Аналітика. Парламент. Фракции.

Фракція ВО "Батьківщини": передвиборчий залік 2014

середа, 15 жовтня 2014 1406
Автор: Леся Шевченко, Катерина Кульчицька
Стан виконання партійних обіцянок ВО "Батьківщина" з якою партія йшла на вибори 2012 року

Досліджуваний період охоплює діяльність фракції ВО "Батьківщина" Верховної Ради України VII скликання від початку її роботи, з грудня 2012 року, до 31 серпня 2014 року.

Всі обіцянки було проаналізовано на предмет їх чесності − певний нормативний критерій, який поєднує у собі моральні засади з ідеєю відповідальності влади перед громадянами. Ідеячесності передвиборчої програми має три умовні критерії:

РЕАЛІЗМ:уникнення обіцянок, які партія свідомо не може виконати. У дослідженні очевидно утопічні або занадто абстрактні обіцянки було позначено як нереальні;

ЩИРІСТЬ: ухилення від обіцянок, які не планується виконувати. Цьому критерію не відповідають, зокрема, ті обіцяння політичних партій, які не отримали формального вираження принаймні у вигляді законопроекту;

ПОСЛІДОВНІСТЬ: уникнення обіцянок, які суперечать одна одній. Винятком для цього критерію є непередбачувані обставини, з-поміж іншого економічна криза, що дозволяє владі не дотриматися власного слова.

У фокусі дослідження перебувають законодавчі акти, ініційовані народними депутатами, які належать до певної фракції Верховної Ради України. Для зручності та наочності аналізу всі обіцянки згруповані (і, відповідно, нормативно-правові акти та їх проекти) у чотири умовні категорії. Назва кожної з них відповідає головному об’єкту регулювання (чи основного впливу) обіцянки:

гроші (питання бюджету, фінансів, промисловості, підприємництва – все, що стосується господарської та економічної діяльності в Україні);

людина (широка категорія, що поєднує соціальні, гуманітарні, культурні, екологічні питання, – все, що торкається якості життя громадян України);

держава (охоплює питання державного будівництва, системи права, судової реформи, боротьби з корупцією, а також включає сферу державного будівництва та установчих повноважень Верховної Ради України);

світ(ініціативи щодо зовнішньої політики України, питання геополітичної орієнтації та характеру відносин з іншими країнами).

Статус обіцянки визначається скорочено:

В - виконана обіцянка(якщо певна обіцянка була реалізована, вона отримує статус «виконано»)

ЧВ - частково виконана (якщо обіцяні результати були досягнуті, однак повного втілення не відбулось, – «частково виконано»)

НВ - невиконана обіцянка (упротилежному випадку обіцяння набуло статусу «не виконано». Ця категорія має додаткове розшарування наприкінці року: «відхилено» (відповідний обіцянці законопроект був поставлений на голосування, але не здобув підтримки народних депутатів і був відхилений) та «забуто» (обіцянка, яку партія не реалізувала у жодному законопроекті).

Стан виконання передвиборної програми фракції у Верховній Раді ІV cкликання впродовж грудня 2012 року – серпня 2014 року

ВО «Батьківщина»

Обіцянки в категорії ГРОШІ

Обіцянки 2012 року

Реа

лізм

Щирі

сть

Послі

довність

Статус

Примітка

1.        

В економіці ми створимо нові робочі місця і підтримаємо підприємців.

+

-

+

ЧВ

Відхилено та знято з розгляду:

Законопроект №2116 О. Кужель стосується дерегуляції для малого і середнього бізнесу

Законопроект № 2191  О.Кужель щодо забезпечення державної підтримки підприємницької діяльності самозайнятих осіб у сфері послуг

Законопроект № 2999 А. Пишного та О. Продана (безпартійний) щодо унеможливлення рейдерських захоплень підприємств.

Законопроект № 3614 О. Лукашука про допомогу малому та середньому бізнесу

Законопроект № 3614-1 (Павловський, Бригинець, Дубіль, Стець) про допомогу малому та середньому бізнесу  

 

Очікує розгляду:

Законопроект №4866 О.Кужель про списання заборгованості зі сплати пені, штрафних санкцій й реструктуризації сум податкових зобов'язань, суб'єктів мікро-, малого та середнього бізнесу, недопущення переслідувань та покарань підприємців

 

Опрацьовується в комітетах:

Законопроект № 4334а (Чумак, Шевченко, Ковальчук, Продан,Павленко, Розенко, Сиротюк, Благодир) про прозору процедуру регулювання економіки

Законопроект №2189 О.Кужель про спрощення отримання податкових пільг підприємствами та організаціями, які засновані громадськими організаціями інвалідів

 

Прийнятий в цілому 2.09.14 законопроект  4313а О. Кужель про тимчасові заходи підтримки суб‘єктів господарювання на території АТО

 

2.        

