Аналітика. Парламент. Статті.

Відкрита Громадянська Платформа закликає Голову Верховної Ради зупинити саботаж законопроекту 0947 щодо доступу до інформації

четвер, 19 вересня 2013 1359
Громадські активісти та експерти Відкритої Громадянської Платформи занепокоєні затягуванням розгляду важливого проекту закону № 0947 щодо приведення українського законодавства у відповідність до Закону “Про доступ до публічної інформації” та нової редакції Закону “Про інформацію”.

Законопроект був розроблений громадськими експертами у травні 2011 року, внесений на розгляд парламенту Урядом у травні 2012 року та прийнятий у першому читанні у вересні 2012 року. Проект закону 0947 передбачає внесення змін до 4 кодексів та 53 законів України з метою приведення їх у відповідність до нових інформаційних законів, що набули чинності в травні 2011 року. Законопроект був доопрацьований у липні п.р. до другого читання профільним комітетом Верховної Ради на підставі пропозицій народних депутатів, які представляють майже всі парламентські фракції.

На підтримку відповідного законопроекту неодноразово висловлювалися українські громадські організації, а також провідні міжнародні організації у сфері протидії корупції та свободи інформації.

Водночас, попри готовність законопроекту його розгляд штучно затягується. Законопроект був двічі знятий з розгляду пленарного засідання Верховної Ради без жодного пояснення після попереднього узгодження на погоджувальній раді (4 липня та 4 вересня). Так само із незрозумілих причин законопроект не був включений в порядок денний поточного пленарного тижня.

Прийняття законопроекту №0947 є гостро необхідним для належної практичної реалізації нових інформаційних законів і, насамперед, Закону про доступ до публічної інформації, прийняття якого у 2011 році стало важливим досягненням для утвердження свободи інформації в Україні. Законопроект містить цілу низку положень, які спрямовані на приведення українського законодавства у відповідність до європейських стандартів, і таким чином його прийняття сприятиме європейській інтеграції України і виконанню критеріїв для підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

У зв’язку з цим Відкрита Громадянська Платформа звертається до Голови Верховної Ради Володимира Рибака з проханнямзабезпечити розгляд на одному з найближчих пленарних засідань парламенту законопроекту 0947.