Фундація. Наші новини.

Громада Києва має знати про корупційні ризики в зонінгу центру Києва

п'ятниця, 22 січня 2016 203
Фундація "Відкрите суспільство" розпочала інформаційно-просвітницьку кампанію щодо інформування киян про корупційні ризики у проекті плану зонування центральної частини Києва. Кияни можуть стати свідками легалізації земельних махінацій та незаконних забудов після прийняття зонінгу центру Києва, що розроблений із явними ознаками порушення чинного законодавства. Фундація "Відкрите суспільство" пропонує небайдужим активістам краще розібратися із документами та вимогами, які лягли в основу розробленого зонінгу шляхом заповненення ОПИТУВАЛЬНОГО ЛИСТА із 14 простих питань.

Попри декларування керівництвом КМДА відкритості та прозорості перед громадою Києва, продовжується практика приховування та обмеження доступу до публічних документів на сайті КМДА. Методика розробки плану зонування м.Києва до вечора 21.01.2015 була відсутня у відкритому доступі на сайтах Мінрегіонбуду, КМДА та КО «Інститут Генерального плану м. Києва». І це попри те, що обговорення зонінгу центру Києва, який розроблений на основі Методики, розпочалося ще в кінці грудня минулого року. Але така ситуація не стала на заваді КМДА організувати 21 січня у  приміщенні Департаменту архітектури і містобудування КМДА громадське обговорення методики з розробки плану зонування міста Києва, яку досі кияни та незалежні експерти не бачили. 

Директор Фундації "Відкрите суспільство" Іван Сікора, який брав участь у публічному обговоренні 21 січня в КМДА, запитав де можна ознайомитися із Методикою, яку запросили обговорювати. На його питання в.о. директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Ганна Бондар відповіла, що Методика ввечері 21.01. вже зявилася на сайті КО «Інститут Генерального плану м. Києва». Отже, одним із досягнень публічного обвгорення зонінгу стала нарешті поява у публічному доступі Методики на основі якої і був розроблений зонінг центру Києва. Питання лише в тому, якщо методику бачили лише посвяченні, то що власне обговорювалося 21.01.2015 в КМДА? І це попри те, що сама Методика була затверджена ще 12 грудня 2015 року Наказом Науково-технічної ради №77 Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України і будівництва та ЖКГ.

На думку директора Фундації "Відкрите суспільство" Івана Сікори "ця досі таємна Методика, яка стала основою для розробки зонінгу центральної частини міста Києва, затверджена з ознаками порушення чинного законодавства, а саме з порушенням вимог ст.18 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», без обговорення з експертним середовищем і надала можливість затвердити «зонінг центральної частини Києва» ігноруючи показники ДІЮЧОГО Генерального плану м. Києва 2020". Фактично, зонінгом для Києва тепер дозволена легалізація всіх незаконних будівництв, які не вміщуються в опис регламентів для кожної «Територіальної зони».  

На жаль, переважна більшість громадян, які цікавляться розвитком Києва мають досить поверхові знання в сфері земельних відносин, містобудування та архітектури, щоб ефективно протидіяти незаконним діям. Зважаючи на це, Фундація "Відкрите суспльство" із залученням незалежних експертів розпочала інформаційно-просвітницьку кампанію щодо інформування киян про корупційні ризики у проекті плану зонування центральної частини Києва.  Пропонуємо всім хто хоче краще розібратися в питаннях зонінгу надати відповіді на 14 питань опитувального листа.

завантажити опитувальник тут (чи нижче у форматі PDF)

Завантажить //Opituvalnik_ZONNG.doc

Питання опитувального листа:

- На основі якого Генерального плану Києва розроблявся план зонування (зонінгу) центральної частини м. Києва?  

Який Генеральний план діє в Києві? 

-  Чим обмежується термін дії Генерального плану Києва до 2020 роки?

- Чи розроблений в Києві план  земельно-господарського  устрою? 

- Чи включає план зонування (зонінгу) центральної частини м. Києва історичні ареали?

- Чи розроблений історико-архітектурний опорний  план, який є частиною плану зонування (зонінгу) центральної частини м. Києва, що включає історичні ареали?

- Чи дотриманні при  розробці плану зонування (зонінгу) центральної частини м. Києва попередні рішення щодо  планування  і  забудови території тобто чинного Генплану Києва?

- Що таке планувальні утворення в плані зонування (зонінгу) центральної частини м. Києва?

- Яким чином пов’язані між собою план зонування (зонінг) центральної частини м. Києва і ДПТ (детальні плани територій)?

