Аналітика. Парламент. Фракции.

Фракція "Партія регіонів": передвиборчий залік 2014

середа, 15 жовтня 2014 360
Автор: Леся Шевченко, Євген Ревтюк
Стан виконання партійних обіцянок "Партії регіонів" з якою партія йшла на вибори 2012 року

2013 рік був провальним для владної команди партії регіонів. Падіння якості життя, спад економічного зростання зазвичай вдало прикривалися маніпулюванням зі статистичними показниками (як не згадати вислів А.Сміта про брехню, велику брехню та статистику). Реальний ВВП за рік не змінився, індекс споживчих цін зафіксовано на рівні 0,5%, курс гривні до долара США залишається незмінним. І це на фоні падіння розмірів золотовалютних резервів, зниження купівельної спроможності громадян та зростання державного боргу.

Питання позики і стало вирішальним при прийнятті рішення щодо підписання угоди про асоціацію. Після того, як ЄС не погодився надати позику у 160 млрд.доларів, а саме така вартість на думку уряду адаптації України до Угоди,  готовність росіян надати кредит та відстрочити бюджетну катастрофу, стали вирішальними.

  • Фундація «Відкрите суспільство» пропонує добірку ідей та позицій Партії регіонів (та, почасти, підконтрольного їй Кабміну), з якої можна оцінити ініціативи парламентарів із політичною програмою партії. Ми приводимо найвагоміші  з тих, які в тій чи іншій мірі стосуються передвиборчих обіцянок. Більш детальний перелік ініціатив Партії регіонів продемонстровано нижче в таблиці.
  • Запропоновані зміни до закону «Про туризм», які передбачають введення нових форм звітності.
  • Депутати ПР висунули законопроект щодо спрощення митного оформлення тимчасового ввезення та переробки продукції авіа будівництва.
  • Законопроект В.Омельченка щодо зменшення податкового навантаження на деякі види діяльності заслухано та знято з розгляду.
  • Запропоновано створити Державний банк розвитку України, до завдань якого входить фінансування інфраструктурних проектів.
  • Отримано кредити ЄБРР на оновлення рухомого складу київського та добудови дніпропетровського метрополітену.
  • Запропоновано законопроект щодо захисту прав осіб, що орендують житло.
  • У зв’язку з зростанням кількості осіб, що не можуть вчасно розрахуватися  за кредит О.Фельдманом запропоновано законопроект щодо права споживача самостійно визначати черговість погашення основної суми боргу та процентів і неустойки за споживчим кредитом.
  • Запропоновані законопроекти щодо цільового спрямування коштів від діяльності державних лотерей на придбання високовартісного обладнання для діагностування та лікування онкологічних захворювань в Україні щодо зменшення податкового навантаження на  торгівлю лікарськими засобами у сільській місцевості, щодо удосконалення порядку забезпечення населення лікарськими засобами, призначеними для лікування соціально небезпечних та тяжких хвороб.
  • Запропоновано проект Закону про основні засади державної житлової політики.
  • Депутатами С.Міщенко, Ю.Самойленко запропоновано  передати повноважень виконавчим комітетам сільських, селищних рад здійснювати функції державного реєстратора щодо реєстрації права оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Таким чином володіючи повнотою законодавчої та виконавчої влади Партія регіонів  за 2013 рік виконала лише 4 із 56ти передвиборчих обіцянок , а саме забезпечила стабільність національної валюти, знизила податок на прибуток підприємств до 16%, скасувала обов’язковий призов  до армії та забезпечила позаблоковий статус України. 17 обіцянок в тій чи іншій мірі частково виконано. Слід відмітити, що більшість напрацювань ПР розсипалися одразу після зміни  влади (детальніше тут).

Досліджуваний період охоплює діяльність фракції Партії регіонів Верховної Ради України VIІ скликанняз г грудня 2012 року до серпня 2014 року.  Всі обіцянки було проаналізовано на предмет їх чесності − певний нормативний критерій, який поєднує у собі моральні засади з ідеєю відповідальності влади перед громадянами.

