Фундація. Наші новини.

Іван Сікора допомагав представникам бізнес-асоціацій cформувати проекти місцевих «порядків денних бізнесу» в рамках навчальної програми Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE)

п'ятниця, 05 лютого 2016 925
Директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора як запрошений тренер-консультант допомагав сформувати проекти місцевих «порядків денних бізнесу» учасникам п’яти регіональних Коаліцій малого та середнього бізнесу (Суми, Миколаїв, Івано-Франківськ, Кіровоград та Київ) в рамках навчальної програми Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE).

Директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора як запрошений тренер-консультант допомагав сформувати проекти місцевих «порядків денних бізнесу» учасникам п’яти регіональних Коаліцій малого та середнього бізнесу  (Суми, Миколаїв, Івано-Франківськ, Кіровоград та Київ) в рамках навчальної програми Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE).

У фокусі 2-х модулів, які представляв Іван Сікора, були фінансово-бюджетний аналіз регіональної та місцевої  політики для потреб МСБ  та можливості впливу на місцеву політику через бюджетний процес. На конкретних прикладає Іван Сікора показав яким чином фіскальна децентралізація вплинула на місцеві бюджети та які можливості з’явилися у МСБ. Іван Сікора допомагав учасникам навчання формувати пропозицій до порядків денних бізнесу.

Особливий інтерес у учасників викликала методологія Індексу ПУД (прозорості, участі та доброчесності), що зараз апробується Фундацією «Відкрите суспільство» разом із партнерами в рамках громадського партнерства «За прозорі місцеві бюджети».  Були представлені міжнародні вимоги та українська практика прозорості та консультацій із громадянами на прикладі проміжних результатів оцінювання в рамках Індексу ПУД рішень про місцеві бюджети у 17 містах України, що були презентовані 28 грудня 2015 року в Києві.

На думку Івана Сікори для бізнес-асоціацій, що представляють інтереси малого та середнього бізнесу,  вкрай важливо навчитися чітко артикулювати свої потреби та інтереси в рамках регіональної та місцевої політик поряд із розумінням спільності та відмінності їх інтересів із представниками олігархічних груп, «бюджетників» та бюрократії.  З огляду на це, Іван Сікора детально пояснював інтереси та потреби основних стейкголдерів, які впливають на зміст місцевої фінансово-бюджетної політики, об’єкти лобіювання та адвокація інтересів малого та середнього бізнесу на різних етапах бюджетного процесу. 

Участь у навчанні взяли 30 лідерів бізнес-асоціацій, топ-менеджерів торгово-промислових палат та очільників аналітичних центрів Сумської, Миколаївської, Івано-Франківської, Кіровоградської та Київської області.

Навчання тривало протягом п’яти днів, кожен з яких містив ряд тематичних блоків: ідентифікація потреб і аналіз політики, робота з місцевою владою і бюджетом, алгоритм проведення адвокасі-кампаній, формування політичних пропозицій і порядку денного бізнесу, комунікаційні навички тощо.

Лекції для учасників провели експерт в сфері стратегічного управління та організаційного розвитку Юлія Веретельникова, голова Центру соціального партнерства та лобіювання при Національному університеті Києво-Могилянська академія Сергій Панцир, голова Ізмаїльськой районної адміністрації Валентина Стойкова, директор Інституту професійного лобіювання та захисту Денис Базилевич, директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора, експерт Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслан Краплич.

За результатами програми CIPE учасники оволоділи знаннями і практичними навичками щодо формування і просування «порядку денного бізнесу» та забезпечення його включення до порядку денного публічної політики.

Після експертних та громадських консультацій, представники бізнес асоціацій, місцевих Торгово-промислових палат (ТПП) та місцеві експерти планують проведення адвокасі-кампаній з метою включення пропозицій МСБ до порядку денного місцевої влади.

 

Довідково:

В листопаді 2015 року Фундація «Відкрите суспільство» долучилася до Коаліції підтримки спрощеної системи оподаткування. Коаліція ставила за мету накласти мораторій на внесення змін до спрощеної системи оподаткування (CCО).   Коаліція була ініційована Національною платформою МСБРезультатом роботи Коаліції підтримки спрощеної системи оподаткування стало збереження ССО в 2016 році.

Фундація «Відкрите суспільство» має досвід аналізу політики державної підтримки малого та середнього бізнесу на рівні м.Києва та вважає розвиток МСБ критично важливим для реформ в Україні та формування середнього класу. Більше тут

Центр міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ) –  міжнародна організація, що вбачає свою місію в зміцненні демократії через розвиток підприємництва та ринкові реформи у всьому світі. Основні напрямки роботи включають боротьбу з корупцією, підприємницькі об’єднання, доступ до інформації, тіньовий сектор і майнові права, програми для жінок і молоді.

В Україні СІРЕ зареєстрував представництво в 2010 р. для роботи над новою програмою, спрямованою на розвиток потенціалу та посилення українських бізнес-асоціацій.