Фундація. Наші новини.

Фундація "Відкрите суспільство" та РПР для Києва провели експертне обговорення бюджету міста Києва на 2016 рік

п'ятниця, 25 вересня 2015 459
Фундація «Відкрите суспільство» та Реанімаційний пакет реформ для Києва провели експертну дискусію «Бачення бюджету Києва на 2016 рік». Основою для обговорення стала доповідь директора Фундації «Відкрите суспільство» Івана Сікори.

25 вересня відбулася експертна дискусія «Бачення бюджету Києва на 2016 рік» за участі голови бюджетної комісії Київради Андрія Страннікова, директора Фундації «Відкрите суспільство» Івана Сікори та експертів групи Реанімаційний пакет реформ для Києва.

Основою для обговорення стала доповідь відомого експерта в сфері антикорупційної та бюджетної політики Івана Сікори щодо стану виконання існуючого бюджету Києва та бачення прогнозу надходжень на наступний рік. Частина пропозицій вже неодноразово надавалися міській владі експертами Фундації «Відкрите суспільство».

Було зроблено спробу порозумітися щодо оцінки тіньових ресурсів, які досі знаходяться поза офіційним бюджетом столиці та заходів, які необхідно вжити аби домогтися належного наповнення загального та спеціального фондів бюджету Києва. За результатами більш як 2-х годинної дискусії домовлено про узагальнення результатів експертного обговорення та  надання відкритих питань та пропозицій задля спрямування дискусії в конструктивне русло.

Іван Сікора висловив надію, що нарешті вдасться отримати  чіткі відповіді з боку міської влади щодо податкової бази на якій формується прогноз надходжень при формуванні статей земельний податок та орендна плата за землю, податок на прибуток підприємств та фінансових установ комунальної власності, збір за місця для паркування транспортних засобів, надходження коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, надходження від відчуження майна, що знаходиться у комунальній власності, кошти від продажу землі, кошти пайової участі (внеску) власників тимчасових споруд (малих архітектурних форм) в утриманні об’єктів благоустрою м. Києва, кошти від плати за право тимчасового використання місць (для розташування об’єктів зовнішньої реклами), які перебувають у комунальній власності, кошти відновної вартості зелених насаджень, що підлягають видаленню на території міста Києва тощо.

Раніше Фундація «Відкрите суспільство» неодноразово надавала пропозиції міській владі щодо збільшення надходжень до бюджету столиці.

 

Протокол засідання 

Завантажити //31_Protokol_RPR_Kiiv_25.09.15_z_komentaryami_.pdf