Ідея чесності передвиборчої програми має три умовні критерії:

  • РЕАЛІЗМ: уникнення обіцянок, які партія свідомо не може виконати. У дослідженні очевидно утопічні або занадто абстрактні обіцянки було позначено як нереальні;
  • ЩИРІСТЬ: ухилення від обіцянок, які не планується виконувати. Цьому критерію не відповідають, зокрема, ті обіцяння політичних партій, які не отримали формального вираження принаймні у вигляді законопроекту;
  • ПОСЛІДОВНІСТЬ: уникнення обіцянок, які суперечать одна одній. Винятком для цього критерію є непередбачувані обставини, з-поміж іншого економічна криза, що дозволяє владі не дотриматися власного слова.

У фокусі дослідження перебувають законодавчі акти, ініційовані народними депутатами, які належать до певної фракції Верховної Ради України. Для зручності та наочності аналізу всі обіцянки згруповані (і, відповідно, нормативно-правові акти та їх проекти) у чотири умовні категорії.

Назва кожної з них відповідає головному об’єкту регулювання (чи основного впливу) обіцянки:

  • гроші (питання бюджету, фінансів, промисловості, підприємництва – все, що стосується господарської та економічної діяльності в Україні);
  • людина (широка категорія, що поєднує соціальні, гуманітарні, культурні, екологічні питання, – все, що торкається якості життя громадян України);
  • держава (охоплює питання державного будівництва, системи права, судової реформи, боротьби з корупцією, а також включає сферу державного будівництва та установчих повноважень Верховної Ради України);
  • світ (ініціативи щодо зовнішньої політики України, питання геополітичної орієнтації та характеру відносин з іншими країнами). 

Статус обіцянки визначається скорочено:

  • В - виконана обіцянка (якщо певна обіцянка була реалізована, вона отримує статус «виконано»)
  • ЧВ - частково виконана (якщо обіцяні результати були досягнуті, однак повного втілення не відбулось, – «частково виконано»)
  • НВ - невиконана обіцянка (у протилежному випадку обіцяння набуло статусу «не виконано». Ця категорія має додаткове розшарування наприкінці року: «відхилено» (відповідний обіцянці законопроект був поставлений на голосування, але не здобув підтримки народних депутатів і був відхилений) та «забуто» (обіцянка, яку партія не реалізувала у жодному законопроекті)

Матеріал підготовлено на основі результатів моніторингу законопроектів парламентських політичних сил, що здійснюють експерти Фундації "Відкрите суспільство" за кошти Національного Фонду Підтримки Демократії, США (NED).

Обіцянка

Реалізм

Щирість

Послідовність

Статус

Примітка

Гроші

1.

Зростання ВВП – щонайменше 5% на рік.

-

+

+

НВ

ВВП за результатами другого кварталу знизився на 4,6%. МВФ прогнозує падіння ВВП у 2014 році на 6,5%.

Законопроект №3867 (О.Царьов) про внесення змін до Земельного кодексу України щодо спрощення процедури затвердження документації із землеустрою при зміні цільового призначення земельних ділянок приватної власності – опрацьовується в комітеті.

Законопроект №4011а (С. Кальцев) про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо нарахування пені за несвоєчасне повернення помилково або надміру сплачених грошових зобов'язань) – опрацьовується в комітеті.

Законопроект №4034а (Ю.Боярський )про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращення умов та забезпечення прозорості автоматичного бюджетного відшкодування податку на додану вартість) - Надано для ознайомлення (11.06.2014)

Законопроект № 4108а (С.Кальцев) про внесення змін до Закону України "Про державно-приватне партнерство" (щодо підвищення конкуренції, прозорості та захисту інтересів приватних інвесторів)- проект відкликано (11.09.2014)

Законопроект №4237а (О.Коваль, О.Кужель, Ю.Дерев’янко) ро внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо зняття регуляторних бар'єрів для розвитку державно-приватного партнерства в Україні та стимулювання інвестицій) – очікує розгляду

Законопроект №4134а (С. Кальцев)  про внесення змін до Закону України "Про здійснення державних закупівель" (щодо створення умов для розміщення державного замовлення на промислову продукцію серед вітчизняних виробників)– опрацьовується в комітеті.

