Аналітика, антикорупція

Сторінка 2

02.02.2015 Аналітика. Антикорупція. Статті.
Чіткі та вимірюванні індикатори оцінки завдань та заходів нової державної антикорупційної програми (Державної програми щодо реалізації засад державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційної стратегії) на 2015 – 2017 роки)) повинні попередити імітацію боротьби із корупцією, попередити нерезультативне та неефективне витрачання коштів державного та місцевих бюджетів, а також міжнародної технічної допомоги.
17.01.2015 Аналітика. Антикорупція. Статті. Іван Сікора
17 січня 2015р. кияни вкотре перешкоджали черговій спробі незаконно звести багатоповерхівку, попри те, що рішенням попередньої міськради від 23 жовтня 2013 року у мешканців вул. Волгоградської «забрали» 6,5 соток землі без погоджень з користувачами прилеглих ділянок, неправомірно віддавши існуючому тут магазину 15 соток землі. Приїзд мера Києва Віталія Кличка на вулицю Волгоградську, 25, де незаконно збираються будувати 14-поверхівку всупереч порушенню законодавства та невдоволенню місцевих мешканців, дав черговий привід замислитись, чи точно міський голова визначився, з ким він – зі звичайними киянами, чи великим капіталом.
14.01.2015 Аналітика. Антикорупція. Статті. Іван Сікора
Напередодні прийняття бюджету Києва на 2015 рік, якого ще досі ніхто в очі не бачив, попри вірогідність його прийняття вже у січні, як завжди гостро стоїть питання пошуку коштів для наповнення міського бюджету. Чомусь міська влада, як і її попередники, не хоче побачити мільярди, які продовжують знаходитися в тіні.
26.12.2014 Аналітика. Антикорупція. Новини.
26 грудня 2014 року в конференц-залі готелю Хрещатик відбулася конференція Фундації "Відкрите суспільство" на тему: "Зруйнувати Карфаген конфлікту інтересів". Підбито підсумки проекту «ЗА ДОБРОЧЕСНУ ПУБЛІЧНУ СЛУЖБУ: об’єднання зусилля інститутів громадянського суспільства України задля забезпечення громадського контролю за доброчесністю та запобіганню конфлікту інтересів у публічному секторі», що реалізовувався Фундацією «Відкрите суспільство» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».
26.12.2014 Аналітика. Антикорупція. Новини.
Оприлюдненно аналітичний звіт: "Доброчесність публічних посадових осіб органів виконавчої влади і місцевого самоврядування: результати громадського моніторингу та оцінювання".
12.12.2014 Аналітика. Антикорупція. Статті. Іван Сікора, Олександр Баба…
Міській владі столиці варто перестати шукати крайніх у проблемах Києва. Слід нарешті завдати обіцяного нищівного удару насамперед по корупційних схемах у земельній і містобудівній сферах, зловживаннях у роботі комунальних підприємств, при закупівлях і в рамках бюджетного процесу. Замість цього пропонується вже традиційний рецепт — лобіювання залишення ПДФО та підвищення цін на проїзд у метро та інших видах громадського транспорту. Тобто за небажання проводити дієві реформи і боротися із корупцією заплатять кияни.
26.11.2014 Аналітика. Антикорупція. Новини.
26 листопада 2014 року у Київській міській раді за ініціативи управління з питань запобігання та виявлення корупції відбулася робоча зустріч посадових осіб Київської міської ради із ініціативною групою представників інститутів громадянського суспільства (Фундації «Відкрите суспільство», Трансперенсі інтеренешенал–Україна, Реанімаційного пакету реформ – Київ) щодо розробки концепції Київської міської програми попередження корупції.
15.09.2014 Аналітика. Антикорупція. Статті. Леся Шевченко
Для нової якості державної політики і системи в цілому необхідні мінімум три елементи - люстрація, позачергові) вибори до ВР та постійний громадський контроль. Новоспечений законопроект «Про очищення влади» показав прагнення політиків максимально спростити параметри люстрації заради збереження свого місця в політиці. Друге читання може ще більше пом'ягшити норми закону. Саме тому серед першочергових рекомендаційдля другого читання - суттєвапереробка окремихположень, посиленняконтролюгромадськості над люстраційним процесом, недопущеннядопустити відтермінування введення закону в силу. Плюс як бонус - прийняти люстрацію пакетом з новим законом про держслужбу, набуття чинності якого депутати переносять уже п’ять років.
05.09.2014 Аналітика. Антикорупція. Статті.
Уряд України вкотре анонсував глобальну антикорупційну реформу, затвердивши пакет законопроектів, які мають створити повноцінний механізм попередження корупції. Розроблялися вони на вимогу МВФ, і їх прийняття є однією з умов одержання чергового траншу. Дуже хочеться вірити (але важко це зробити), що умови МВФ, як і потреба в піарі до початку передвиборної кампанії — не єдині причини ініціатив уряду.
21.07.2014 Аналітика. Антикорупція. Статті.
З 15 червня по 1 липня 2014 Фундація "Відкрите суспільство" провела Конкурс журналістських матеріалів, які висвітлювали тематику конфлікту інтересів в діяльності публічних посадовців центральних і місцевих органів державної влади та місцевого самоврядування.
01.07.2014 Аналітика. Антикорупція. Статті.
Фундація «Відкрите суспільство» та громадські організації інвалідів вимагають підвищення ефективності та результативності державної допомоги, ії доступності та відповідності реальним потребам інвалідів, роботодавців та головне - вимогам ринку.
20.06.2014 Аналітика. Антикорупція. Робочі матеріали.
17.06.2014 Аналітика. Антикорупція. Робочі матеріали.