Фундація. Наші новини.

Місцеві бюджети 2016 – перші результати 1-го українського індексу прозорості, участі та доброчесності у 15 містах України

п'ятниця, 25 грудня 2015 1112
28 грудня 2015 року з 12.30 до 13.30 в агенції «УНІАН» (вул. Хрещатик, 4) відбудеться прес-конференція на тему: «Місцеві бюджети 2016 – перші результати 1-го українського індексу прозорості, участі та доброчесності у 15 містах України».

Організатор — Фундація «Відкрите суспільство» та Одеська обласна організація Комітету виборців України, що разом із учасниками громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети» у 15 містах України проаналізували практику оприлюднення, консультацій з громадянами та затвердження місцевих бюджетів.

Цього року вперше в історії України прийняття бюджетів на місцевому рівні є незалежним від прийняття державного бюджету.  Чому і далі деякі місцеві  очільники продовжують "кивати" на уряд?  До 25 грудня всі місцеві бюджети мали б бути прийнятими місцевими радами згідно вимог  статті 77 Бюджетного кодексу України.

  • Хто із місцевих очільників ПОРУШИВ однозначну ВИМОГУ чинного законодавства? 

Поряд із чіткими термінами прийняття місцевих бюджетів, є чіткі норми у чинному законодавстві щодо порядку оприлюднення проектів нормативно-правових актів, якими є місцеві бюджети.

  • Хто із місцевих очільників ПОРУШИВ ВИМОГИ щодо термінів оприлюднення проекту рішення про бюджет на 2016 р. та тим самим обмежив права громадян на доступ до публічної інформації?

Доступ до інформації щодо змісту проекту рішення про бюджет дає громадянам можливість надавати пропозиції та зауваження, а отже і брати безпосередню участь у бюджетному процесі. Проводячи консультації із громадянами місцева влада могла не лише краще зрозуміти потреби та інтереси громадян та бізнесу, але й підвищити довіри до ії рішень.

Саме зважаючи на важливість консультацій з громадянами щодо конкретних цифр та об’єктів, які будуть фінансуватися за кошти місцевого бюджету, ще в листопаді 2015 року учасники партнерства «За прозорі місцеві бюджети» ініціювали Відкриті зверненнядо міських голів щодо важливості проведення консультацій із громадянами та забезпечення дієвого зворотного зв’язку щодо наданих пропозицій.

  • Хто із місцевих очільників ПРОВІВ КОНСУЛЬТАЦІЇ із громадянами та чи можуть громадянами взнати про вплив наданих ними пропозицій на прийнятий бюджет?
  • Що зроблено на місцевому рівні аби громадянами могли повірити та не розчаруватися можливостями участі у формуванні головного фінансового документу?

В прес-конференції візьмуть участь:

Іван Сікора, директор Фундації «Відкрите суспільство», експерт в сфері бюджетної політики,  автор методології Індексу прозорості, участі та доброчесності бюджетної політики на місцевому рівні

Анатолій Бойко, голова Одеської обласної організації Комітету виборців України

Леся Шевченко, президент Фундації «Відкрите суспільство»

Більше про громадське партнерство «За прозорі місцеві бюджети» тут.                                                     

Захід проводиться за фінансової підтримки Європейського союзу та Посольства Фінляндії в Україні.

Додаткова інформація за тел: 050 3824661, info@osf.org.ua