Законопроект №4358а (С. Кальцев) про внесення змін до Закону України "Про концесії" (щодо проведення концесійного конкурсу) – опрацьовується в комітеті.

Законопроект №4369а (С.Глазунов. Д.Шпенов, А.Лабунська)  про внесення змін до Податкового кодексу України щодо окремих питань діяльності гірничодобувних підприємств - опрацьовується в комітеті.

Законопроект №4374 (О.Долженков) про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо скасування авансових внесків з податку на прибуток) - опрацьовується в комітеті.

Законопроект №4687 (О.Фельдман) про внесення змін до статті 19 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (щодо додаткової можливості для захисту права власності нерухомого майна) (протидія рейдерству) – опрацьовується в комітеті

Законопроект №4718 (Є.Морозенко) про державну цільову програму імпортозаміщення–опрацьовується в  комітеті

Законопроект №4743 (О.Кужель, С.Баландін, Я.Гінка, В.Кириленко, О.Коваль. М.Кучерук, В.Лук’янов, С.Мошак, Ю.Шаповалов, І.Шаров) про ліцензування певних видів господарської діяльності (спрощення процедур ліцензування) – готується до другого читання.

2.

Стабільність національної валюти.

-

+

+

НВ

Гривня «впала» від 7,99 за долар США  у 2013 році до 12,95 США за долар  у серпні 2014 року. Офіційні резервні активи за 2014 рік скоротилися на 1,877 млрд.США.

Показник базової  інфляції у вересні проти грудня 2013 року  становив 13,7%.

Законопроект №3870 (Гєллєр Є.) про внесення змін до статті 5-1 Закону України "Про Національний банк України" (щодо формування резервів Національного банку України) – опрацьовується в комітеті.

Законопроект №4938 (О.Риженков, С.Мартиняк, І.Фурсін, О.Єдін, Л.Клімов, О.Бєлькова, Д.Дзензерський ) про внесення змін до деяких законів України щодо упередження (мінімізації) негативного впливу на стабільність банківської системи – закон підписано

3.

Поетапного зниження податку на прибуток підприємств до 16% у 2014 році.

+

+

+

ЧВ

Законом про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні змінено норму про зниження податку з 16% до 18%. Голосування за даний закон: за -1, проти – 14, утрималися -3, не голосували 16.

4.

Запровадження податкових канікул для ІТ та інноваційних проектів терміном на 10 років.

+

-

-

НВ

21.01.2013 В.Омельченком , В.Януковичем, С.Гриневецьким та С.Гордієнком подано законопроект  №2063 щодо пільг для ІТ галузі. 4.06.2014 проект відкликано

Ініціативи відсутні

5.

Надання вітчизняному виробнику доступних банківських кредитів.

-

-

-

НВ

НБУ збільшив облікову ставкуз 6,5% до 12,5%.  За перше півріччя 2014 обсяг гривневих позик, виданих банками підприємствам , знизився на 38,4 млрд.гривень, що пояснюється перш за все жорсткішими вимогами до платоспроможності позичальника.

Ініціативи відсутні.

6.

Ми збільшимо видобуток власного вугілля, нафти та сланцевого газу.

+

+

+

ЧВ

Внаслідок проведення АТО у серпні місяці видобуток вугілля становив 53,7% від видобутку  серпня 2013 %, нафти та газового конденсату відповідно 89,5%, природного газу -103,6%..

