Фундація. Наші новини.

Про які обіцянки в сфері фіскальної децентралізації забули підписанти Коаліційної угоди?

середа, 04 березня 2015 515
5 березня 2015 року о 12.00 в Українському кризовому центрі (УВАГА – адреса змінилася: Український дім, Київ, вул. Хрещатик, 2) відбудеться прес-конференція на тему: «Про які обіцянки в сфері фіскальної децентралізації забули підписанти Коаліційної угоди?». Організатор - Фундація «Відкрите суспільство».

Децентралізація поряд із боротьбою із корупцією була найпопулярнішою обіцянкою політичних сил, які пройшли до парламенту України. Виборців цікавить питання стану виконання обіцянок політиків в сфері децентралізації.

Брак конкретності та вимірюваності в обіцянках політичних сил під час парламентських виборів 2014 року логічно привів до необхідності їх конкретизації в тексті Коаліційної угоди.  Саме угода про створення парламентської більшості лягла в основу діяльності уряду А.Яценюка. Фактично Коаліційна угода закріпила політичні обіцянки «Блоку Петра Порошенка», «Народного фронту», «Самопомочі»,  «Радикальної партії» та «Батьківщини». За 100 днів роботи нового парламенту можемо підбити перші підсумки виконання обіцянок в сфері фіскальної децентралізації.

  • Що вдалося виконати учасникам парламентської більшості та які є труднощі?
  • Які обіцянки в сфері фіскальної децентралізації були забуті або виконанні частково?
  • Якою є ключова передумова для успіху реформи в сфері децентралізації?
  • Чому утворилася громадська антикорупційна ініціатива «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів», що вдалося зробити в Києві та чому ми йдемо у міста Сходу та Півня України?

В прес-конференції візьме участь директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора та головний експерт «Реанімаційного пакету реформ – Київ» Леся Шевченко. 

В грудні 2014 року Фундація «Відкрите суспільство» разом із   «Реанімаційним пакетом реформ – Київ», Інститутом масової інформації та ГО ІРАР/AMDI виступила ініціатором створення громадської антикорупційної ініціатива «Повернемо мільярди до місцевих бюджетів». На думку організаторів ініціативи, реформа в сфері децентралізації може стати не лише можливістю для місцевої влади, але й загрозою для громади через брак реагування на масштабні корупційні схеми пов’язані із ЗЕМЛЕЮ, МАЙНОМ ТА БЮДЖЕТОМ,  а також браком доступності публічної інформації та  участі громади у прийнятті рішень на місцевому рівні, сумнівної результативності та ефективності місцевої політики та політиків. Обмін кращими практиками та об’єднання зусиль громадських експертів, аналітиків, активістів, журналістів та блогерів допоможе повернути мільярди до місцевих бюджетів.

 В разі питань дзвони за тел.: 050 382 4661 або писати:  osf55@ukr.net

 Будемо раді бачити Вас у новому приміщенні Українського кризового центру в Українському домі.