Євроінтеграція.

Координатор парламентської групи з євроінтеграції Денис Черніков долучився до підготовки дослідження виконання угод про асоціацію (текст досліження)

четвер, 01 листопада 2018 115
Нещодавно команда експертів з Британії, України, Грузії та Молдови на запит Комітету закордонних справ Європейського парламенту підготувала аналітичне дослідження з процесу імплементації угод про асоціацію в Україні, Грузії та Молдові в порівняльній перспективі.

В останні роки ЄС уклав угоди про асоціацію, включаючи створення всеосяжних зон вільної торгівлі з Грузією, Молдовою та Україною. Договори встановлюють зобов'язання країн-партнерів щодо адаптації національного законодавства, тобто прийняття пакетів законів з метою стимулювання політичного та економічного розвитку та інституційної модернізації. Автори дослідження зазначають, що всі  три країни досягли прогресу в процесі виконання зобов'язань. Однак, для повного успіху не вистачає політичної волі, належного планування політики та адміністративної спроможності.  Важливу роль також відіграє низький рівень бюджетного планування. Дослідження також  окреслює можливі варіанти допомоги ЄС для підтримки прогресу країн-партнерів.

 

Над розробкою дослідження працювали Катаріна Вольчук, професор Східноєвропейської політики в Бірмінгемському університеті (Велика Британіія) та національні експерти: Денис Черніков (Україна), Лело Майсурадзе (Грузія) та Юліан Русу (Молдова).

 

Текст дослідження (англійською мовою).