Законопроект №4117а (А.Мартовицький) про особливий режим роботи газопромислового комплексу України- проект не прийнято (03.07.2014)

Законопроект №4136 (А.Мартовицький) про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" щодо вугледобувних підприємств–відхилено та знято з розгляду

Законопроект №4527а (В.Омельченко) про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо господарської діяльності з геологічного вивчення, видобування, вилучення та використання газу (метану) вугільних родовищ та/або газоповітряної (метаноповітряної) суміші) – опрацьовується в комітеті

Законопроект №4528а (В.Омельченко) про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо стимулювання господарської діяльності з геологічного вивчення, видобування, вилучення та використання газу (метану) вугільних родовищ та/або газоповітряної (метаноповітряної) суміші) – опрацьовується в комітеті.

7.

Розпочнемо розробку шельфових газових родовищ.

+

+

-

НВ

Внаслідок анексії Криму Україна втратила родовища з потенційними запасами близько 2,3 млрд. тонн умовного палива.

Ініціативи відсутні

8.

Розширимо використання енергії сонця, вітру та води.

+

+

-

НВ

Розпорядженням № 589-р від 18.06.2014 Кабміну України по суті зменшив «зелений» тариф. Внаслідок анексії Криму  Україна втратила близько 490 МВт встановлених потужностей відновлюваної енергетики

Ініціативи відсутні.

9.

Модернізуємо теплоелектростанції для ефективного використання вітчизняного вугілля та інших видів палива.

+

+

-

ЧВ

Ініціативи відсутні.

10.

Створення 1500 сільськогосподарських кооперативів.

+

-

-

НВ

Ініціативи відсутні

11.

Будівництво нових елеваторів, овоче- та фруктосховищ.

+

-

-

НВ

Ініціативи відсутні

12.

Встановленню ціни на земельний пай не менше 20000 грн за гектар і оренди не нижче 1000 грн за гектар.

+

+

-

НВ

Законопроект №4144а (Є.Морозенко) ро внесення змін до статті 288.5 Податкового кодексу України щодо визначення розміру річної орендної плати для земель несільськогосподарського призначення (передбачає надання права органам місцевого самоврядування визначати межі орендної плати для земель несільськогосподарського призначення) – опрацьовується в комітеті

Голосування:

Закон  про внесення змін до Закону України "Про Державний земельний кадастр" щодо скасування плати за внесення відомостей до Державного земельного кадастру та змін до них : за -29, не голосували -12

13.

Будівництво сучасних автомобільних доріг, які б дали змогу потрапити з заходу на схід України за 14 годин.

+

-

-

НВ

Ініціативи відсутні

14.

Нове швидкісне залізничне сполучення між столицею та регіонами.

+

-

-

ЧВ

Сполучення поїздами Інтерсіті+ охоплено Трускавець та Тернопіль.

Голосування:

Закон України про ратифікацію Гарантійної угоди (Проект "Бескидський залізничний тунель" (Будівництво Бескидського тунелю) між Україною та Європейським інвестиційним банком :за - 29, не голосували 10

Ініціативи відсутні.

15.

Реконструкція та будівництво аеропортів, морських і річкових портів, залізничних вокзалів.

+

-

-

НВ

Ініціативи відсутні

16.

Будівництво нових станцій метро та розвиток комунального транспорту.

     

ЧВ

Закон №4900 (К.Павлов, В.Задорожний) про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (щодо завершення будівництва метрополітену в м. Дніпропетровськ) – закон  підписано.

Голосування:

Закон України про ратифікацію Фінансової угоди (Проект "Завершення будівництва метрополітену у м.Дніпропетровську") між Україною та Європейським інвестиційним банком: за 36, не голосувало 4.

17.

Доступні авіаперельоти для кожного українця.

-

-

-

НВ

Ініціативи відсутні

Людина

1.

Створення належних умов для гідного життя громадян нашої країни.

