Фундація. Наші новини.

Експерт Фундації "Відкрите суспільство" Іван Сікора про тенденції бюджетного процесу у Києві

середа, 18 січня 2017 1036
Експерт Фундації "Відкрите суспільство" Іван СІКОРА на сторінках "Дзеркала тижня" про бюджет Києва 2017. Про "ручні" пріоритети під прикриттям формальної прозорості, "секретні матеріали", участь громадян та про те, чому кияни мають досі обмежені можливості для впливу на вирішення їх проблем.

Матеріал під назвою "Бюджет Києва 2017: "ручні" пріоритети під прикриттям формальної прозорості" підготовлений за результатами дослідження бюджетного процесу у Києві протягом останніх двох років на основі раніше розробленої Іваном Сікорою методології Індексу прозорості, участі та доброчесності (Індекс ПУД, окрім столичного, використовувався для оцінювання ще 16 місцевих бюджетних процесів у 2015– 2016 рр. у рамках громадського партнерства "За прозорі місцеві бюджети!").

За фасадом формальної прозорості та дотримання термінів оприлюднення й ухвалення столичного кошторису можливості для участі громадськості у бюджетному процесі мінімальні. Досі залишається закритою інформація як щодо обґрунтованості визначених бюджетних пріоритетів, так і щодо пропозицій громадян і депутатів Київради та стану їх розгляду. За результатами минулого року, зрушення у дотриманні вимог прозорості, участі та доброчесності в рамках останньої стадії бюджетного процесу у столиці є незначними.

На думку Івана Сікори, кияни мусять задовольнятися обмеженим доступом до інформації про публічні фінанси столиці. Участь громадян у бюджетному процесі вкрай низька, адже реальні можливості для цього скорочуються, а зворотний зв'язок узагалі відсутній. Міська влада навчилася маніпулювати процедурами залучення громадськості до встановлення  та обговорення бюджетних пріоритетів. Більш того, обмежує право на отримання інформації про бюджетні пропозиції (і результати їх розгляду) не лише пересічних містян, а й депутатів, чим зрештою покриває поширену і раніше практику політично мотивованих бюджетних рішень.

Текст статті за посиланням: "Бюджет Києва 2017: "ручні" пріоритети під прикриттям формальної прозорості"

ДОВІДКА:  Фундація Відкрите суспільство вже другий рік поспіль здійснювала моніторинг та оцінювання бюджетного процесу у Києві на основі раніше розробленої Іваном Сікорою методології Індексу прозорості, участі та доброчесності (Індекс ПУД, окрім столичного, використовувався для оцінювання ще 16 місцевих бюджетних процесів у 2015– 2016 рр. у рамках громадського партнерства "За прозорі місцеві бюджети!".

Фундація "Відкрите суспільство" вже 5 рік поспіль здійснює моніторинг та оцінювання найбільшого місцевого бюджету в Україні разом із адвокацією змін які б забезпечили прозорість та обґрунтованість рішень міської влади щодо управління публічними фінансами столиці.   

Більше на сайті Фундація "Відкрите суспільство": www.osf.org.ua у розділі "Події" та "Публічні фінанси".