Аналітика. Публічні фінанси. Бюджет Києва. Статті.

«Дзеркало тижня» опублікувала статтю «Голий король?» за результатами аналітичного звіту щодо бюджетної політики в Києві, підготовленого Фундацією "Відкрите суспільство"

понеділок, 02 вересня 2013 1252
Провідна українська газета «Дзеркало тижня» опублікувала статтю «Голий король?» за результатами аналітичного звіту щодо бюджетної політики в Києві, підготовленого Фундацією "Відкрите суспільство"

У статті «Голий король» Фундація "Відкрите суспільство" дає відповіді на питання, чому від теперішнього керівника КМДА чи нового мера Києва мало що залежить, та як знайти мільярди гривень для наповнення міського бюджету та започатковує громадську та експертну дискусію щодо основних рис бюджету Києва-2014.

В газеті "Дзеркало тижня" (українською мовою) та (російською мовою) від 30 серпня 2013 року вийшов матеріал, підготовлений Фундацією "Відкрите суспільство" під назвою «ГОЛИЙ КОРОЛЬ ?».

Стаття підготовлена економічним аналітиком Олександром Бабаніним та директором Фундації Іваном Сікорою і стосується аналізу проблем бюджетної політики в Києві, можливостей для підвищення доходів та оптимізації витрат бюджету столиці України. Незабаром очікується оприлюднення повного тексту аналітичного звіту «Бюджет м. Києва – 2012: виклики та можливості для майбутньої бюджетної політики».

Результати дослідження дають підстави стверджувати, що за рахунок здійснення раціональної бюджетної політики в частині адміністрування лише кількох статей доходів і видатків (зокрема, плати за землю, оренди комунального майна, закупівель) можна майже вдвічі збільшити доходи бюджету столиці. За умови 100% зарахування податку на доходи фізичних осіб до бюджету Києва і, відповідно, відмови від офіційних трансфертів з Держбюджету київський бюджет міг би отримати ще 1,7 млрд грн.

Чому від теперішнього керівника КМДА чи нового мера Києва мало що залежить, та як знайти мільярди гривень для наповнення міського бюджету? В статті у «Дзеркалі тижня» дається відповідь на це питання, що хвилює більшість киян та які з нетерпінням очікують призначення дати виборів міського голови.

Фундація "Відкрите суспільство", що вже чотири роки поспіль досліджує київський бюджет, пропонує своє бачення викликів і можливостей, які стоять перед київською громадою напередодні чергових виборів міського голови та початку планування бюджету Києва на 2014 рік.

Перефразовуючи британського класика геополітики Гелфорда Маккіндера, можна сказати: "Той, хто керує в Києві, той має контроль над Україною". Київ — ключовий форпост для отримання контролю над державою. Однак чи треба захоплювати Київ, щоб його контролювати?

Фундація "Відкрите суспільство" цією статтею, та заходами, що організовуються в Україні Фундацією "Відкрите суспільство" разом із міжнародними партнерами, що фокусують свою діяльність на забезпеченні прозорості, підзвітності та участі громадян в бюджетному процесі, зокрема, BTAP, Budget Transparency, Accountability and Participation Movement, а також з нагоди Міжнародного дня «Права знати» 28 вересня 2013 року, започатковує громадську та експертну дискусію щодо основних рис бюджету Києва-2014. На наше переконання, бюджет Києва-2014 має бути сформований після проведення бюджетних слухань з участю киян. Фундація «Відкрите суспільство» готова надати організаційну та методологічно-експертну допомогу київській міській владі у проведенні слухань бюджету Києва на 2014 рік задля того, щоб бюджетна політика в Києві стала більш відкритою, прозорою та зрозумілою для громади.

Ваші пропозиції пропонуємо надсилати на електронну пошту: osf55@ukr.net.

Публічні фінанси України повинні стати відкритими та зрозумілими!

Фундація «Відкрите суспільство» разом з партнерами прагне зробити свій внесок у здійснення права громадян на публічну інформацію. Окрім проведення аналізу публічних фінансів, 2013 року команда Фундації «Відкрите суспільство» очолила Коаліцію громадських організацій «За доброчесну публічну службу», що має одним із завдань - задоволення права громадян на інформацію про декларовані та реальні доходи публічних службовців та факти конфлікту інтересів, які виникають при виконанні службових обов’язків.

Резюме аналітичного звіту «Бюджет м. Києва – 2012: виклики та можливості для майбутньої бюджетної політики»