-

+

+

НВ

Обіцянку складно виміряти.Закон №4030 (Д.Шпенов ) про внесення зміни до Закону України "Про безоплатну правову допомогу" (щодо відтермінування набрання чинності положень пункту 6 розділу VI "Прикінцеві та перехідні положення") – передбачає відтермінування до 1 січня 2015 року набрання чинності положеннями Закону, які передбачають надання безоплатної вторинної правової допомоги всім категоріям суб’єктів права на таку допомогу, з огляду на відсутність належного фінансування з державного бюджету. Повернуто з підписом від Президента (31.01.2014)

Законопроект №4105 (О.Біловол, Ю.Поляченко, А.Шипко, Т.Бахтеєва, І.Спіріна) про внесення змін до статті 51 Кодексу законів про працю України щодо захисту здоров'я вагітних жінок– очікує розгляду після доопрацювання

Законопроект № 4135а (С.Кальцев) про внесення змін до деяких законодавчих актів України Верховним Судом України) - опрацбовується в Комітеті 

Законопроект № 4168а (О.Фельдман) про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо запровадження посессорного (володільницького) захисту права власності та права володіння) - опрацьовується в комітеті

Законопроект № 4268а (С.Кальцев) про велосипедний транспорт – опрацьовується в комітеті.

Законопроект № 4483а (С.Кальцев) про внесення змін до Закону України "Про особливості передачі в оренду чи концесію об'єктів у сферах теплопостачання, водопостачання та водовідведення, що перебувають у комунальній власності" (щодо якості послуг та ефективності використання об'єктів оренди та концесії) - опрацьовується в комітеті

Законопроект №4783 (С.Міщенко, О.Волков)  про Державну програму невідкладних заходів з протидії злочинності на 2014-2016 роки - опрацьовується  в комітетіїни (щодо вдосконалення касаційного провадження та перегляду судових ріше

2.

Молоді сім’ї отримають доступне житло завдяки державній іпотеці під 3% річних, за рахунок соціальних контрактів із роботодавцями.

+

-

-

НВ

Фінансування програми пільгового кредитування молоді скорочено на 54,1 млн.грн., до 25,9 млн.грн. За програмою 13/3 не передбачено укладання нових угод.

Ініціативи відсутні.

3.

Допомога при народженні першої дитини в 2012 році складе 28 830 грн, другої – 57 660 грн, третьої – 115 320 грн. Це у два рази більше, ніж у 2008 році. До 2017 року розмір цих виплат зросте ще вдвічі.

+

+

+

ЧВ

Законопроект №4257а (І.Бережна) про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо відновлення конституційних прав і свобод малолітніх дітей та їхніх батьків) (передбачає відновлення розміру державної допомоги при народженні другої, третьої і кожної наступної дитини та відновлення державної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку зменшеної Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні») – Опрацьовується в комітеті

До прийняття Законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» розмір допомоги становив сумі кратній 30 розмірам прожиткового мінімуму (30960 гривень у 2014 році), - на першу дитину; кратній 60 розмірам прожиткового мінімуму (61920 гривень), - на другу дитину; та кратній 120 розмірам прожиткового мінімуму (123840 гривень), - на третю і кожну наступну дитину

4.

У кожній області відкриється перинатальний центр, будуть переоснащені пологові будинки.

+

-

-

ЧВ

Протягом 2012-2013 років було відкрито 12 перинитальних центрів.

Ініціативи відсутні

5.

3абезпечення держзамовленням щонайменше 75% місць у ВНЗ.

-

+

-

НВ

Обсяг державного замовлення в 2014 році становив 315529 місць (53,7% від чисельності зарахованих на навчання)  проти  332191 (відповідно 49,4%) місць у 2013.

Ініціативи відсутні.

6.

виплата стипендій на рівні мінімальної зарплати.

+

-

-

НВ

Розмір стипендії з 1.01.2014 становить 830грн (середній бал 5) та 730 грн (середній бал від 4 до 4,99).

Ініціативи відсутні.

7.

збільшення зарплати освітянам щонайменше на 20% щороку.