- Чи відповідають розроблені ДПТ за кошти інвесторів чинному Генеральному плану Києва? 

- Чи зручно Вам розібратися у масштабі схем-додатків проекту план зонуванняМ1:5000? 

- Чи знаєте Ви що таке висоти по Балтійській системі координат, що наведені в проекту план зонування?

- Чому у відкритому доступі знаходиться не повний перелік матеріалів проекту плану зонування? 

- Чому у відкритому доступі немає тексту Методики складання та змісту плану зонування території (зонінгу) м. Києва, що затверджена рішенням науково-технічної ради Мінірегону від 09.12.2015, № 77?

- Чому не зазначена щільність населення у планувальних утвореннях при розробці зонінгу центральної частини м. Києва?

- Чи є відсутність показника щільності населення у планувальних утвореннях у проекті зонінгу порушенням чинного законодавства?

Опитувальний лист (що прикріплено нижче) було поширено серед організаторів та учасників публічного заходу з обговорення плану зонування центральної частини Києва та Методики розробки плану зонування Києва, 21 січня 2016 року.

Звертаємося до всіх небайдужих громадян заповнити опитувальний лист та надіслати його на адресу: info@osf.org.ua 

Відповівши на питання опитувального листа, кияни зможуть краще розібратися в специфіці формування зонінгу центральної частини Києва та зрозуміти маніпуляції, які застосовуються для того, аби затвердити зонінг зважаючи на неможливість затвердження так званого "нового" Генплану Києва 2025 за умови існування чинного Генплану Києва 2020. 

Дані опитування будуть узагальнені та оприлюдненні на публічне прохання в.о. директора Департаменту містобудування та архітектури КМДА Ганни Бондар, що було озвучене 21 січня під час обвгорення методики розробки плану зонування м. Києва.

Заповнений опитувальний лист просимо надіслати на адресу: info@osf.org.ua для обробки відповідей. ВСІ хто надішле заповнений опитувальний лист отримає "Підказку для активного громадянина по зонінгу". Це допоміжний матеріал, який в подальшому дасть змогу краще зрозуміти та захищати інтереси громади при обговоренні планувальних утворень центральної частини Києва, що відбуватимуться кожного четверга в Департаменті містобудування та архітектури КМДА. 

Опитувальник у форматі Word

Завантажить //Opituvalnik_ZONNG.doc

Опитувальник у форматі PDF

Завантажить //Opituvalnik_ZONNG.pdf

 

Орієнтовний план-графік публічних обговорень:

 21.01.2016 – «Методика розробки плану зонування м. Києва»

28.01.2016 – «Планувальне утворення «Старокиївське»

04.02.2016 – «Планувальне утворення «Липки», «Печерськ»
11.02.2016 – «Планувальне утворення «Чорна Гора», «Саперне поле»
18.02.2016 – «Планувальне утворення «Звіринець», «Ландшафтний район «Видубичі»
25.02.2016 – «Планувальне утворення «Кудрявець, Євбаз»
03.03.2016 – «Планувальне утворення «Паньківщина»
10.03.2016 – «Планувальне утворення «Либідська», «Черепанова гора»
17.03.2016 – «Планувальне утворення «Шулявка», «Промзона «вул. Дегтярівська»
24.03.2016 – «Планувальне утворення «Татарка»
31.03.2016 – «Планувальне утворення «КПІ»
07.04.2016 – «Планувальне утворення «Лукьянівка»
14.04.2016 – «Планувальне утворення «Рибальський острів», «Промрайон «Петрівсько-Куренівський»
21.04.2016 – «Планувальне утворення «Поділ»
28.04.2016 – «Планувальне утворення «Бабин Яр»
05.05.2016 – «Планувальне утворення «Ландшафтний район «Печерський»

Експозиція проектних матеріалів Зонінгу центральної планувальної зони міста Києва буде розміщена у фойє колонної зали Київської міської ради, вул. Хрещатик, 36, 2 поверх. 
Проектні матеріали Зонінгу центральної планувальної зони міста Києва розміщені за посиланням План зонування

«Планувальне утворення «Старокиївське»: https://drive.google.com/file/d/0B7u41WkrvuApMlhhNDhGWVJwcUE/view

Планувальне утворення 1.1.001 «Старокиївське» розташоване у центральній частині центральної планувальної зони міста Києва, в історичній місцевості Старе (Верхнє) місто у Шевченківському адміністративному районі. Територія планувального утворення є одним з найдавніших районів Києва.