Фундація. Наші новини.

Флеш-моб «Не вбивай нашу мрію!» у Вільнюсі

середа, 27 листопада 2013 1148
Позиція Фонду "Відкрита політика" та Фундації «Відкрите суспільство» щодо «паузи» у підписанні Україною Угоди про Асоціацію та флеш-мобу «Не вбивай нашу мрію!» під час виступу Першого віце-прем'єра України Сергія Арбузова у Вільнюсі

Два представника українських аналітичних центрів, будучи глибоко занепокоєними так званою «паузою» України у підписанні Угоди про Асоціацію висловили свою позицію на бізнес-форумі в рамках саміту Східного партнерства у Вільнюсі. «Ми просто зобов’язані були задекларувати нашу громадянську позицію шляхом організації флеш-мобу «Не вбивай нашу мрію!», переконані Леся Шевченко та Ігор Жданов. Пізніше у розсилці в гугл-групі Ігор Жданов написав: "Ми були на бізнес-форумі та воювали з Арбузовим разом з Лесею Шевченко, а то якось її прізвище не згадується. До речі піти туди - це була її ініціатива".

Під час виступу першого віце-прем'єра України Сергія Арбузова на бізнес-форумі в рамках саміту Східного партнерства у Вільнюсі були підняті плакати: "Свобода важливіша, ніж російський газ", "Арбузов, не вбивай нашу мрію", «Чому Ви боїтеся Путіна ?» «Не бійтесь Путіна». Присутні в залі бізнесмени підтримали активістів українського громадянського суспільства аплодисментами. На жаль, до таких крайніх дій нас підштовхнуло ігнорування думки інститутів громадянського суспільства з боку керівництва України та затягування із підписання Україною Угоди про Асоціацію із ЄС.

http://www.pravda.com.ua/photo-video/2013/11/28/7003376/

Будучи активними членами Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства раніше ми підтримали Заяву Української національної платформи Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, що об’єднує 186 громадських організацій з усієї України, у якій заявлено про неприпустимість відмови від підписання та впровадження Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Ми будемо сподіватися що чинна українська влада, все ж таки виконає взяті нею ж зобов’язання.

Нагадаємо, що лише нещодавно Президент України Віктор Янукович заявляв: "На сьогодні я не бачу ніяких перешкод для підписання цього документу. Ті умови, які були нам надані з боку Європейської Комісії, - вони будуть виконані. У мене тут ніяких немає сумнівів». Більше того, Партія регіонів у своїй передвиборчій програмі переконувала виборців, що у міжнародній політиці партія виступає «за здобуття асоційованого членства в Євросоюзі, створення зони вільної торгівлі, зняття візових бар’єрів між Україною та ЄС». Символічно, що передвиборча програма ПР «Від стабільності до добробуту» підписана була ніким іншим як головою ПР та чинним главою уряду Миколою Азаровим.

Ми вважаємо, що Президент України В.Янукович та глава Уряду України М.Азаров повинні виконати те, що вони обіцяли виборцям. В іншому випадку, вони б мали піти у відставку, оскільки ошукали своїх виборців. Ми висловлюємо сподіваємося, що довгострокові цілі модернізації економіки України якими переймаються чинні українські можновладці, візьмуть гору над короткостроковими цілями отримати тимчасові переваги від Росії.

Пане Президенте України! У нас всіх є мрія: Європейське майбутнє України.

Не вбивайте її, підпишіть Угоду про Асоціацію із ЄС.

від фонду "Відкрита політика" Ігор Жданов,

від Фундації «Відкрите суспільство» Леся Шевченко

Фото: Українська правда