Аналітика, парламент

Сторінка 5

15.10.2014 Аналітика. Парламент. Фракции. Леся Шевченко
Стан виконання партійних обіцянок "УДАРу" з якою партія йшла на вибори 2012 року
15.10.2014 Аналітика. Парламент. Фракции. Леся Шевченко, Катерина Кул…
Стан виконання партійних обіцянок ВО "Батьківщина" з якою партія йшла на вибори 2012 року
15.10.2014 Аналітика. Парламент. Фракции. Леся Шевченко, Катерина Кул…
Стан виконання партійних обіцянок "Партії регіонів" з якою партія йшла на вибори 2012 року
15.10.2014 Аналітика. Парламент. Фракции. Леся Шевченко, Олександр Ба…
64 із 65 компартійних обіцянок є додатковими навантаженнями на бюджет країни. Загальний баланс обіцянок - «мінус» 2400 млрд грн, які потрібно відшукати в державному бюджеті.
26.09.2014 Аналітика. Парламент. Статті. Іван Сікора
Політики та чиновники навіть на найвищих посадах нерідко лише обслуговують мільярдні тіньові потоки. Часто прагнуть їх контролювати та створюють нові. Антикорупційні реформи покликані перекрити ці тіньові потоки і демонтувати рентну політичну систему, а не створити нового антикорупційного монстра. На жаль, жодна з існуючих законодавчих ініціатив поки що не відповідає цій умові достатньою мірою.
17.09.2014 Аналітика. Парламент. Статті.
Результати моніторингу та аналізу показують, що українська модель державної підтримки підприємств та організацій носить «елітарний» характер. За останні 8 років із 88 всеукраїнських організацій інвалідів допомогу змогли отримати тільки 23 організації.
16.09.2014 Аналітика. Парламент. Статті. Леся Шевченко
Досвід люстрації у країнах Центрально-Східної Європи показує, що політичні дивіденди можуть переважити управлінські.
12.09.2014 Аналітика. Парламент. Статті. Іван Сікора, Валентин Дубк…
Попри багаторічну риторику щодо "відбілювання" зар­плат у конвертах і збільшення надходжень ПДФО, поза увагою урядовців залишилася корупційна схема отримання підприємствами (переважно великими платниками податків у сільській місцевості) податкового кредиту за рахунок несплати цього ключового джерела надходжень до місцевих бюджетів. Викликає питання і запропонована урядовцями ставка податку на прибуток, який має залишатися в місцевих бюджетах. Навряд чи такий її рівень стимулюватиме міських голів боротися за інвесторів.
08.09.2014 Аналітика. Парламент. Статті. Леся Шевченко
Тепер, коли ми ведемо війну, люстрація - це не просто питання очищення, це ще й питання національної безпеки в її найжорсткішому прояві
06.09.2014 Аналітика. Парламент. Статті. Іван Сікора, Валентин Дубкі…
Децентралізація залишається ключовим викликом для України. Є багато її рецептів — від сепаратизму та федералізму до надання влади місцевим громадам із чіткими стимулами для результативного, ефективного та економного підходу до публічних фінансів. Саме чітких індикаторів результативності й ефективності найбільше бояться політики та чиновники, що звикли "вичавлювати" із бюджетного процесу ренту. Саме рента та її пошук були основою системи, яку побудували в Україні та яку зараз потрібно якнайшвидше демонтувати.
04.09.2014 Аналітика. Парламент. Статті. Леся Шевченко
Люстрація не може бути інструментом боротьби з корупцією, адже тоді вона є радше популізмом і методом завоювання прихильності виборців
23.08.2014 Аналітика. Парламент. Статті. Іван Сікора
В переддень річниці незалежності України та можливого розпуску парламенту можемо констатувати: усунувши Януковича – українці так і не позбулися його спадщини.
15.08.2014 Аналітика. Парламент. Статті. Іван Сікора
Питань є більше ніж відповідей. І бажання люстрації через вибори можуть в чергове виявитися фікцією. Тож чи потрібні Україні вибори, які лише формально перезавантажують владу і в чинного уряду є необхідна більшість для реалізації реформ? Ще більш риторичним питанням є порядок розгляду питання зміни виборчої системи. Зараз більшість парламентарів думають не про відкритість, прозорість та відповідальність перед виборцями, а про те, як попасти в новий склад парламенту і бажано, з меншими зусиллями.
10.08.2014 Аналітика. Парламент. Статті. Іван Сікора
На цьому тижні народні депутати так і не прийшли до включення до порядку денного численних законопроектів, які б мали змінити правила позачергових парламентських виборів. Вірогідно, лише у вересні виборці зможуть взнати за якими правилами будуть проводитися вибори - старими правилами (50/50 – пропорційна система із закритими списками або трохи модернізованими – дозволять блоки партій тощо).
09.08.2014 Аналітика. Парламент. Статті. Леся Шевченко
Оновлення профільного закону про закупівлі у квітні ц.р. поки що не рятує його від спроб і далі використовувати законодавче регулювання державних закупівель для лобіювання вузькогалузевих інтересів.