В Україні залишиться тільки сім податків.

+

+

+

НВ

Законопроект №1211 С. Власенка про відміну Податкового кодексу

 

Зменшення розміру податків і зборів:

 

Законопроект №2483а про оподаткування доходів від продажу власної продукції тваринництва (опрацьовується в комітетах)

 

Законопроект №2535а щодо оподаткування доходів громадян України, які працюють за її межами (опрацьовується в комітетах)

Законопроект № 2634 про встановлення обґрунтованого розміру ставки податку за земельні ділянки садівницьких товариств

Законопроект № 3139-1 (Бригинець, Павловський) про відміну ЗУ про екологічний податок на утилізацію транспортних засобів  (в комітетах)

Законопроект № 3449 Д. Дзензерськогго про вилучення особливого податку на операції з відчуження цінних паперів та операцій з деривативами

Законопроект № 3548 про змешення зборів за спеціальне використання води

Законопроект № 4118а Т.Донець про відтермінування прогресивного оподаткування дивідендів

Законопроект № 4173а про звільнення від оподаткування благодійних внесків (в комітетах)

Законопроект № 4186а  щодо звільнення від оподаткування суми анульованого (прощеного) боргу при переведенні кредитних зобов’язань з іноземної валюти в національну (знято з розгляду)

Законопроект № 4186а-1 Р.Князевича про звільнення від оподаткування осіб доходів фізичної особи-позичальника, які виникають при анулюванні (прощенні) кредитором частини боргу, а також поверненні предмета іпотеки  (очікує другого читання)

Законопроект №  4199а (Лукашук,Ляшко) про звільнення від оподаткування операцій із ввезення спеціальних засобів індивідуального захисту (закон  підписаний)

Законопроект № 4205а В. Полочанінова про звільненні від оподаткування операцій із ввезення на митну територію України електромобілів (в комітетах)

Законопроект № 4281 (Міщенко, Лукашук) щодо оподаткування за нульовою ставкою об’єкти спадщини, що успадковується  членами сім’ї  другого ступеня споріднення (готується на друге читання)

Законопроект №  4360а (Чубатенко) про звільнення від податку на прибуток суми інвестицій в інноваційні проекти ( в комітетах)

Законопроект № 4366а про звільнення від оподаткування операцій із ввезення на митну територію України стерилізаторів медичних, хірургічних або лабораторних, а також обладнання для обробки гуми чи пластмаси або для виробництва медичних виробів з цих матеріалів (в комітетах) (в комітетах)

Законопроект № 4396 (Сенченко, Котеляк) про звільнення від оподаткування постачання та вивезення зернових та технічних культур (в комітетах)

Законопроект № 4397 (Сенченко, Котеляк)про звільнення від оподаткування операції із ввезення на митну територію України природного газу (в комітетах)

Законопроект №  4547а про звільнення від оподаткування (в частині акцизного податку, збору за першу реєстрацію, збору на обов'язкове державне пенсійне страхування) операцій з безоплатної передачі транспортних засобів конфіскованих, визнаних безхазяйними, за якими не звернувся власник до закінчення строку зберігання, та таких, що за правом успадкування чи на інших законних підставах перейшли у власність держави, у володіння і користування державних органів, установ (організацій), які утримуються за рахунок бюджетних коштів.(в комітетах)

Законопроект № 4551а про звільнення від оподаткування доходів у вигляді благодійної, гуманітарної, технічної  допомоги, отриманих вимушеними переселенцями.

Законопроект № 4556а-1 (Терьохін) про звільнення від оподаткування імпорту продукції оборонного призначення (відправлений на підпис президента)

Законопроект № 4672 щодо зменшення ставки збору за користування радіочастотним ресурсом вдвічі та повернення її на рівень 2013 року з урахуванням індексу інфляції (8,3%). (в комітетах)

Законопроект №  4918  щодо звільнення окремих категорій громадян від сплати податку з нецільової благодійної допомоги(в комітетах)

Законопроект № 4930 про звільнення від юридичної відповідальності платників податків або їх посадових (службових) осіб за заниження податкових зобов’язань з податку на прибуток підприємств, Яценюк А. (відхилено)

Законопроект № 4184а про запровадження податкових пільг для роботодавців, які забезпечують підтвердження результатів неформального професійного навчання працівників за робітничими професіями, Яценюк А. (в комітетах).

