«Громадська варта Києва» трансформувалася в антикорупційну ініціативу «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів»

25.02.2015 518
Децентралізація відкриває нові можливості для участі громадськості у формуванні політики на місцевому рівні та для повернення мільярдів до місцевих бюджетів. Де і як шукати гроші до бюджету Києва та місцевих бюджетів ? Що можуть зробити громадяни аби допомогти міським головам та місцевим депутатам знайти та повернути мільярди до місцевих бюджетів. Чого можна досягнути співпрацюючи в рамках громадської антикорпційної ініціативи "Повернемо мільярди до місцевих бюджетів".

Чому «Громадська варта Києва» трансформувалася в антикорупційну ініціативу «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів»? Що потрібно робити громадським активістам місяцях аби максимально використати можливості, які дає реформа в сфері децентралізації? Де заховані мільярди на рівні міст та що робити аби їх вивести з тіні?

На думку Івана Сікори «децентралізація відкриває нові можливості для участі громадськості у формуванні політики (в т.ч. участі в бюджетному процесі) на місцевому рівні.  Водночас, існує реальна загроза перенесення корупційних практик на місцевий рівень та продовження імітації боротьби із корупцією».

Що вдалося досягнути Фундації «Відкрите суспільство» разом із ініціативою Реанімаційний пакет реформ – Київ щодо впливу на бюджетну та антикорупційну політику в столиці та як київський досвід можна використати в інших містах України розповів директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора в рамках панелі «Громадський контроль як інструмент суспільних змін: інноваційні рішення та ефективні стратегії», що відбудеться в рамках конференції «Громадський контроль на місцевому рівні: як домогтися належного врядування» організованої Громадянською мережею ОПОРА.

Чому антикорупційна громадська ініціатива «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів» стартувала  з Києва?

Все просто. Фундація «Відкрите суспільство» вже 5 років займається громадським моніторингом бюджету столиці та виступає громадським експертом для ініціатив на місцевому рівні в столиці України, які спрямовані на вирішення локальних проблем.

Багато що зроблено на міському рівні. Ми домоглися публічного обговорення стану виконання бюджету столиці за 2014 рік та проекту бюджету столиці-2015, здійснюємо адвокаційну кампанію проти прийняття Генплану Києва 2025 «імені Черновецького», підняли на порядок денний міської влади питання незаконних забудов, землевідведень та корупції пов’язаної із обліком землі в столиці, досліджуємо та домагаємося реагування на  зловживання у роботі комунальних підприємств. Ми є активними учасниками Реанімаційного пакету реформ (РПР), зокрема групи РПР-КИЇВ та антикорупційної групи РПР.

Зловживання із ЗЕМЛЕЮ, МАЙНОМ ТА БЮДЖЕТОМ на рівні столиці не є чимось особливим. Подібною є ситуація і в інших міст України. Питання лише в масштабах та вартості корупції для пересічних громадян. 

ГРОМАДА СТОЛИЦІ ВТРАЧАЄ МІЛЬЯРДИ через РІШЕННЯ МІСЬКОЇ ВЛАДИ.

Більше інформації де шукати надходження до бюджету Києва тут.

Більше інформації де шукати гроші для бюджетів обласних центрів Сходу та Півдня України (Харків, Дніпропетровськ, Одеса, Запоріжжя, Херсон та Миколаїв) тут.

 Більше про ініціативу "Повернемо мільярди до місцевих бюджетів" тут. 

//www.youtube.com/watch?v=VTWuTtiemNE

Інше наше відео