+

-

-

НВ

Зростання середньої заробітної плати в освіті за січень-серпень становило 2,1%, розмір відповідно 2471 та 2525 грн.

Ініціативи відсутні.

8.

повну комп’ютеризація та підключення всіх шкіл до Інтернету.

+

-

-

НВ

Ініціативи відсутні.

9.

100% компенсації роботодавцю єдиного соціального внеску при працевлаштуванні інвалідів, сиріт, одиноких матерів та людей, старших за 50 років.

+

-

-

НВ

Законопроект №4164а (В.Дудука, Т.Бахтеєва, І.Єремеєв, В.Журавський, Р.Ілик, С.Ханенко, А.Шипко, В.Розвадовський) про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо стимулювання добровільного медичного страхування) – опрацьовується в  комітеті

10.

навчання безробітних актуальним професіям.

+

+

+

ЧВ

Державна служба зайнятості постійно проводить перекваліфікацію безробітних

Ініціативи відсутні.

11.

забезпечення молодих спеціалістів першим робочим місцем, стажування студентів із подальшим працевлаштуванням.

+

+

+

НВ

Скорочення видатків у проекті бюджету на 2014 рік на 2,8 млн грн.

Законопроект № 4282а (Д.Шпенов) про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (щодо створення умов реалізації права на працю) (єдиний внесок зменшується для платників на суму нарахованої  заробітної  плати для молодих спеціалістів (перше робоче місце) та громадян, що виїхали з території проведення АТО) – опрацьовується в комітеті

12.

Стабільно зростатимуть доходи громадян, середня зарплата у 2017 році сягне 8000 грн.

+

-

-

НВ

При сьогоднішніх темпах інфляції номінальна заробітна плата може досягнути запланованого показника.  Станом на серпень середня заробітна плата становила 3399 грн (зросла на 7,3%)

Ініціативи відсутні

13.

Середня зарплата в системі охорони здоров’я не менше 8000 грн для лікарів та 5500 грн для медперсоналу.

+

-

-

НВ

Станом на серпень середня заробітна плата становила 2425 грн (зросла на 7,5%)

Ініціативи відсутні.

14.

Зниження цін на ліки першої необхідності на 30%.

-

-

-

НВ

Законопроект №4366а (О.Кужель, Т.Бахтеєва, Р.Ілик, А.Шипко, В.Дудка) про внесення зміни до статті 197 Податкового кодексу України (щодо сприяння розвитку виробництва виробів медичного призначення) – опрацьовується в комітеті

15.

100% забезпечення ліками хворих на онкологічні, серцево-судинні захворювання, туберкульоз, ВІЛ/СНІД.

+

+

+

ЧВ

Законопроект №4919 (В.Дудука, Т.Бахтеєва, А.Шипко, Ю.Поляченко,Р.Ілик, В.Пазиняк, О.Біловол, С.Ханенко) про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" (щодо збільшення видатків у сфері охорони здоров'я)  - опрацьовується в комітеті

Законопроект №4623 (В.Дудка, Т.Бахтеєва, О.Біловол, Ю.Поляченко) про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо спрямування доходів від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення) - опрацьовується в комітеті

16.

Забезпечення всіх сільських районів пересувними амбулаторіями.

+

-

-

ЧВ

Пересувними амбулаторіями частково охоплена сільська місцевість

Ініціативи відсутні.

17.

Забезпечимо людей з обмеженими фізичними можливостями належним лікуванням та необхідними технічними засобами реабілітації.

+

-

-

НВ

Ініціативи відсутні..

18.

Створимо умови для здорового способу життя: в кожному регіоні запрацюють нові басейни, стадіони, льодові арени та спортивні майданчики.

-

-

-

НВ

Ініціативи відсутні

19.

Повністю компенсуємо до 2017 року всі вклади Ощадбанку СРСР до 5000 грн.

-

-

-

НВ

Ініціативи відсутні

20.

Мінімальна пенсія буде на 20% вища за прожитковий мінімум.