Законопроект № 4555а про звільнення від оподаткування митом продукції оборонного призначення (направлено на підпис) , Яценюк А.

Законопроект № 5079 про зменшення податків та зборів з 9 до 22 (відхилено та знято з розгляду)

Збільшення податків та зборів:

 

Законопроект №1156 Лукашука про запровадження податків на статус (опрацьовується в комітеті)

 

Законопроект №1230 (Павловський,Бригинець, Ар’єв) про оподаткування транспортних засобів, як предметів розкоші (опрацьовується в комітеті)

 

Законопроект № 2611а Шевченка і Полочанінова про введення збору з виробників та імпортерів упаковки та товарів в упаковці (в комітетах)

 

Законопроекти № 3043, 3044, 3045 Сенченко і Терьохіна про підвищення ставок акцизного податку на пиво, алкогольні напої (в комітетах)

 

Законопроект № 3368 (Павловський, Турчинов, Стець), № 3902(Сенченко, Павловський), № 3757-3 (Сенченко,Денисова, Павловський) № 4960  (Долженко, Вознюк) щодо підвищення плати за користування надрами (в комітетах)

 

Законопроект № 3757-2 (Сенченко,Терьохін) щодо підвищення акцизних зборів на алкогольні та тютюнові вироби (знято з розгляду)

 

Законопроект № 4136а М. Апостола про відновлення оподаткування операцій з постачання технічних культур

 

Законопроект № 4392а (Терьохін, Катеринчук) про новий податок на мир (в комітетах)

 

Законопроект № 4655 про підвищення утричі ставок акцизного збору на слабоалкогольні напої, які містять кофеїн (в комітетах)

 

Законопроект № 4775 про запровадження місцевого збору - збору за операції поводження з відходами, який буде встановлюватись місцевими радами (в комітетах)

 

Законопроект № 4645 про в тому числі збільшення ставки акцизного податку на транспортні засоби Яценюка А. (підписаний президентом)

 

Законопроект № 4309а про широке збільшення податків (підписаний президентом), Яценюк А.

3.        

Позбавимо бізнес  тиску з боку правоохоронних та адміністративних органів.

+

+

+

ЧВ

Законопроект №2116 стосується дерегуляції для малого і середнього бізнесу.

 

Законопроект № 4553 щодо періодичності проведення планових перевірок

 

Законопроект № 4720 щодо спрощення сплати коштів за надання адміністративних послуг

 

Законопроект №4870 О.Кужель про тимчасові обмеження державного нагляду у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2016 року

 

Опрацьовується в комітетах:

Законопроект № 4513а-1 К. Ляпіної та І.Горіної (ПР), щодо реорганізації державних установ та інших юридичних осіб

 

Законопроект №1157 О.Лукашука щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності)

 

Готується на друге читання:

Законопроект № 4743 про спрощення ліцензування певних видів господарської діяльності

 

Прийнятий в цілому  13.05.14 законопроект 2409-1 К. Ляпіної та І. Горіної (ПР), щодо спрощення процедури припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців.

 

 

4.        

Ліквідуємо податкову міліцію.

+

+

+

НВ

Законопроект №2083 А. Гриценка присвячений цьому питанню.

Законопроект № 4450а Яценюка щодо виключення зі складу контролюючих органів підрозділи податкової міліції та включення до нього центральний орган виконавчої влади, що формує і реалізує державну політику у сфері запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями (в комітетах)

5.        

Зупинимо потік контрабанди та неякісних товарів.

+

+

+

НВ

Законопроекти №27162717 (БЮТ+ПР)  присвячені посиленню відповідальності за контрабанду. Законопроект 2716 – відхилено, 2717 – на розгляді у комітетах

 

 

6.        

Оголосимо війну монополіям у всіх галузях. Створимо умови для чесної конкуренції. Захистимо споживачів від монопольно високих цін на товари та послуги.

