Аналітика. Антикорупція. Новини.

Для Києва готується міська антикорупційна програма

середа, 26 листопада 2014 382
26 листопада 2014 року у Київській міській раді за ініціативи управління з питань запобігання та виявлення корупції відбулася робоча зустріч посадових осіб Київської міської ради із ініціативною групою представників інститутів громадянського суспільства (Фундації «Відкрите суспільство», Трансперенсі інтеренешенал–Україна, Реанімаційного пакету реформ – Київ) щодо розробки концепції Київської міської програми попередження корупції.

26 листопада 2014 року у Київській міській раді за ініціативи управління з питань запобігання та виявлення корупції відбулася робоча зустріч посадових осіб Київської міської ради (начальника профільного управління міськради Володимира Гоя та співробітника даного управління Віталія Гриба, радника секретаря міськради Андрія Мирошніченка) із ініціативною групою представників інститутів громадянського суспільства (Фундації «Відкрите суспільство», Трансперенсі інтеренешенал–Україна, Реанімаційного пакету реформ – Київ) щодо розробки концепції Київської міської програми попередження корупції. Начальник профільного управління Київської міськради Володимир Гой зазначив важливість формування дієвої практики попередження корупції на рівні столиці у співпраці з громадськістю.

Експерти РПР-Київ (від Фундації «Відкрите суспільство» і Трансперенсі інтеренешенал–Україна), що мають багаторічний досвід громадського моніторингу та експертизи антикорупційних програм на центральному, обласному та міському рівні, підготували концептуальні підходи до розробки Київської міської цільової програми попередження корупції. Іван Сікора запропонував основні концептуальні підходи до підготовки програми з врахуванням вимог нового антикорупційного законодавства. В них було відзначено важливість узагальнення практики підготовки, впровадження, моніторингу та звітування щодо прийнятих в 2012-2013 рр. органами влади антикорупційних програм та планів заходів. Було обговорено типові причини неефективності попередніх антикорупційних заходів, зокрема відсутності системних заходів по корупційних ризиках та практиках, об’єктивної оцінки рівня корупції в м. Києві та пов’язаних із нею втрат.

В результаті робочої зустрічі Управління з питань запобігання та виявлення корупції  і експерти РПР-Київ домовились про створення робочої групи та підгрупи для розробки концепції Київської Міської програми попередження корупції. План роботи робочої групи буде обговорено на наступних зустрічах.

РПР-Київ разом із Фундацією «Відкрите суспільство» запропонували в тижневий термін обговорити  пропозиції до основних напрямків програми, показників оцінки результативності в рамках кожного із напрямків.

Просимо зацікавлених експертів надавати конкретні пропозиції до проекту концептуальних підходів до  Київської міської програми попередження корупції на електронну пошту: oksana.velychko@kiy.kiev.ua чи slesya08@gmail.com

Пропозиції приймаються до 1 грудня 2014 року включно. Проект концептуальних підходів до розробки Київської міської програми попередження корупції додається.