-

-

-

НВ

Дефіцит Пенсійного фонду у 2014 році запланований у розмірі 18,1 млрд.грн.

Законопроект №4681 (О.Царьов) про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" щодо використання коштів екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів (направлення акумульованих коштів до Пенсійного фонду) – опрацьовується в  комітеті

21.

Суттєво підвищимо розміри пенсій військовослужбовцям, працівникам правоохоронних органів.

-

-

-

НВ

Ініціативи відсутні

22.

Забезпечимо доступним житлом молоді сім’ї, лікарів, учителів, військовослужбовців, працівників правоохоронних органів за рахунок щорічного будівництва 100 000 квартир.

-

-

-

НВ

Ініціативи відсутні.

23.

Завершення будівництва об’єкта «Укриття» на ЧАЕС до 2015 року.

+

-

-

ЧВ

Розпочате у 2012 році будівництво об’єкту “Укриття-2” мають завершити у 2015.

Голосування: Закон України Про ратифікацію Угоди (у формі обміну листами) між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку про внесення змін до Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду "Укриття" в Україні від 20 листопада 1997 року: за – 7, не голосувало 43.

24.

20 000 систем централізованого очищення питної води.

+

-

-

НВ

Ініціативи відсутні

25.

Будівництво екологічних сміттєпереробних заводів у кожному регіоні.

+

-

-

ЧВ

У багатьох містах будуються смітєєпереробні заводи коштом приватних інвесторів.

Ініціативи відсутні.

26.

Розбудові соціальної інфраструктури сільської місцевості (автодоріг, лікарень та шкіл, газифікації сіл).

+

-

-

НВ

Бюджетних коштів вистачає на частковий ремонт.

Ініціативи відсутні.

27.

Інтелектуальну свободу, свободу слова.

+

-

-

НВ

Закони «19 січня» №721 –VII, 723 –VII, 729 –VII,. 728 –VII, 725 –VII, 722 –VII заперечили  бажання реалізувати обіцянку.

Законопроект №3868  (Г.Герман) про внесення змін до cтатті 21 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації" (щодо порядку проведення публічних богослужінь) – опрацьовується в комітеті

Законопроект №4021-1 (Шпенов Д., Журавський В) про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань – заслуханий 29.01.2014

Законопроект №4028 (О.Бондаренко) про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо регулювання сфери телекомунікації (пропонується звільнити операторів і провайдерів телекомунікацій  від обов’язку отримувати ліцензію на додатковий окремий вид діяльності – надання послуг доступу до Інтернету) – опрацьовується в комітеті

Законопроект №4715 (О.Фельдман) про внесення доповнень до Цивільного кодексу України (щодо гарантування права фізичної особи на доступ до Інтернету)– опрацьовується в комітеті

28.

Рівні можливості для жінок та чоловіків в усіх сферах життя.

+

 

-

НВ

Законопроект №4036-а (К.Гузенко) про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо введення кримінальної відповідальності за злочини скоєнні по відношенню до членів своєї сім'ї)- надано для ознайомлення (19.06.2014)

Законопроект №4476а (А.Пономарьов) про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо права жінок дострокового виходу на пенсію) – очікує розгляду.

29.

Законодавче забезпечення права громадян на рідну мову.

+

+

+

ЧВ

Скандальний закон “Про засади державної мовної політики” був ухвалений у 2012 році.

Ініціативи відсутні

Держава

1.

Будуть розширені повноваження органів місцевого самоврядування

+

-

-

НВ

Законопроект №4769 (Є.Карташов, М.Федорук, О.Канівець, В.Чуб) про внесення змін до статті 12 Закону України "Про місцеві державні адміністрації" (щодо можливості посадовців місцевих органів виконавчої влади мати представницький мандат) (збільшує вплив місцевих органів влади на органи самоврядування)– опрацьовується в комітеті

2.

60% зведеного державного бюджету – місцевим радам.