+

+

+

ЧВ

Законопроект №2377 (М. Катеринчук) про ліквідацію монополій у сфері оцінки майна. Документ надано для ознайомлення.

Законопроект №2443 (Іванчук) щодо запобігання корупційним правопорушенням та нецільовому використанню державних коштів під час здійснення державних закупівель (відхилено)

Законопроект №2207 (Оробець, Чумак, Кличко, Тягнибок) щодо підсилення прозорості закупівель підприємств (підписано президентом)

Законопроект № 2012а про відкритість використання публічних коштів (очікує друге читання)

7.        

Ліквідуємо тиск режиму мільярдерів на мале та середнє підприємництво.

-

-

+

НВ

Теза про тиск мільярдерів не конкретна. Законопроект № 2116 стосується дерегуляції для малого і середнього бізнесу.

Може стосуватись і відкритих закупівель

8.        

Вся власність у країні буде прозорою.

+

-

-

НВ

Не вказані конкретні механізми гарантування прозорості.

Законопроект № 2074 щодо забезпечення прозорості власності засобів масової інформації (Томенко, Княжицький) очікує розгляду

Законопроект № 2837про удосконалення механізму декларування майна, доходів, витрат і зобов'язань фінансового характеру для осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування

Законопроект №4556 про відповідальність за подання завідомо недостовірних відомостей у декларації про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру

 

9.        

Створимо умови, за яких буде вигідніше платити податки, ніж хабарі чиновникам.

+

+

+

ЧВ

Ряд податкових законопроектів, а також схвалення європейських антикорупційних норм.

Законопроект № 2040 щодо запровадження контрольних функцій парламенту у питаннях боргової політики, а також надання державних гарантій і збільшення суми державного боргу за згоди парламенту.

Законопроект №  2289 щодо  надання органам державної казначейської служби права проводити виїзні документальні перевірки у сфері державних закупівель.

Законопроект № 2571а щодо встановлення вичерпного переліку документів, що подаються до казначейства для проплат за договорами державних закупівель, уточнення порядку проведення виплат для капітальних видатків.

Законопроект № 2781щодо наділення місцевих рад та Верховної Ради України погоджувати перерозподіл бюджетних призначень в межах видатків головного розпорядника бюджетних коштів.

Законопроект № 2472 щодо зарахування плати від надання адміністративних послуг до загального фонду державного бюджету.

Законопроект № 3528 щодо проведення бюджетних розрахунків виключно у грошовій формі при обмеженні розрахунків у податкових векселях.

10.     

Перекриємо канали виведення коштів через офшори.

+

-

-

НВ

Законопроект №1173 (А. Павловський) стосується оподаткування ряду офшорних операцій.

11.     

Проведемо розслідування майнових і фінансових оборудок сьогоднішньої влади.

+

+

+

НВ

Законопроект про реприватизацію Укртелекому (№1213, Власенко С.)

Законопроект №2426 про повернення списаної заборгованості паливно-енергетичного комплексу(Яценюк,Пишний, Петренко) знято з розгляду

Законопроект № 3042 (Кожем’якін) про створення бюро розслідувань (знято з розгляду)

12.     

Майно, незаконно приватизоване командою Януковича, повернемо державі.

+

+

+

НВ

Законопроект про реприватизацію Укртелекому (№1213, Власенко С.)

13.     

Кредити для селян зробимо доступними, закупівельні ціни на зерно, молоко і м’ясо – справедливими.

+

-

+

НВ

Законопроект № 2297-1щодо регулювання закупівельних цін на молоко

14.     

Енергозбереження, позбавлення залежності від дорогого російського газу стане національним пріоритетом.

+

+

+

НВ

Ряд законопроектів присвячені енергозбереженню, проте тема угод з Газпром переважно залишається предметом для дискусій.

15.     

Мораторій на продаж сільськогосподарських земель буде продовжено. Не дозволимо забрати у селян землю за безцінь.

+

+

+

В

Мораторій було подовжено ще попереднім скликанням ВР.

16.     

Видамо акти на право власності на Вашу землю.

+

-

+

НВ

Конкретні ініціативи відсутні.

 Обіцянки в категорії Людина

1.        

Наш план дій в економіці вже протягом року дозволить підвищити прожитковий мінімум і мінімальну зарплату до 2400 гривень, зарплату вчителів, лікарів, науковців та інших бюджетників – удвічі.

+

-

+

НВ

Відсутність доступу політичної сили до важелів виконавчої унеможливлює подібні перетворення.

