Фундація. Наші новини.

Фундація “Відкрите суспільство” презентувала адвокаційний кейс в рамках першого чесько-українського форуму “BarСamp”

вівторок, 24 листопада 2015 322
Сканадальне будівництво на Микільській Слобідці в Києві є яскаравою ілюстарцією корупції пов’язаної із маніпуляціями столичної влади із містобудівною документацією. Фундація “Відкрите суспільство” залучивши відомого експерта в сфері містобудування Віктора Глебу, розпочала адвокаційну кампанію в березні 2015 року. Вдалося включити питання до суспільного порядку денного. Згодом, рішенням суду, будівництво було зупинене.

23-24 листопада в Херсоні пройшов перший чесько-український форум “BarСamp”, який був присвячений розвитку громадянського суспільства та незалежної журналістики. Громадські активісти з різних куточків України, Словаччини, Чехії, Вірменії ділилися та обмінювалися досвідом ефективної реалізації громадських ініціатив та проектів. Від Фундації “Відкрите суспільство” виступила з презентацією Марина Гончарук.  Вона презентувала адвокаційну кампанію проти незаконного будівництва  комплексу “Сонячна Рив’єра” на Микільській Слобідці.

Скандальне будівництво на лівому березі Дніпра, біля станції метро Лівобережна, поруч Кафедрального собору греко-католицької громади є показовим прикладом застосування корупційних схем, пов’язаних з маніпуляціями із містобудівною документацією, ігноруванням Державних будівельних норм та природоохороного і земельного законодавства.

Виступ викликав значний інтерес в учасників BarСamp. За відгуками учасників першого чесько-українського форуму досвід протидії громади порушенням ії прав може бути корисним для інших ініціативних груп у великих містах, де особливо гостро стоїть ця проблема.

Після обрання Віталія Кличка міським головою попри рішення суду, скандальне будівництво знову відновилося, однак після публічних протестів громадських активістів, "Укрбуд" призупинив будівництво на Микільській Слобідці.