Аналітика, парламент

Сторінка 4

01.12.2014 Аналітика. Парламент. Статті. Леся Шевченко
Питання оцінки виборцями роботи політичних партій залишається невирішеним - в Україні політичні кампанії переросли в чистий маркетинг. Громадяни пасивно спостерігають за роботою політиків у владі, тоді як останні не поспішають звітувати про свою роботу і дані обіцянки. Розробка методології та інструментарію оцінки роботи парламенту повинна стати сполучною ланкою між депутатами та активною громадськістю.
24.11.2014 Аналітика. Парламент. Статті.
Чинний Закон №5475-VI «Про всеукраїнський референдум» суперечить цілі низці основоположних норм Конституції України та відкриває широкі можливості для маніпуляцій народним волевиявленням і фальшування його результатів шляхом необмеженого використання адмінресурсу та впливу чиновництва на всі етапи організації, проведення і визначення результатів референдуму.
07.11.2014 Аналітика. Парламент. Статті. Леся Шевченко
Зимова народна революція в Україні, що поклала кінець автократичному режиму, парадоксально перевела політику в країні в один вимір. Боротьба альтернатив і політичних програм закінчилася, потік свіжих ідей вичерпався - на троні політики остаточно закріпилися персоналії та бренди, відводячи вибір громадян далеко в сторону від раціонального і прагматичного.
22.10.2014 Аналітика. Парламент. Статті. Леся Шевченко
Озвучені на Майдані гасла не знайшли своєї реалізації у стінах парламенту. Опір системи відновився з часом, а демократичні парламентські фракції за політичною боротьбою відсунули виконання завдань Майдану і своїх програм на другий план.
22.10.2014 Аналітика. Парламент. Статті. Іван Сікора
21 жовтня у Запоріжжі Фундація «Відкрите суспільство» провела круглий стіл «Обіцянки політиків щодо децентралізації: чи є відмінності та яких наслідків очікувати для Запоріжжя та Запорізької області».
21.10.2014 Аналітика. Парламент. Статті. Іван Сікора
Децентралізація поряд із боротьбою з корупцією є найпопулярнішою обіцянкою більшості політичних сил, що мають шанси подолати 5% бар'єр. Децентралізація – це, передовсім, дискусія про повноваження, фінансові ресурси та відповідальність конкретного посадовця за конкретні делеговані повноваження.
21.10.2014 Аналітика. Парламент. Статті. Ольга Зелінська
Під час "Революції гідності" активісти висували вимоги, спрямовані на подолання існуючих проблем громадської участі (неналежне виконання закону про доступ до інформації, не розроблене законодавство в галузі громадського контролю, тощо) та вимоги, орієнтовані на створення якісно нових форм співпраці влади та суспільства. Такі вимоги є достатньо вагомими з огляду на те, що Майдан як соціальний рух носив національний (а не регіональний) характер. Чи почули українські «виробники політики» ці заяви, та, що більш важливо, чи зробили конкретні кроки для покращення ситуації? Аналіз законів, прийнятих Верховною Радою після втечі Віктора Януковича та обрання нового уряду доказує протилежне.
20.10.2014 Аналітика. Парламент. Статті. Леся Шевченко
В заліковому підсумку Партії регіонів виконано тільки 4 передвиборчі обіцянки. При цьому переважно не за її участі, або не її стараннями. Частково виконано 17 з 56 пунктів передвиборчої програми партії.
20.10.2014 Аналітика. Парламент. Статті.
20 жовтня 2014 року в Дніпропетровську Фундація «Відкрите суспільство» за підтримки USAID, PACT і UNITER провела громадське обговорення обіцянок політиків щодо децентралізації.
17.10.2014 Аналітика. Парламент. Статті. Катерина Кульчицька
Підбігає кінця перша каденція Всеукраїнського Об’єднання «Свобода» у Верховній Раді. Партія, що за 23 роки існування лише у 2012 змогла отримати широку підтримку населення на виборах, а вже через 2 роки входила до коаліції парламенту та мала трьох урядових міністрів. Та незважаючи на потужний кар’єрний зріст самих свободівців, найголовнішим є те, що цей зріст дав виборцям та прихильникам партії.
17.10.2014 Аналітика. Парламент. Статті.
17 жовтня 2014 року в Харкові Фундація «Відкрите суспільство» за підтримки USAID, PACT і UNITER та у співпраці із Фондом місцевої демократії (Харків) провели громадське обговорення обіцянок політиків щодо децентралізації.
16.10.2014 Аналітика. Парламент. Статті. Леся Шевченко
У своєму цинізмі та зневазі до виборця сучасним комуністам вдалося далеко переплюнути своїх не надто моральних попередників з Компартії УРСР. Симоненківці десятки років на словах воювали з олігархами, але систематично голосували за їх закони. Вони закликали до єднання з Росією, але відпочивали та навчали власних дітей у Європі.
16.10.2014 Аналітика. Парламент. Статті. Леся Шевченко, Катерина Кул…
16.10.2014 Аналітика. Парламент. Статті. Леся Шевченко
«Ми об’єднуємося заради перетворення України», – такими словами розпочинається програма політичної партії УДАР (Українського демократичного альянсу за реформи). Від самого початку вона позиціонувала себе як партія реформаторів, що вбачають свою місію у побудові нового типу відносин між громадянином і державою.
15.10.2014 Аналітика. Парламент. Фракции. Леся Шевченко, Євген Ревтюк
Стан виконання партійних обіцянок "Партії регіонів" з якою партія йшла на вибори 2012 року