Законопроект № 2250 обов’язковий перегляд споживчого кошика кожні три роки та автоматичне збільшення прожиткового мінімуму в разі, якщо інфляція перевищить закладену в бюджеті на понад 1% (очікує розгляду)

Законопроект № 2250а стипендії працівникам культури, освіти, охорони здоров’я, соціального забезпечення та деяким іншим категоріям осіб (знято з розгляду)

Законопроект № 4695 , 4880 про відновлення індексації пенсій (Тимошенко, Доній) відхилено

Натомість заморожування:

Законопроект № 4576 про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні (підписано Президентом)

 

2.        

За п`ять років мінімальну зарплату збільшимо до двох прожиткових мінімумів. Із неї не стягуватиметься податок на дохід.

+

-

+

НВ

Конкретні ініціативи відсутні.

3.        

Зробимо перерахунок пенсій. Вони зростуть не на 100 гривень, як перед виборами, а на 334 гривні, як того вимагає закон.

+

-

+

НВ

Законопроекти, що не стосуються підвищення пенсій,але скорочення дефіциту Пенсійного фонду:

 

Законопроект № 3126 щодо  покриття дефіциту Пенсійного фонду  за рахунок збору з операцій з офшорними юрисдикціями.(знято  з розгляду)

 

Законопроект №  3024 щодо надання Пенсійному фонду право залучати безвідсоткові позики у фінансових установах. (знято з розгляду)

 

Законопроект № 2010а про перерахунок раніше призначених пенсій(Сушкевич), очікує розгляду

 

Законопроект № 2059 про перерахунок пенсії військовослужбовців (Сушкевич), очікує розгляду

 

4.        

Несправедлива пенсійна «реформа» Януковича-Азарова-Тігіпка буде скасована.

+

+

+

НВ

Законопроект Батьківщини №1073, 2934, 4063, 4212а (очікує розгляду) який фактично скасовував би реформу, не отримав підтримки парламенту.

5.        

Порядок нарахування пенсій буде єдиним для всіх. Розмір пенсії залежатиме від трудового стажу, зарплати і умов праці. «Спецпенсій» не буде

+

-

+

ЧВ

Законопроект №1096 (Сушкевич. В.) пропонує частково врегулювати питання підвищених пенсій. Законопроект №2221  (Яценюк-Кличко-Тягнибок) покликаний позбавити привілеїв топ-посадовців — вручено подання комітету про відхилення.

Законопроект № 4576 про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні (підписано Президентом) зменшує розрахунок державних пенсій з 80% до 70% у державних службовців, народних депутатів, суддів, військовослужбовців

 

6.        

Приведемо військові пенсії у відповідність до рівня грошового забезпечення тих, хто служить зараз.

+

-

+

НВ

Законопроект № 2059 про перерахунок пенсії військовослужбовців (Сушкевич), очікує розгляду

 

7.        

Позбавимо Уряд права самочинно зменшувати розмір пільг і соціальних виплат.

Відновимо дію соціальних законів.

+

-

+

НВ

Конкретні ініціативи відсутні. Натомість, Законопроект № 4576 про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні встановлює єдиний розмір допомоги по народженню дитини та скасовує допомогу по догляду за дитиною до трьох років

8.        

Молодь отримає робочі місця. Ухвалимо закон, який гарантує перше робоче місце випускникам вузів, котрі навчалися за держзамовленням.

+

+

+

НВ

Схожі ініціативи інших політичних сил перебувають на розгляді комітетів.

9.        

На потреби ЖКГ і домогосподарств спрямуємо газ внутрішнього видобутку.

+

+

+

НВ

Законопроект №1215 (Власенко С.) про заборону експорту газу внутрішнього видобутку – відкликано.

10.     

Поки істотно не підвищиться рівень життя, заборонимо стягувати пеню за заборгованість із комунальних платежів, а тим більше позбавляти людей житла.

+

+

+

НВ

Навпаки: Законопроект № 4563а (Яценюк) пропонує запровадити пеню 0,1% суми простроченого платежу, яка нараховується за кожний день прострочення

11.     

Права пацієнта на гарантоване безкоштовне медичне обслуговування будуть захищені Законом.

+

-

-

НВ

Формально подібні права захищені Конституцією.

12.     

Розширимо мережу загальнодоступних медичних закладів, передамо до неї лікарні для депутатів і чиновників, зокрема «Феофанію».