+

-

-

НВ

Законопроект №4145а (Є.Морозенко, С.Глазунов, В.Задорожний, А.Пономарьов, В.Бутківський, Ю.Любоненко, К.Павлов)  про внесення змін до статті 123 Бюджетного кодексу України щодо посилення відповідальності органів казначейського обслуговування бюджетних коштів за затримку платежів місцевих бюджетів – опрацьовується в комітеті

Законопроект №4241а (Д.Шпенов) про внесення змін до Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" (щодо розширення прав Верховної Ради Автономної Республіки Крим та місцевих рад у частині використання коштів фондів охорони навколишнього природного середовища)– очікує розгляду

Законопроект №4775 (Ю.Дерев’янко, А.Шевченко, О.Канівець, В.Пацкан, А.Гончаров, Є.Карташов) – про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо збору за операції поводження з відходами)опрацьовується в комітеті

Законопроект №4863 (А.Пономарьов) про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо зміни принципу розподілу плати за користування надрами між бюджетами різних рівнів)– опрацьовується в комітеті

3.

Ефективна контрактна армія.

+

-

-

НВ

Ініціативи відсутні.

Скорочення видатків становить   - 805, 3 млн.грн, з них – 456,8 млн грн. на розвиток озброєння

Сили АТО здебільшого забезпечуються силами волонтерів.

Голосування:

Зміни до митного кодексу щодо спрощення ввезення оборонної продукції  (за46, з другої спроби, не голосували при першій спробі )

4.

Скасування обов’язкового призову з 1 січня 2014 року.

-

-

-

НВ

Указом №562 В.Янукович скасував обов’язковий призов з 1.01.2014.  Указом №16 «Про заходи щодо підвищення обороноздатності держави»  призов був відновлений

Ініціативи відсутні.

Світ

1.

Збереження позаблокового статусу України – гарантію безпеки кожного громадянина.

+

+

+

В

В суспільстві зростає кількість симпатиків НАТО, при цьому як президент України , так і генсек НАТО  висловлюють наміри розвивати співпрацю.

2.

Здобуття асоційованого членства в Євросоюзі, створення зони вільної торгівлі, зняття візових бар’єрів між Україною та ЄС.

+

+

+

В

Законопроект №4127а (О.Момот, В.Остапчук)про внесення змін до Закону України "Про автомобільний транспорт" (щодо допуску до міжнародних автомобільних перевезень вантажів на основі положень та регламентів Європейського Союзу) – опрацьовується в комітеті

Голосування:

Закон України про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони: за-63, не голосувало – 0.

Закон України про ратифікацію Додаткового протоколу до Європейської хартії місцевого самоврядування про право участі у справах органу місцевого самоврядування: за-33, не голосувало 4.

Постанова про Заяву Верховної Ради України "Про європейський вибір України": за-12, не голосували 23.

Закон України про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ідентифікації та реєстрації тварин: за-30, не голосували 4.

3.

Посилення економічної співпраці в рамках зони вільної торгівлі з країнами СНД.

-

+

+

НВ

Скорочення експорту товарів до РФ в першій половині 2014 року становив 23,7%, імпорту – 20,7%

Голосування:

Закон про санкції : за -0, не голосували 17

4.

Стратегічне партнерство з Росією, США, Китаєм

-

-

-

ЧВ

Відносини України в умовах російської агресії переорієнтовані на партнерство з США.

5.

Відкриття для України ринків країн «Великої двадцятки» та країн, що розвиваються

+

-

-

ЧВ

Підписання угоди про асоціацію між Україною та ЄС відкрили ринки Євросоюзу . В першій половині 2014 року експорт товарів до країн ЄС зріс на 14,7%.

Ініціативи відсутні.

6.

Реалізацію конкурентних переваг країни для здобуття права на проведення спортивних та культурних заходів європейського і світового рівнів.

-

-

-

НВ

Конфлікт в країні унеможливлює реалізацію даної обіцянки.

Ініціативи відсутні