Про українську корупцію вже сказано і написано багато, але лише незначна частина суспільства достатньо чітко усвідомлює одне із ключових джерел корупції — конфлікт інтересів.
29 квітня 2014 року у прес-центрі Національної спілки журналістів України Фундація «Відкрите суспільство» як координатор коаліції «За доброчесну публічну службу» презентувала кампанію «За доброчесність публічних осіб», метою якої є сприяти доброчесності, попередженню прихованню доходів та конфлікту інтересів у діяльності політиків, державних службовців та посадовців органів місцевого самоврядування. У заході взяли участь Іван Сікора, директор Фундації «Відкрите суспільство», директор Програми USAID РАДА - Едуард Рахімкулов та політичний аналітик Фонду «Демократичні ініціативи» - Марія Золкіна.
Протягом січня-березня 2014 року майже 100 громадських активістів, журналістів, адвокатів та підприємців із Києва та області, Дніпропетровська, Львова, Житомира, Чернівців та інших міст України, взяли участь у серії тренінгів на тему: «Громадський контроль за доброчесністю та запобігання конфлікту інтересів у публічних службовців. Що може громада?». Організатор тренінгу - Фундація «Відкрите суспільство» за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Тренер - Іван Сікора, директор Фундації «Відкрите суспільство».
Неякісний проект Київської обласної антикорупційної програми завдяки активності Фундації «Відкрите суспільство», Громадської Ради при Київській обласній державній адміністрації (КОДА) та депутатів профільної комісії обласної ради повернутий на доопрацювання.
21 грудня 2013 року директор Фундації «Відкрите суспільство» Іван Сікора виступив із доповіддю присвяченій здійснення антикорупційної політики та попередженню конфлікту інтересів на публічній службі на черговому засіданні «Клубу аналітиків політики», що працює на базі Києво-Могилянської академії.
Як отримати вигоду за рахунок державного бюджету використовуючи родинні стосунки?
Ефективність використання позики (кредитних коштів) Фонду соціального захисту інвалідів у сумі 5,6 млн. грн. підприємством «КРИМ-ПАК» під питанням, як і виконання в повній мірі соціальних зобов’язань держави перед інвалідами, які працюють на цьому підприємстві.
Чому ж прибуткове підприємство, що має від 57,7 до 104, 1 млн. грн. чистий дохід за останні роки та значні пільги перед бюджетом (16,2 млн. грн. через використано пільг із сплати податків та єдиного соціального внеску за 3,5 останні роки) лобіює через парламент законопроекти які ніби то мають запобігти настанню неплатоспроможності підприємства ?
Книга «Антикорупційна політика на Чернігівщині: результати громадського моніторингу» за авторством Івана Сікори, директора Фундації «Відкрите суспільство», консультант партнерської громадської організації в м. Чернігові та члена Громадської Ради при Чернігівській ОДА дає змогу вперше комплексно оцінити ефективність та результативність антикорупційної політики на обласному та міському рівні в Україні. Книга підготовлена на основі використання авторської методології «Індексу антикорупційної політики».