+

+

+

НВ

Законопроект №2221  (Яценюк-Кличко-Тягнибок) покликаний позбавити привілеїв топ-посадовців — парламент провалив голосування по проекту.

Проект Постанови № 4277 (Ілик) про лікування у клінічній лікарні «Феофанія» усіх категорій громадян

Законопроекти № 1075-1 , 1075-2 прозняття пільг на оздоровлення народних депутатів, строк повноважень яких закінчився (знято з розгляду, було обрано законопроект УДАР)

13.     

Для людей із особливими потребами реалізуємо програму «Безбар`єрна Україна».

+

-

+

НВ

Законопроект №  3232 щодо забезпечення доступності і пристосування транспортної інфраструктури та дорожнього сервісу маршрутів місцевого пасажирського транспорту до особливих потреб інвалідів з ураженнями органів зору, слуху та опорно-рухового апарату (Сушкевич) очікує розгляду.

Законопроект № 2594а щодо доступності навчання для дітей з особливими освітніми потребами та дітей з інвалідністю (Сушкевич, Гриневич) в комітетах

14.     

Сільські школи, лікарні, дитячі садки закриватись не будуть.

+

-

-

ЧВ

Законопроект № 2201  про мораторій закриття лікарень (Ляшко, Лукашук)  підписаний президентом

15.     

Кожна сільська школа отримає швидкісний доступ до Інтернету.

+

+

+

ЧВ

Подібний проект реалізується виконавчою владою.

16.     

Освіта стане доступною і сучасною. Розширимо мережу дошкільних установ. У середній школі реалізуємо програму «Знай англійську – як українську».

+

-

-

НВ

Ідея про важливість англійської мови не отримала вираження у законопроектах Батьківщини.

 

Законопроект № 3046 пропонує встановити окремий порядок для створення можливості розміщення бюджетними науковими установами надходжень, отриманих від їх основної діяльності та грантів, а також контролю за їх використанням.

Законопроект № 2157а про включення до Державного фонду регіонального розвитку видатків на будівництво, реконструкцію, капітального ремонту загальноосвітніх шкіл, дошкільних навчальних закладів, закладів позашкільної освіти, спортивних майданчиків.

17.     

Збережемо систему зовнішнього незалежного оцінювання як гарантію рівних можливостей і захисту від корупції при вступі до вузів

+

+

+

В

Система ЗНО наразі функціонує.

18.     

Запровадимо державні гранти на отримання вищої освіти, стимулюватимемо дистанційне навчання молоді в провідних зарубіжних університетах.

+

-

-

НВ

Законопроекти подібної тематики відсутні.

19.     

Чисте повітря, чиста вода, чисті міста і села – наша мета.

+

+

+

НВ

Екологічний законопроект №2503 не знайшов підтримки парламенту.

Законопроект № 4025а (Зубко і ПР) про заборону скидання вод у внутрішні водойми України, якщо вони використовують очисні споруди, устаткування, установки та інші засоби очищення вод, строк експлуатації яких перевищує 10 років (очікує розгляду)

20.     

Пріоритетним завданням стане формування сучасної української політичної нації із неповторною національною ідентичністю, власною історією та спільним європейським майбутнім.

-

+

+

ЧВ

Законопроект № 4056а  про пільгове оподаткування вітчизняних книговидавців

 

Попри абстрактність обіцянки, політична сила регулярно повертає до політичного дискурсу питання ідентичності так культури.

21.     

Наповнимо реальним змістом статус української мови як єдиної державної. Сприятимемо її повноцінному застосуванню в усіх сферах суспільного життя, зокрема на телебаченні, радіо, у книговидавництві, кінематографі та шоу-бізнесі.

+

+

+

ЧВ

Законопроект № 1233 подібної тематики депутати від ВО подали разом із свободівцями. Документ вручено на заміну.

Законопроект № 1190 про скасування закону про мови національних меншин (прийнятий,але не підписаний президентом)

22.     

Створимо умови для вільного розвитку усіх мов, гарантуємо права національних меншин згідно з європейськими стандартами.

+

+

+

НВ

Законопроект № 1233 подібної тематики депутати від ВО подали разом із свободівцями. Документ вручено на заміну.

Обіцянки в категорії  Держава

1.        

