Проект Генерального плану Києва до 2025 року є неприйнятним і має бути відхилений як такий, що суперечить інтересам громади. Таку точку зору під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі висловили представники громадянського суспільства і декілька колишніх очільників столиці.

Брифінг був організований Фундацією «Відкрите суспільство», що неодноразово звертала увагу на корупційні ризики пов’язані із намаганнями прийняти проект Генерального плану Києва до 2025 р. та надає інформаційно-експертну підтримку ініціативним групам мешканців столиці, які страждають від незаконних забудов та земельних махінацій. 

Що ж до змісту презентованого проекту Генплану столиці 2025, то учасники прес-брифінгу вважають його спробою замаскувати численні порушення, що відбувались й відбуваються досі у сфері земельних відносин та містобудівання. Серед аргументів на підтримку ініціативи заблокувати ухвалення нового Генплану учасники прес-брифінгу насамперед зазначають некоректність відомостей щодо земельного фонду столиці, на підставі яких здійснювалося планування та відсутність правових підстав для розробки нового Ганплану коли до 2020 р. в Києві діє чинний Генплан. 

Директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора представив Відкрите звернення з приводу проекту Генплану Києва до 2025 р. в якому висловлюється  занепокоєння намаганнями повернення міського голови Києва В.Кличка  та більшості в Київраді до лобіювання прийняття Генплану 2025, що був ініціюваний командою Черновецького задля переважно легалізації земельних махінацій та системних порушень чинного Генплану Києва до 2020 р. 


«Досі ми маємо досить суперечливу інформацію про функціональне призначення земельних ділянок. Це створює підґрунтя для зловживань із земельним ресурсом. За нашими оцінками, різниця у документах щодо тих чи інших ділянок вимірюється тисячами гектарів. Тому ми вимагаємо реалізації права на доступ до публічної інформації і вимагаємо оприлюднення достовірних відомостей», – зазначив Іван Сікора, директор Фундації «Відкрите суспільство». няття Генплану Києва до 2025 р. за умов існування чинного  Генплану Києва до 2020 р. На думку підписантів Відкритого звернення, новий Генплан Києва робить спроби узаконити численні земельні махінації та системні порушення чинного Генплану Києва, які тісто повязані із корупційними практиками. Відкрите звернення містить конкретні пропозиції щодо майбутнього  містобудівної документації  столиці  та було передане секретарю міськради Києва Олексію Резнікову 27 серпня 2015 р. під час депутатських слухань присвячених  Генплану Києва 2025.  

Експерти Фундації «Відкрите суспільство» неодноразово показували та надавали пропозиції міському голові Віталію Кличку щодо того де та як знайти млрд грн до міського бюджету здійснюючи реальну боротьбу із корупцією в сфері земельних відносин та містобудування. 

Іван Сікора висловив занепокоєння тим, що команда Кличка рік назад змінила свою позицію щодо Генплану Києва 2025. І це попри те, що будучи в опозиції, виступала проти цього документу. Новий Генплан Києва був ініційований Л.Черновецьким (екс-головою столиці) в умовах системного невиконання  чинного Генплану до 2020 р. через сумнівні рішення міськради щодо відведення земель. На його думку, позиція щодо Генплану 2025 «імені Черновецького» це є тою червоною лінією та чітким індикатором оцінки готовності команди В.Кличка позбутися одіозної спадщини Черновецького-Попова. Це той документ, який дає змогу зрозуміти чи дійсно удар по корупції почнеться із Києва чи маємо переважно лише імітацію процесу боротьби із корупцією. На його думку, позиція щодо нового Генплану, це індикатор, який має дати чіткі орієнтири виборцям при оцінці позицій політичних сил та кандидатів на посаду міського голови Києва на жовтневих місцевих виборах. 

Екс-голова КМДА, депутат Київради (фракція «Батьківщина») Володимир Бондаренко стверджує, що Генплан-2025 фактично легалізує незаконні відведення землі та забудови епохи Черновецького. «Ми відмічаємо так звану повзучу експансію на існуючий Генплан, коли своїми рішенням Київрада змінює фрагментарно його шляхом ухвалення так званих детальних планів територій (ДПТ). У процесі ухвалення цих ДПТ змінюється зональність (наприклад, промислова зона на житлову), а це неприпустимо, бо змінюється баланс. Фактично, це є те саме ухвалення нового Генплану, тільки шматочками: з цих ДПТ складуть його як пазл», – зазначив експерт.

 

 

 

 

Віктор Глеба, екс-заступник головного архітектора Києва, переконаний, що у пропонованому варіанті Генплан столиці, не тільки не вирішуються проблеми, притаманні великому місту, а й навпаки, легалізують утворення нових. «За плановими показниками населення Києва до 2025 року збільшиться на 0,5 млн. людей, на 22 мільйони квадратних метри збільшити новобудови, але при цьому щільність доріг у Києві збільшується лише на 2,5%. Ви уявляєте собі, що це буде?!», – зазначив Віктор Глеба. Крім того, новий Генплан дозволить забудовникам, які наразі фактично керують містом, перетворити Київ на суцільну зону багатоповерхової житлової забудови. Він також висловив здивування позицією Віталія Кличка, який до обрання міським головою столиці, виступав проти нового Генплану 2025.

 

 

 

Екс-голова КМДА та міський голова, нині депутат Київради Олександр Омельченко висловив занепокоєння тим, що чинний Генплан Києва до  2020 р. не виконаний і наполовину. А це стосується і відсутності досі метро на Троещину, і забезпечення мешканців Києва дитячими садками. З 2006 р. не розроблялися   детальні плани територій (ДПТ) в Києві на основі чинного Генплану, а з 2007 р., всі кошти направлялися на розробку нового Генплану Києва до 2025 р. Експерт зазначив, що наразі діє Генплан столиці-2020, затверджений у 2002 році. З 2011 року цей документ отримав статус безстрокового, що ставить під сумнів доцільність ухвалення нового Генплану. Якщо є потреба, то треба коригувати існуючий

 

 

 


Зі свого боку Іван Салій, екс-голова КМДА (1992-1993 роки) запропонував повернути дискусію у конструктивне русло. «Наразі вирування пристрастей недоречне. Рішення все одно треба приймати, по Генплану. Чи прийме ця влада, чи інша… Річ у тім, що норми мають виконуватися», – резюмував екс-очільник КМДА.

Фундація «Відкрите суспільство» продовжує збір підписів під Відкритим зверненням з приводу проекту Генплану Києва до 2025 р. та обіцяє оприлюдниити позиції політичних сил та громадських організацій незабаром. 
ПІДПИСАТИ  Відкрите звернення щодо проекту Генплану Києва до 2025 р. можна он-лайн за посиланням: 
Більше на відео: https://www.youtube.com/watch?v=CfyYG9zucgM та у звіті  
Українського антикризового медіацентру: http://uacrisis.org/ua/32389-proekt-generalnogo-planu-kiyeva (українською) 
В разі додаткових питань: (044) 425 7709, (050) 382 4661;