Фундація. Наші новини.

Іван Сікора презентував адвокаційну кампанію проти незаконної забудови на Микільській Слобідці на Форумі розвитку громадянського суспільства

п'ятниця, 20 листопада 2015 1142
Про афери столичної влади та як громада може обстоювати свої права на прикладі Микільської Слобідки в Києві було презентовано 19 листопада на Форуму розвитку громадянського суспільства.

Про афери столичної влади та як громада може обстоювати свої права на прикладі Микільської Слобідки в Києві було презентовано  19 листопада на Форуму розвитку громадянського суспільства.

Тема презентації - адвокаційна кампанія проти будівництва житлового комплексу «Сонячна Рив’єра»  на Микільській Слобідці (лівий берег Києва, поруч з  кафедральним собором греко-католицької громади та м.Лівобережна з гарним виглядом на правий берег Києва, земельна ділянка 7,6 га).

Іван Сікора розповів про те, як в Києві продовжують працювати старі-нові корупційні схеми шахрайства пов’язані із незаконними забудовами та як ці корупційні схеми працюють на прикладі будівництва житлового комплексу «Сонячна Рив’єра»  на Микільській Слобідці.

Незаконна забудова на Микільській Слобідці є показовою. Тут і корупційні схеми пов’язані із  маніпуляціями із містобудівною документацією, і ігнорування елементарних вимоги та здорового глузду (висновок про те, що р.Дніпро є малою річкою і будувати можна в 50 метрах від берегу і тріщини на стінах кафедрального собору греко-католицької громади)  природоохоронного та земельного законодавства. Тут і бездіяльність міського влади Києва та Державної архітектурно-будівельної інспекції (ДАБІ).

Ще в березні цього року Фундація "Відкрите суспільство" залучивши відомого експерта в сфері містобудвання Віктора Глебу після консультацій із місцевими активістами ініціювала Відкрите звернення з цього приводу. Згодом Відкрите звернення  було підтримане ініціативою Реанімаційний пакет реформ. Далі включилися народні депутати України, журналісти (програма «СХЕМИ»), прокуратура. Відбулися криваві сутички на будівельному майданчику.   Нарешті рішенням суду будівництво було зупинене. Але  після перемоги Віталія Кличка на місцевих виборах, за інформацію громадських активістів, будівництво на  Микільській Слобідці знову ПРОДОВЖИЛОСЯ! Влада закону, боротьба з корупцією?

 

Місцева ініціативна група разом із Анатолієм Шаповалом, що є новообраним депутатом міськради Києва та є координатором ініціативи проти незаконної забудови на Микільській Слобідці організували флеш-моб під час відкриття форуму. Організатори мовчазного флеш-мобу хотіли привернути увагу представника Президента України, голови місії USAID та донорської спільноти до проблеми корупції в Києві, що повязана із незаконною забудовою на Микільській Слобідці. Більше про проблему Микільської Слобідки та причини організації флеш-мобу.

 

 

 

 

 

 

 

Більше про діяльність Фундації "Відкрите суспільство" в сфері боротьби проти незаконних забудов та земельних махінацій в  Києві за посиланнями:

 Проект Генерального плану Києва до 2025 року має бути відхилений

Іван Сікора: Реальна боротьба із корупцією в Києві має початися із незаконних будівництв

ВІДКРИТЕ ЗВЕРНЕННЯ щодо порушення вимог чинного законодавства при будівництві житлового комплексу «Сонячна Рів’єра»

 

Open letter against illegal building of Soniachna Riviera Residential Complex at Mykilska Slobidka initiated by OSF and supported by “Reanimation Package of Reforms”