Ухваленням закону про імпічмент Президента ми розпочнемо усунення Януковича

+

+

+

ЧВ

Законопроект №2220 (Яценюк-Кличко-Тягнибок) про порядок імпічменту Президента — вручено подання комітету щодо відхилення.

Януковича, тим не менш усунули

2.        

Ухвалимо закон, який дасть вам змогу відкликати депутатів.

+

-

+

НВ

Конкретні ініціативи відсутні.

3.        

У парламенті голосуватимемо лише персонально.

+

+

+

ЧВ

Журналісти виявили окремі випадки “кнопкодавства”, яких, тим не менш, значно менше, ніж у партії влади.

4.        

Встановимо кримінальну відповідальність для тих, хто голосує за іншого депутата.

+

+

+

НВ

Подібний проект “Свободи” було відкликано. Законопроект №2001(Яворівський В.) пропонував встановити голосування підняттям руки у випадку змін до Конституції — документ було повернуто суб’єкту ініціативи.

5.        

Скасуємо недоторканність для всіх – Президента, народних депутатів і суддів.

Видатки на утримання влади скоротимо удвічі.

+

+

+

НВ

Законопроект №2221  (Яценюк-Кличко-Тягнибок)  покликаний позбавити привілеїв топ-посадовців — ВР не підтримала документ.

6.        

Пільги можновладцям – скасуємо. Позбавимо посадовців державних резиденцій і дач. Повернемо Межигір’я державі.

+

+

+

ЧВ

Законопроект №2221  (Яценюк-Кличко-Тягнибок)  покликаний позбавити привілеїв топ-посадовців — ВР не підтримала документ. Проект Постанови № 4277 (Ілик) про лікування у клінічній лікарні «Феофанія» усіх категорій громадян

Законопроекти № 1075-1 , 1075-2 прозняття пільг на оздоровлення народних депутатів, строк повноважень яких закінчився (знято з розгляду, було обрано законопроект УДАР)

7.        

Створимо Національне антикорупційне бюро, яке зламає хребет корупції у владі, насамперед у правоохоронних органах.

+

+

+

НВ

Відповідний законопроект №2218(Яценюк-Кличко-Тягнибок) не було прийнято.

8.        

Проведемо антикорупційну люстрацію усіх чиновників, починаючи з суддів, прокурорів і слідчих.

+

+

+

В

4359а  Проект створення Національного антикорупційного бюро не було прийнято. Підписано закон про очищення влади.

9.        

Унаслідок люстрації відбудеться очищення суддівської системи та державної служби.

+

+

+

ЧВ

Проект створення Національного антикорупційного бюро не було прийнято. Уряд оголосив про перевірку державних службовців.

 

10.     

Конституційний Суд буде ліквідовано конституційними змінами.

+

-

-

НВ

Законопроект №2724 (Князевич Р.) покликаний вдосконалити механізм виконання рішень КСУ.

11.     

Відновимо парламентський і громадський контроль над силовими структурами.

+

-

+

НВ

Конкретні ініціативи відсутні.

12.     

Чітко визначимо їх функції, скоротимо чисельність. Ці структури захищатимуть не владу від народу, а права і свободи українських громадян.

+

-

+

НВ

Конкретні ініціативи відсутні.

13.     

Служба в лавах українського війська буде престижною. Надамо громадянському суспільству, журналістам і опозиції ефективні важелі контролю за діями влади.

+

-

+

НВ

Конкретні ініціативи відсутні.

14.     

Ми зупинимо репресії, звільнимо Юлію Тимошенко, Юрія Луценка, усіх політичних в’язнів.

+

+

+

В

Було звільнено Юлію Тимошенко, низку політичних в’язнів. Помилувано Юрія Луценко.

15.     

На відміну від чинного режиму, ми не дозволимо обмежувати свободу слова, права громадян на зібрання і мирний протест.

+

-

+

В

Відміна законів 16 січня

Обіцянки в категорії  Світ

1.        

Ліквідуємо кризу у відносинах із Євросоюзом.

+

+

+

В

Підписано асоціацію з ЄС, співпраця України з ЄС збільшилась.

2.        

Забезпечимо підписання та ратифікацію Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з ЄС.

+

+

+

ЧВ

Угоду про асоціацію підписано і ратифіковано, зона вільної торгівлі відкладена.

3.        

Досягнемо безвізового режиму з країнами Євросоюзу, партнерства з Російською Федерацією.

+

+

+

НВ

Конкретні ініціативи відсутні.