Аналітика. Антикорупція. Новини.

Конференція "Зруйнувати Карфаген конфлікту інтересів"

п'ятниця, 26 грудня 2014 355
26 грудня 2014 року в конференц-залі готелю Хрещатик відбулася конференція Фундації "Відкрите суспільство" на тему: "Зруйнувати Карфаген конфлікту інтересів". Підбито підсумки проекту «ЗА ДОБРОЧЕСНУ ПУБЛІЧНУ СЛУЖБУ: об’єднання зусилля інститутів громадянського суспільства України задля забезпечення громадського контролю за доброчесністю та запобіганню конфлікту інтересів у публічному секторі», що реалізовувався Фундацією «Відкрите суспільство» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

26 грудня 2014 року в конференц-залі готелю Хрещатик відбулася конференція Фундації "Відкрите суспільство" на тему: "Зруйнувати Карфаген конфлікту інтересів". Підбито підсумки проекту «ЗА ДОБРОЧЕСНУ ПУБЛІЧНУ СЛУЖБУ: об’єднання зусилля інститутів громадянського суспільства України задля забезпечення громадського контролю за доброчесністю та запобіганню конфлікту інтересів у публічному секторі», що реалізовувався Фундацією «Відкрите суспільство» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».

Відкрили конференцію: Леся Шевченко, Іван Сікора, представниця Люстраційного Комітету Є.Соболєва та керівник фракції Самопоміч КМР Сергій Гусовський.

Керівник Національного агентства України з питань державної служби К. Ващенко,  С.Дрік від імені Є.Соболєва як голови профільного парламентського комітету з питань запобігання та протидії корупцією, голова фракції «Самопомочі» у Київраді С.Гусовський та інші учасники підсумкової конференції високо оцінили результати проекту та звертали увагу на необхідності розвитку напрацювань проекту.

Керівник проекту Іван Сікора презентував результати проекту та презентував Рейтинг доброчесності публічних осіб. 

Від імені конкурсної комісії Всеукраїнського конкурсу журналістських матеріалів, які висвітлюють тематику конфлікту інтересів в центральних і регіональних (місцевих) органах державної влади та місцевого самоврядування, виступали Олекса Шалайський та Сергій Панцир. Вони відзначили кращі роботи, вручили призи та зазначили важливість якісного висвітлення теми конфлікту інтересів у ЗМІ.

Учасники конференції переглянули  фільму «Карфаген конфлікту інтересів», який був підготовлений в рамках проекту. Фільм у простій та наглядній формі пояснює ознаки за якими можна описати можливий конфлікт інтересів у осіб уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, на  конкретних прикладах  показано,  яким чином посадовці  через використання соціальних мереж  можуть пояснити невідповідність між власними доходами та видатками - доходами близьких осіб та показано яким чином  посадовці використовують пов’язаних осіб для приховання реальних доходів.