Фундація. Наші новини.

Заява Фундації "Відкрите суспільство" у відповідь на цинічне і безглузде насильство на #Євромайдані

субота, 30 листопада 2013 166
Дайте можливість «перевантажити політичну систему мирним шляхом!

Заява Фундації «Відкрите суспільство»

щодо подій пов’язаних із цинічним і безглуздим насильством під час незаконного розгону мирного зібрання на майдані Незалежності у Києві та необхідністю «перевантажити» політичну систему мирним шляхом.

Фундація «Відкрите суспільство» відстоюючи свободу мирних зібрань, свободу слова, верховенство права та інші фундаментальні демократичні цінності обурена цинічним і безглуздим насильством, проявленим під час незаконного придушення мирного зібрання на Майдані Незалежності у Києві в ніч на 30 листопада 2013 року та іншими інцидентами насильства по всій країні, пов’язаними із #Євромайданами.

Символічним є те, що смерть Лесі Гонгадзе, матері Георгія зафіксована в 4 год. ранку, в той час, коли почався штурм беззахисних дітей, які приймали участь у мирній акції. Це є проявом жорстокого і неадекватного поводження влади щодо громадянського суспільства. Нагадуємо, що винні у смерті Георгія не покарані, а відтак ми можемо прослідкувати, що і досі ЦІ ЛЮДИ діють такими ж методами. Така безкарність породжує безвідповідальність та цинізм, неповагу по відношенню до власних громадян.

У Вільнюсі під час виступу Першого віце-прем'єра України С. Арбузова ми задекларувати нашу громадянську позицію шляхом організації флеш-мобу «Не вбивай нашу мрію!» http://www.osf.org.ua/about_us/org_news/Flashmob_27_11_13/.

Після цинічного та безглуздого насильства в ніч на 30 листопада 2013 року ми констатуємо відхід від євроінтеграції України, згортання в країні можливостей громадян для вираження власних поглядів та думок з боку Президента України та чинного уряду.

Фундація «Відкрите суспільство» звертається до міжнародної спільноти зробити все можливе задля не повторення в Україні білоруського сценарію розвитку. Громадяни України не повинні бути заручниками неофіційних домовленостей, які досягнуті між Президентом Росії Владіміром Путіним та Президентом України Віктором Януковичем.

Фундація «Відкрите суспільство» вимагає:

- якнайшвидшого розслідування подій, що мали місце на Майдані Незалежності в Києві в ніч на 30 листопада 2013 року, та притягнення винних до відповідальності задля недопущення подібного у майбутньому;

- політичної оцінки подій, які мали місце на майдані Незалежності в Києві в ніч на 30 листопада 2013 року, з боку міжнародної спільноти;

- зробити все можливе з боку інститутів громадянського суспільства задля відстоювання громадянських прав та свобод в Україні.

Смерть Лесі Гонгадзе та придушення Майдану, - одночасно розпочавшись, - зловісно вказують на можливий початок НОВОГО ІСТОРИЧНОГО ЦИКЛУ.

Пане Президенте України!

Зупиніться, ви нищите наше майбутнє!

Кого ви боїтесь?! Ви боїтесь власну молодь – майбутнє України!

Ви перейшли межу, за якою і в нас зникає страх!!!

Якщо Ви та Ваша команда не в силах бути нашим Гарантом - дайте можливість «перевантажити» політичну систему мирним шляхом!

Йдіть у відставку!

Президент Фундації «Відкрите суспільство, Леся Шевченко

Директор Фундації «Відкрите суспільство», Іван Сікора

* Засновником Фундації «Відкрите суспільство» є Мирослава Гонгадзе.

У 2004-2008рр. ми приймали участь в адвокатування справи Г.Гонгадзе за підтримки МФ "Відродження.